Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer JBL Bass 550 - próba poprawnego podłączenia do laptopa

SzkopiX 15 Maj 2016 21:22 1185 0
 • #1 15 Maj 2016 21:22
  SzkopiX
  Poziom 8  

  Witam !

  Mam problem z subwooferem JBL BASS 550, tj. szukam sposobu poprawnego podłączenia go do laptopa (powinien współpracować z zestawem), posiada on nietypowe gniazdo na kabel DIN13 kenwood bodajże i chciałbym go puścić przez kabel aux do laptopa, tymczasowo prowizoryczną skrętką ponieważ nie mam opcji zamówienia kabla ani fachowego wykonania gdyż jestem poza krajem.


  Subwoofer JBL Bass 550 - próba poprawnego podłączenia do laptopa

  Co do tej pory udało mi się wydedukować :

  Subwoofer potrzebuje wzbudzenia 12v które trzeba podać na 9 pin tego gniazda - zrobione, pociągnąłem przewód 12+ z kostki znajdującej sie na płytce (chyba sterującej, tam gdzie znajduje się potencjometr basu).

  Następnie podłączyłem prawy kanał cinch odpowiednio - sygnał na PIN 4 a masę na PIN5, następnie lewy kanał cinch odpowiednio sygnał na PIN2 oraz masę na PIN5

  Po takim oto podłączeniu wszystko gra, ale niestety brzydko, jeden z dwóch głośników subwoofera pierdzi a głośnik podpięty na dodatkowym wyjściu subwoofera gra nieczysto, jest tak jakby stłumiony.

  Prosiłbym o pomoc w wykonaniu tego połączenia tak jak być powinno, o ile to możliwe.

  PS. gdzieś wyczytałem że podczas ciągnięcia przewodu 12V+ z płytki wewnętrznej do PIN9 gniazda powinno się użyć rezystora o rezystancji około 3kOhm. Czy brak takiego rezystora mógłby powodować owe problemy ?

  0 0