Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 7 - Jak domyślnie ukryć kolumnę Data Modyfikacji w widoku folderów ?

16 Maj 2016 14:22 1134 4
 • Poziom 8  
  Witam, pytanie jak w temacie. Czy istnieje możliwość domyślnego ukrycia kolumny "Data Modyfikacji" w widoku folderów (wszystkich) ? Jest mi to potrzebne raz na ruski rok, zajmuje tylko miejsce i zmniejsza czytelność. Przy okazji przydałoby się, aby również domyślnie w każdym folderze zawierającym pliki z muzyką (mp3, bo przy FLAC niestety nie wyświetla) była kolumna Bitrate nazwana przez system "Szybkość transmisji bitów" (gdyby MS zrobił coś normalnie zamiast udziwniać to byłbym w niemałym szoku).

  Szukałem na forach lecz nic interesującego nie znalazłem. Mogę się pobawić w rejestrze jeśli będzie taka potrzeba, to "narzędzie" nie jest mi obce ;)

  Pozdrawiam.
 • Poziom 39  
  Możesz wyłączyć "ptaszka" przy Data modyfikacji.
 • Poziom 8  
  Wiem, ale muszę to robić przy każdym folderze do którego wchodzę a jest to średnio wygodne, zwłaszcza jak tych folderów jest kilkaset. I po reinstalacji systemu znów pojawi się ten problem (tak, można zrobić obraz systemu ale to nie o tym temat).
 • Poziom 8  
  Mógłbyś zrobić screena w którym miejscu to się znajduje ? Przeszukałem całe "Opcje folderów" wzdłuż i wszerz i nigdzie nie widzę takiej opcji.

  Edit:

  ROZWIĄZANIE:
  1. Wchodzimy do jakiegoś folderu
  2. Klikamy PPM na którąkolwiek kolumnę (tak, jakbyśmy chcieli je posortować, np wg. nazwy)
  3. Odznaczamy pole, które chcemy usunąć / zaznaczamy pole, które chcemy dodać
  4. Następnie z menu na górze wybieramy Narzędzia -> Opcje Folderów
  5. Przechodzimy do zakładki Widok, w ramce "Widoku folderu" klikamy "Zastosuj do folderów", na pytanie czy chcemy to zrobić odpowiadamy twierdząco
  6. ???
  7. Profit 8-)


  Dziękuję za pomoc, wystarczyło zjeść trochę cytrynianiu magnezu (serio niedobór magnezu powoduje mocnego brain foga, czego dowodem jest ten temat), wklepać w google "windows 7 default hide columns in all folders" i odpowiedź była w pierwszym linku.. aż mi głupio że zadałem tak banalne pytanie :)