Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch WVH28421EU/01 (Avantixx) -miga kontrolka kluczyka i blokada nie blokuje

Nikodemon 16 Maj 2016 21:46 3033 15
  • #1 16 Maj 2016 21:46
    Nikodemon
    Poziom 12  

Pralko suszarka Bosch Avantixx po praniu nie można było otworzyć drzwi więc je wyrwano uszkadzając zaczep który wymieniłem, blokada pozystorowo-bimetaliczna również została wymieniona, ale nic to nie dało, nadal miga kontrolka kluczyka i blokada nie blokuje drzwi.

Błędów nie wyświetla (chyba że 0 to też błąd), wizualnie wszystko zdrowe. Czy może po wymianie blokady trzeba przeprowadzić jakiś reset? Wyjąłem moduł sterujący, ale też wygląda dobrze. Podejrzewam triak blokady, ale nie wiem który to.
    Model sprzętu to: WVH28421EU/01
    Na module jest nalepka:
    AKO 755621-00
    BSH 9000578726
    FSD-21 Advanced
    120331 30 292 45
    Załączam fotki modułu.
    Bosch WVH28421EU/01 (Avantixx) -miga kontrolka kluczyka i blokada nie blokuje Bosch WVH28421EU/01 (Avantixx) -miga kontrolka kluczyka i blokada nie blokuje
    Proszę o pomoc bo szkoda wyrzucić zadbany kilkuletni sprzęt za parę tyś.

0 15
  • #2 16 Maj 2016 23:42
    zhudomel
    Specjalista AGD

Na uszkodzony wygląda triak nad napisem AKO. Prześledź po ścieżkach co on zasila.

1
  • #3 17 Maj 2016 00:24
    Nikodemon
    Poziom 12  

Tez tak myślałem ale po dokładnych oględzinach okazało się ze jest tylko zachlapany lakierem zabezpieczającym. Ale i tak go chyba wymienię bo mimo wszystko troche podejrzanie to wyglada ...

0
  • Pomocny post
    #4 17 Maj 2016 16:34
    Loker
    Poziom 38  

Doorlock'iem steruje TY4. Wspomniany triak "pod napisem AKO" to TY8 - steruje pompą.

0
  • #5 17 Maj 2016 22:06
    Nikodemon
    Poziom 12  

Dzięki, a wiadomo jaki ma symbol / wartość? Bo jest zalany lakierem i nie można nic odczytać. I czy to na pewno są triaki? Bo byłem dzisiaj u znajomego elektronika który pomierzył co się dało i stwierdził że to są bodajże tyrystory.

0
  • #6 18 Maj 2016 13:25
    zhudomel
    Specjalista AGD

Nikodemon napisał:
    Bo jest zalany lakierem i nie można nic odczytać
    Delikatnie zdrap lakier. Ale, jeżeli on steruje pompą, to bym go nie ruszał. Trzeba dobrze sprawdzić tor zasilania blokady drzwi.

0
  • Pomocny post
    #7 18 Maj 2016 13:57
    Loker
    Poziom 38  

OT409 NXP albo Z0109MN ST Microelectronics

0
  • #8 18 Maj 2016 15:49
    Nikodemon
    Poziom 12  

Trochę zgłupiałem bo elektronik wszystkie pomierzył i stwierdził ze są dobre ...
    Coś jeszcze może bruździć? Jest w tej pralce jakiś tryb serwisowy, reset?

0
  • #9 19 Maj 2016 12:52
    Loker
    Poziom 38  

Nowy doorlock prawidłowo podłączony? Sprawdź, czy elektronika podaje na niego napięcie podczas startu programu prania.

1
  • #10 20 Maj 2016 00:16
    Nikodemon
    Poziom 12  

No chyba dobrze bo wtyczka wchodzi tylko w jednej pozycji ... jutro bede tam jechal jak dostane i wymienie triaka ...

1
  • #11 21 Maj 2016 20:24
    Nikodemon
    Poziom 12  

Po wstawieniu modułu z nowym triakiem zaczął się wyświetlać kod błędu E63 czyli z tego co wyczytałem problem z oprogramowaniem sterownika? Da się to ugryźć czy moduł do wymiany? Nowy 1467 pln :shocked!: ...

0
  • #12 29 Sty 2017 20:48
    famas0
    Poziom 1  

Witam serdecznie.
    Mam zdaje się podobny problem. Pralko-suszarka wydaje się być nieudanym produktem. Już na dzień dobry były problemy z wadliwym odczytem ciśnienia wody więc sklep wymienił mi produkt bez szemrania. Z kolejną też pojawiły się problemy. Z niewyjaśnionych przyczyn nie dało się otworzyć drzwiczek. Po ręcznym odblokowaniu wszystko zaczęło pracować prawie normalnie. Prawie bo druga pralka którą otrzymałem od czasu do czasu pokazywała też problem z ciśnieniem wody ale chodziła. Trzy dni temu pralka stanęła ja na podanym zdjęciu i ani drgnie nawet po awaryjnym otwarciu drzwi. Poszperałem trochę programatorem i uzyskałem kod błędu F36 co oznacza "Uszkodzony system zamykania) błąd modułu (uszkodzony lub wadliwy przekaźnik triak). Błąd krytyczny".
    Pytanie moje brzmi jak idzie temu zaradzić w miarę możliwości nie wywalając 500 czy 1400 złotych na moduł bo w takich cenach chodzą na oficjalnej stronie Bosch. Na marginesie kupując w/w produkt kierowałem się marką znaną z niezawodności i zaufanie to zostało ostro podkopane. Jednak chcę dać pralce jeszcze jedną szanse tym bardziej że ma tylko cztery lata i wizualnie jest jak nowa.
    Proszę o pomoc.

2
  • #13 29 Maj 2018 22:41
    Kaczy5
    Poziom 2  

Walczyłem z tym i udało się. Wystarczy wyjąć silnik i wyczyścić komutator, a zwłaszcza szczeliny. Potem przeszlifować papierem granulacja około 1000 tak by się nabłyszczył i odzyskał złoty kolor. Jeżeli zostało mało szczotek to najlepiej je wymienic na nowe. Błąd otwartego bębna, a przyczyna zupełnie inna. Szkoda, że tak późno doczytałem to. Trochę bym na wymianie zamka i pracy zaoszczędził :) Czas naprawy max 0,5 godziny...

0
  • #14 30 Maj 2018 13:52
    abuhamza
    Specjalista AGD

Nic tylko pogratulować czyszczenia komutatora papierem ściernym. Teraz tylko czekać aż zewrze komutator :)

0
  • #15 30 Maj 2018 15:15
    Kaczy5
    Poziom 2  

abuhamza napisał:
    Nic tylko pogratulować czyszczenia komutatora papierem ściernym. Teraz tylko czekać aż zewrze komutator :)

2 lata działa i nie ma czego gratulować. Tlenki najlepiej schodzą właśnie drobnym papierem. (dlatego napisałem 1000 granulacja) Powierzchnia zrobiła się jak nowa. Mnie uczono tak i co najważniejsze dobrze nauczono bo działa jak idealnie. Pozdrawiam

0
  • #16 31 Maj 2018 19:10
    abuhamza
    Specjalista AGD

No nie wiem czy tak dobrze. Zawsze myslalem, ze papier scierny dziala jak przewodnik.. a bynajmniej jego cząsteczki.

0
  Szukaj w 5mln produktów