Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy to dwumasa?? Laguna II .1.9DCI 120KM

15 Maj 2016 23:37 969 3
  • Poziom 5  
    Witam.
    Mam pytanko do was. mam lagune II 1.9 DCI 2 miesiące temu wymieniałem sprzęgło kompletne wraz z wysprzęglikiem firmy LUK. Po rozgrzaniu auta samochód raz na kilka razu gaśnie jak na filmiku. Mechanik mówi mi że za bardzo myśle o tym ale dlaczego raz trzepnie całym autem i ten odgłos a czasem Gaśnie ze nawet się nie poczuje. proszę o pomoc. wspomnę iż przepustnica gaszenia jest wymieniona na nową i działa.
  • Poziom 9  
    Nie do końca rozumiem Twoja wypowiedz ale
    szarpnięcie podczas gaszenia auta może być spowodowane uszkodzonym/wyrobionym kołem dwumasowym. Lecz polecam w pierwszej kolejności zbadać poduszki silnika oraz skrzyni biegów. I skąd masz pewność że właśnie wtedy kiedy auto szarpie przepustnica działa poprawnie ?
  • Poziom 25  
    Sprawdź działanie klapy gaszącej, szczelność wężyków od podciśnień oraz prawidłowość podłączenia akumulatora podciśnienia. Przy gaszeniu silnika klapa ma się zamykać!
  • Poziom 5  
    Cały zestaw sprzęgłą jest załozony nowy ze sklepu. powiem tak na starym sprzegle tak nie rzucało jak na nowym. a wymiana sprzegła była dlatego ze zapadało mi sie sprzegło myslalem ze to pompka sprzegla ale bylo to samo i po wymianie calego sprzegla pedał sprzegła się nie zapada ale po długiej trasie auto jak gasze to takie odgłosy są. przepustnica dziala poniewaz kilka razy prosze kogos o zgaszenie samochodu. i klapa sie zamyka na 100%

Dodano po 3 [minuty]:

wymienilem również zaworek który steruje podcisnieniem klapy. oraz pompe vacum, nie ma zadnej róznicy. tylko kasa w błoto. żaluje ze kupilem nowe sprzeglo bo chyba nie warto było. na zimnym silniku tego nie ma. wiec nie wiem czy poduszki silnika cos maja do tego.

Dodano po 5 [minuty]:

?? a akumulator podcisnienia moze jakos uledz uszkodzeniu??? bo tego jeszcze nie wymienilem. ale skoro klapa wyraznie szybko sie zamyka i otwiera sie dopiero po całkowitym zgaszeniu silnika to chyba jest OK