Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TERMET GOLD PLUS - Jakie zmiany tym razem?

GETomek 16 May 2016 15:45 9150 9
 • #1
  GETomek
  Level 16  
  Orientuje się ktoś czy w nowym wynalazku termetu producent zmienił zawór gazowy?
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • #2
  serwo66
  Level 25  
  Kotła nie ma w sprzedaży a szkoleń serwisowych jeszcze nie było. Może ci co byli na targach w Poznaniu i widzieli kocioł mogą coś powiedzieć
 • #3
  GETomek
  Level 16  
  Producent chwali się ze zastosował aluminiową pokrywę drzwi palnika.Ciekawe po co?
 • #4
  GETomek
  Level 16  
  Kocioł w sprzedaży może ktoś z serwisantów podzieli się wiedzą na temat tego kotła? Jaki to cud stał się że kocioł nagle zaczął generować 48db zamiast 54db? Bo żadne próby obkładania go matami nie dały rezultatu, czyżby zmieniono palnik?
 • #5
  serwo66
  Level 25  
  Jeszcze nie byłem na szkoleniu serwisowym i nie trafił mi się do uruchomienia żaden plus, ale patrząc na zdjęcia i instrukcje serwisową widać że jest nowy palnik i wentylator.
 • #6
  1tropek
  Level 23  
  serwo66 wrote:
  Jeszcze nie byłem na szkoleniu serwisowym i nie trafił mi się do uruchomienia żaden plus, ale patrząc na zdjęcia i instrukcje serwisową widać że jest nowy palnik i wentylator.


  Kotły z wyciszoną komorą odpalałem już w zeszłym roku.
  W temacie wątku - w czym problem z tym zaworem gazowym?
  To dobrze jeśli zmienią, czy też "Boże broń" by zmieniali. :D
 • #7
  serwo66
  Level 25  
  Ja osobiście nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń do gola bez izolacji jak i z izolacją wygłuszającą bo jeszcze nigdy nie naprawiałem tych kotłów i jestem z tego ukontentowany.
 • #8
  GETomek
  Level 16  
  Zawór gazowy w goldzie to sigma 848, który nie bardzo nadaje się do tego kotła(producent zaworu deklaruje prace na min przepływie 0.5m3/h) co ma sie nijak do minimalnej mocy kotła...Co zrobił termet zwiększył moc minimalną kotła 20kw z deklarowanych 2.2kw do 2.8kw.. zrównując ja z kotłem o mocy 25kw.Oszukując klientów którzy kupili 20kw...Mam ich prospekty z 2014 roku 20kw/2.2 kw 25kw/3.2kw...obecnie obydwa 2.8kw. Jaki był sens kupowania kotła 20kw? Ja chyba mam ich prototyp....bo ciągle coś w nim wymieniają - ostatnio zawór gazowy.
  Teraz jest podobnie ta firma to jeden wielki bałagan, najpierw gold plus miał mieć tylko aluminiową pokrywę i palnik blue jet czyli śpiewać 54db...(patrz katalog techniczny 01/2016 dostępny na ich stronie do dzisiaj) Nagle okazuje się że zmienili palnik/wentylator zrobili jedną elektrode i kocioł generuje 48db, podobnie jak silver... Zanim wydrukują katalog to już montują kocioł z innych części -gratulacje. Tylko ciekawe co będzie z częściami za parę lat. Sami nie wierzą w to co robią.... :D
 • #9
  bro2004
  Level 28  
  Aha, czyli jak zawsze bijemy piane i jaki to Termet nie jest zly. Choć mam inny starszy model kotła. Z pierwszych sztuk produkcji :D
  Zauważyłem, że jak tylko wątek o termecie to Getomek pierwszy do odpowiedzi :)

  Szkoda, że Twoja wiedza jest tak mała. Przykladowo jak to jest w firmie Immergas gdzie też co chwila wychodzi poprawiona jakas część lub cały podzespol, bo doszli do wniosku, że zrobili błąd.
  Podaj nr konta to przeleje Ci 10 zł które straciłeś na gazie przez to 0.6 kW :)
 • #10
  GETomek
  Level 16  
  Jak się deklaruje parametry to takie maja być.. i tu nie chodzi o gaz tylko o taktowanie kotła. A na temat tego golda możemy rozmawiać bo wisi u mnie w kuchni i słucham go codziennie....i żałuje ze nie kupiłem 25kw przynajmniej woda byłaby ciepła bo zostałem okłamany. Szkoda ze tego nie rozumiesz....jakbyś czytał ze zrozumieniem to w momencie zakupu różnica w mocy minimalnej wynosiła 1KW a to przy 46 metrowym mieszkaniu jest bardzo dużo.