Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scenic II 1.9dci - Zgasł podczas jazdy, nie kręci nie odpala, nie włacza sie zap

16 May 2016 15:50 3042 7
  • Level 10  
    Cześć. Mam taki problem z renault scenic, że nie moge go uruchomić. Podczas jazdy zgasł, włączyły się wycieraczki, włączyły się światła awaryjne, brak możliwości wyłączenia. Do holowania został odłączony akumulator wycieraczki się wyłączyły w górnej pozycji. Po podłączeniu akumulatora, wycieraczki nie reagują a światła awaryjne cały czas migają. Zapłon się nie włącza po nacisnieciu lub przytrzymaniu start, wyświetlacz nie włącza się, działa tylko wyposażenie wnętrza : el szyby, wycieraczka tył oświetlenie, klakson, panel klimy, wentylator wnetrza. Brak możliwości połączenia się z żadnym modułem, silnik abs nic nie działa.

Wymieniony moduł uch, przelutowany immo ze starego. Testowane na dwóch kartach. Ktoś coś może podpowiedzieć?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 34  
    Masz zasilanie na sterowniku silnika ?
    Skrzynka Upc koło akumulatora sprawdzana ?
    Może ktoś nie dokręcił któregoś przewodu przy klemach.
  • Level 10  
    Nie wiem jak sprawdzić zasilanie na komputerze, potrzebowałbym schemat ewentualnie co mogło być przyczyną że tego napięcia nie ma? Co do masy to rano sprawdzę czy jest na silniku i karoserii. Ma ktoś może jakąś podpowiedz gdzie są masy w tym samochodzie bo wiem że jest kilka ale nie moge znaleźc w których miejscach :)
  • Level 34  
    Na podłużnicy najlepiej zdemontować filtr powietrza i podstawę akumulatora.
    Który rok auta ?
  • Level 15  
    kamil7s wrote:
    gdzie są masy
    na skrzyni
  • Level 10  
    W serwisie powiedzieli że padła pompa abs,zmienili i działa. Ja w to nie wierzę, pewnie jakaś standardowa usterka w kablach które zostały zalane.