Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotspot Ariston - System No frost - pracuje bez przerwy

kaandrzej 16 Maj 2016 09:58 729 0
  • #1 16 Maj 2016 09:58
    kaandrzej
    Poziom 9  

Witam wszystkich. Kupiłem używaną lodówko-zamrażarkę Hotspot Ariston. Niepokoi mnie fakt, że cały czas pracuje. W lodówce ok 10 stopni. Cały czas słychać pracujący nie wiem czy to agregat czy wentylator. W lodówce 9 stopni w zamrażalniku minus 12. Tak jakby chłodzenie było za niskie. Tak już pracuje 24 godziny. Jak włączyłem przyciski Super cool i Super freeze wyłączył się szum po kilku minutach ale po krótkim otwarciu drzwi włączył się ponownie. Ponieważ mieszkam teraz na zapadłej wsi wzywanie serwisu ze względu na koszty jest prawie, że nie realne. Chciałbym tego uniknąć. Czy ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć? Może jakiś czujnik? Będę bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki. Jak to sprawdzić? Może mi się uda uniknąć wzywania serwisu. Nawet nie wiem gdzie jest najbliższy w okolicy Szczecinka i Jastrowia. Pomocy !!!
    Jeszcze muszę dodać jak ją kupiłem czego nie zauważyłem podczas wstępnego oglądania, dolna szuflada w zamrażalniku była przymarznięta a za nią lód. Wytłumaczyłem sobie, że dotychczasowy użytkownik na dłuższy czas nie zamknął szczelnie drzwi od zamrażarki i stąd ten lód. Tym bardziej, że teraz po półtorej dobie za szufladą jest sucho.
    I jeszcze jedno, na bocznej ściance jest ta zielona strzałka i napis OK. Jak to działa? Czy to się ma zapalić?. Z instrukcji nic nie wynika

4 0