Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Ignis 2001 r - Odbijanie pedalu hamulca podczas hamowania

16 Maj 2016 13:00 744 4
  • Poziom 9  
    Witam. .Pozdro dla wszystkich posiadaczy suzuki
    Jestem posiadaczem od kilku tyg.suzuki ignis z 2001 r z napedem na jedna os.Mam taki klopot ...otoz podczas hamowania z takim niewielkim naciskiem na pedal czuc wyrazne odbijanie pedalu wraz z charakterystycznym odglosem.Odglos ten wyraznie jest wyczuwalny z przodu....gdzies jakby z czesci komory silnika ale z dolu.Troche mnie to niepokoi choc z drugiej strony hamulce sa b. dobre tzn jesli przydusze hamulec z wieksza dynamika czy sila to auto zatrzymuje sie prawie ze natychmiast bez zadnego odbijania pedalu czy jakichkolwiek odglosow.Dodam moze ze mialem przetaczane bebny i nic to nie pomoglo....Prosze pomozcie doradzcie cos co to moze byc za przyczyna moze ktos mial podobne zjawisko w swoim aucie .Pzdr. darek
  • Poziom 9  
    dzieki-ciekawa wymiana zdan Jeden z facetow pisze o peknietej koronce...co ma na mysli? A odpowiedz mi na takie pytanie ...co sie stanie jesli wypne bezpiecznik abs?........bo podejrzewam ze cos tu nie tak z abs-em bo takie mam odczucie....tylko co dziwne pedal odbija tylko jesli sila nacisku jest niewielka...tzn dohamowuje lekko gdyz gdy docisne pedal zdecydowanie zadneg odbijania pedalu czy charakterystycznych odglosow odbijania pedalu nie slysze i nie czuje
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Jak wypniesz bezpiecznik to ABS będzie wyłączony i nie powinno być tego "odczucia" na pedale hamulca, hamulce powinne działać normalnie (no prawie...)
    Tak czy inaczej dobra diagnoza komputerowa z podglądem parametrów kół powinna dać rozwiązanie które koło daje nie właściwe wskazania prędkości....
  • Poziom 9  
    witam-problem zdiagnozowany dzieki pomocy<autoas> Powodem byla peknieta koronka abs na półosi.Towar juz zamowiony i czeka mnie wymiana ..tak przy okazji takie pytanie,,,czy jestem sam w stanie ja wymienic w warunkach garazowych czy lepiej zlecic to mechanikowi?...obawiam sie trudnosci ze strony półosi tzn sciagniecia jej -a auto w tym czasie bedzie tylko na lewarku Za ew. wskazowki co do wymiany dzieki Autoas ...dzieki i pzdr.