Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer JBL Bass 550 - próba poprawnego podłączenia do laptopa

SzkopiX 15 Maj 2016 21:22 726 0
  • #1 15 Maj 2016 21:22
    SzkopiX
    Poziom 8  

Witam !

Mam problem z subwooferem JBL BASS 550, tj. szukam sposobu poprawnego podłączenia go do laptopa (powinien współpracować z zestawem), posiada on nietypowe gniazdo na kabel DIN13 kenwood bodajże i chciałbym go puścić przez kabel aux do laptopa, tymczasowo prowizoryczną skrętką ponieważ nie mam opcji zamówienia kabla ani fachowego wykonania gdyż jestem poza krajem.

Subwoofer JBL Bass 550 - próba poprawnego podłączenia do laptopa

Co do tej pory udało mi się wydedukować :

Subwoofer potrzebuje wzbudzenia 12v które trzeba podać na 9 pin tego gniazda - zrobione, pociągnąłem przewód 12+ z kostki znajdującej sie na płytce (chyba sterującej, tam gdzie znajduje się potencjometr basu).

Następnie podłączyłem prawy kanał cinch odpowiednio - sygnał na PIN 4 a masę na PIN5, następnie lewy kanał cinch odpowiednio sygnał na PIN2 oraz masę na PIN5

Po takim oto podłączeniu wszystko gra, ale niestety brzydko, jeden z dwóch głośników subwoofera pierdzi a głośnik podpięty na dodatkowym wyjściu subwoofera gra nieczysto, jest tak jakby stłumiony.

Prosiłbym o pomoc w wykonaniu tego połączenia tak jak być powinno, o ile to możliwe.

PS. gdzieś wyczytałem że podczas ciągnięcia przewodu 12V+ z płytki wewnętrznej do PIN9 gniazda powinno się użyć rezystora o rezystancji około 3kOhm. Czy brak takiego rezystora mógłby powodować owe problemy ?

0 0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo