Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dobór przewodów pod pompę

mrxaoo 16 Maj 2016 19:46 681 2
  • #1 16 Maj 2016 19:46
    mrxaoo
    Poziom 9  

Muszę zamontować pompę do nawadniania ogrodu. Wybór padł (wstępnie) na pompę Omnigena 3,5 SC 3/19 Link.
    Niestety, "mój elektryk" to człowiek z gatunku - będzie działało, co Pan się martwi. A ja niestety mu nie ufam, dlatego piszę tutaj. Sytuacja jest taka, iż do podłączenia pompy muszę pożyczyć prąd z istniejącego gniazdka 230V. Przekrój kabla w tym gniazdku to 1,5mm2. Zabezpieczony jest on w szafie - B10. Długość przewodu szacuję na około 20 metrów. Do tego chcę się podłączyć przewodem od pompy. długość tego dodatkowego przewodu to około 20 metrów (jeszcze go nie ma, przekrój do dobrania). Mam wątpliwości, czy instalacja to wytrzyma... Czy mogę podłączyć się pod ten fragment instalacji? instalacja wytrzyma?Jeśli tak, to jaki przekrój przewodów od istniejącej instalacji do pompy?
    Z tego co widzę, pompa nie ma żadnego soft startu, więc boję się prądów rozruchowych.

0 2
  • #2 17 Maj 2016 00:28
    Brivido

Poziom 29  

Jedno 20m to rozumiem przewód od B10 do gniazda, drugie 20m to dodatkowy, szukany przewód. A czy owa pompa posiada te 18m fabrycznego przewodu?

Wszystko wydaje się być ok, jakie IPZ w gnieździe?

0
  • #3 17 Maj 2016 19:51
    mrxaoo
    Poziom 9  

Niestety, nie mam pojęcia o wynikach pomiarów IPZ. Wygląda na to, że lepiej było napisać ten temat w dziale "początkujący" ... :)

A co do długości przewodu - pompa nie jest zakupiona, mogę więc zakupić z taką długością kabla jak trzeba. Boję się tylko, czy opisana przeze mnie instalacja jest wystarczająca... boję się, czy te 20m przewodu 1,5mm2 na rozruchu nie będzie problemem (i to zabezpieczenie B10)...

0