Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wstawić zawiasy w starym piekarniku?

Simon7777777 16 Maj 2016 18:31 4485 10
  • #1 16 Maj 2016 18:31
    Simon7777777
    Poziom 2  

Witam !
    Znalazłem Wasza stronę i sadząc po paru postach które widziałem na pewno znajdzie się ktoś kto jest w stanie mi pomoc. Otóż mój problem dotyczy starego piekarnika, a właściwie zawiasów ponieważ nie wiem szczerze jak je wstawić. Próbowałem ponad 2 godziny i bez skutku, widocznie nie mam pojęcia i tego nie ukrywam.

Mój majster w pracy powiedział mi nie wiem jak ci to wytłumaczyć, po prostu musisz wsadzić w odpowiednie miejsce... Może i ma racje, ale dla mnie te informacje są niewystarczające... Załączam fotki i jeszcze raz proszę o pomoc.
    Pozdrawiam!
    Jak wstawić zawiasy w starym piekarniku? Jak wstawić zawiasy w starym piekarniku? Jak wstawić zawiasy w starym piekarniku? Jak wstawić zawiasy w starym piekarniku?

1 10
  • #2 16 Maj 2016 18:43
    krys06
    Poziom 29  

Witamy na Forum, sądząc z Twojego opisu, problem polega na zamontowaniu zawiasów... ale pytanie dodatkowe---> dlaczego je wymieniasz, (pewnie pękł jeden z zawiasów, to moje przypuszczenie), następne; czy te wymienione są na pewno do tego modelu sprzętu. Dobrze by było, aby podać model tej kuchenki-piekarnika.

2
  • #3 16 Maj 2016 19:32
    Simon7777777
    Poziom 2  

tak chodzi o montaz zawiasow..z tego co wiem to sa to oryginalne zawiasy ktore byly od poczatku,modelu niestety nie moge sie doszukac...nie chce ich wymienic tylko zamontowac poniewaz szczerz ktos inny je wymontowal bo chcial wyczyscic piekarnik jak twierdzi i nie potrafi juz wmontowac...,nie wygladaja na pekniete...cos jest tu dla mnie nielogiczne poniewaz nie rozumiem zbytnio w jaki sposob je zamontowac po wsadzeniu w otwor w piekarniku ..zauwazylem ze do gory jest rolka prawdopodobnie sluzaca jako prowadnica ...reszty doszukac sie nie moge .....

2
  • #4 16 Maj 2016 22:16
    krys06
    Poziom 29  

Po "rozpołowieniu drzwiczek " piekarnika, zawias "puszcza", bo napinająca go sprężyna wypada z prowadnicy. Należy zawias zamontować, przyglądając się----> "mniej więcej, jakie ma być jego położenie "--->przy naciągniętej jego sprężynie, oraz przy zwolnionej. Tu uwaga, każdy rodzaj zawiasów w tego typu sprzęcie to działanie - Zamknij - Otwórz. Więc składając owe drzwiczki, należy zastanowić się --->w jakim położeniu musi być zawias(zawiasy)--->aby, po zamontowaniu, działała sprężyna odpowiadająca za ich zamykanie.
    W Mastercooku: Trzeba nałożyć jedna stronę (wsunąć sprężynę na swoje miejsce),potem za
    pomocą śrubokręta nagiąć drugą sprężynę i wysuwając śrubokręt wsunąć drzwiczki. Przy opcji,że drzwiczki są już złożone.

0
  • #5 16 Maj 2016 22:56
    Simon7777777
    Poziom 2  

To prawda,jest to kuchenka z piekarnikiem...jak twierdzi wlasciciel kuchenki zawiasy nigdy nie były wymieniane.....

1
  • #6 16 Maj 2016 23:05
    krys06
    Poziom 29  

Simon7777777 napisał:
    .jak twierdzi wlasciciel kuchenki zawiasy nigdy nie były wymieniane.....

To w jakim celu ta cała eskapada. I naprawdę ...nie można podać modlelu sprzętu?--->hmm, zajrzeć na Ytube--->wpisując "jak założyć , zdemontować drzwiczki kuchenki'... może coś tam będzie, powodzenia. Lub odpowiedzą, pomogą spece od AGD.

0
  • Pomocny post
    #7 17 Maj 2016 06:00
    skryn
    Admin grupy AGD

Przed włożeniem drzwi do piekarnika musisz oba zawiasy doprowadzić do takiego stanu, jak na zdjęciu poniżej. Inaczej się drzwi nie włoży.

1
  • Pomocny post
    #8 17 Maj 2016 20:49
    skryn
    Admin grupy AGD

Simon7777777 napisał:
    Witam! Dziękuję za pomoc odnośnie zawiasu piekarnika...doprowadzilem go do stanu jak na Pańskim foto ale nie wiem jak go zamontować wewnątrz? Czy trzeba o coś zahaczyc czy po prostu wcisnac bo w srodku nie ma za bardzo niczego o co moge go zahaczyc chyba ze sie urwalo...pozdrawiam

Wypustki na zdjęciu należy wsadzić w obsadę zawiasu (w komorze piekarnika), jak na zdjęciu poniżej, pod kątem około 45 st. a potem drzwi nachylić do poziomu i zapiąć zabezpieczenia.

0
  • #9 12 Cze 2018 10:17
    Marco844
    Poziom 1  

Witam wszystkich forumowiczów.

Odświeżę temat , mam taki problem otóż mam kuchenkę amica D0500 i w niej też jest taki zawias w drzwiach ,ostatnio chcąc umyć maszynkę wyciągnąłem drzwiczki kuchenki i urwał mi się w środku zawias fachowo obsada zawiasu .Mam do was pytanie czy jest szansa to jeszcze naprawić by drzwiczki normalnie działały? jaki ewentualnie koszt .

Z góry dziekuje za pomoc

0
  • #10 11 Sie 2018 21:32
    lLeszek195
    Poziom 2  

Dzień dobry.
    Czy ktoś może wie, jak założyć drzwiczki do kuchni gazowo-elektrycznej Amica z około 2000r ? Nie wiem co to za model. Drzwiczki i zawiasy były sprawne, uszkodzone zostało jedynie mocowanie uchwytu do otwierania,które naprawiłem.Do naprawy zdemontowałem drzwiczki m. in usuwając poziome bolce z zawiasów.Wydaje mi się ,że rozłączyłem w ten sposób zawias i jego część się schowała w obudowie. Drzwiczki mogę jedynie zainstalować mocując do bolec r do widocznego otworu ,natomiast drugiego bolca do każdego zawiasu nie mam gdzie umieścić gdyż wchodzi jedynie w obudowę drzwiczek nie trzymając w ogóle zawiasu. Nie wiem gdzie popełniam błąd? Jeśli ktoś ma instrukcję do tego typu zawiasów lub jakąś inną podpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam.

Znalazłem chyba identyczny kątownik pod linkiem https://czesciagd.pl/amica-katownik-zawiasu-lewy-8000729-p-232977.html
    Jako laik spróbuję rozwiązać temat.Może uda się podnieść i zablokować kątownik.Problem jest także w tym,że muszę to zrobić w miarę szybko bo mieszkaniu są male dzieci( w tym niemowlę). Może ktoś coś podpowie bo w serwisie kazali podnieść zawias rurką.
    Pozdrawiam ponownie

0
  • #11 13 Sie 2018 18:52
    lLeszek195
    Poziom 2  

Witam ponownie.
    Poradziłem sobie z moim "problemem". Należało odkręcić boki kuchni a tam ukazała się wciągnięta część zawiasu i umocowana sprężyna jednym końcem na środku boku dna .Tę część podłączyłem do drugiego końca sprężyny.Następnie wysunąłem znalezioną część zawiasu z obudowy i podłączyłem do górnego otworu drzwi w osadzeniu zawiasu , a do drugiego otworu podłączyłem kątownik zawiasu ze zdjęcia.Po skręceniu drzwi wszystko działa jak należy.

0