Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie wielofunkcyjne laser w kolorze

bartekmlawa 16 Maj 2016 21:51 1668 14
  • #1 16 Maj 2016 21:51
    bartekmlawa
    Poziom 10  

Witam !
    Po kilku,a pewnie kilkunastu dniach poszukiwania czegoś niezawodnego z tanimi zamiennikami postanowiłem założyć temat..może jakaś podpowiedz pomoże mi w wyborze.

Z racji,że naprawdę mało drukuje...drukowanie bardzo nieregularne..w jednym miesiącu 50 stron w czarnym,a w drugim z 3 strony w kolorze itp...w ciągu roku może z 300 -400 kartek się zbierze

W takim wypadku atramentówka odpada. Musi być kolor (ostatnio jak poszedłem do punktu ksero i wydrukowałem 4 kartki w kolorze to zapłaciłem 10 zł..i aż byłem w szoku...więc kolor musi być..co jakiś czas drukuje jakieś prezentacje i wizytówki )

Z dodatków to wifi by się przydało..dupleks gdyby był to super..aż tak dużo nie drukuje,zebym cierpiał z tego powodu.

Kwota to jakieś ok 1000 zł

Wpadł mi w oko Brother BROTHER DCP-9015CDW ...zamienniki do niego nawet za jakies 40 zł wiec nieźle..tylko ten bęben (komplet ok 400zł) i pas transferu ( ok 400 zł ) z tym,ze kiedy ja wykończe ten bęben i pas ... to juz pewnie nową drukarkę kupię przy moim tempie drukowania...

Proszę o poradę czy to dobry wybór..czy zwrócić uwagę na coś innego ?

I jeszcze dwa pytania:

1 . Jak jest z drukowaniem zdjęć na drukarce laserowej ? opłaca się i ładnie to wyjdzie? (dosłownie 2-3 zdjęcia w roku..np. dla kogoś na prezent)

2 Pojemnik na zużyty toner jest od razu w zestawie z drukarką ?

0 14
  • #2 17 Maj 2016 07:38
    01_cezi
    Poziom 22  

Kolego, Brother daje długą gwarancje - 3 lata. Przez ten czas musisz, pod groźbą utraty tej gwarancji, kupować nowe i oryginalne tonery.
    Wiec dolicz do ceny maszyny drugie 1000 zł na kpl tonerów.
    A startowe tonery nawet jak mało drukujesz od samego włączania i wyłączania maszyny się zużyją, tzn chipy pokażą konieczność wymiany.

0
  • #3 17 Maj 2016 08:11
    bartekmlawa
    Poziom 10  

No to sprawa się trochę komplikuje.. więc co byście innego polecili na moje potrzeby?

0
  • #4 17 Maj 2016 08:46
    Imprimarex
    Poziom 24  

Odnośnie Brothera to oddając drukarkę na gwarancji mają w niej być włożone oryginalne tonery - mogą być startowe.
    Wystarczy trzymać tonery startowe po części uzupełnione proszkiem i gwarancja jest uznawana. W międzyczasie można używać zamienników.

0
  • #5 17 Maj 2016 08:52
    bartekmlawa
    Poziom 10  

Właśnie na ten temat aktualnie czytam różne tematy..i jest tak jak kolega Imprimarex mówi.. mógłbym zatrzymać tonery startowe,a kupić zamienniki i będzie okej...

Tylko teraz czy jest jeszcze jakiś model na który warto zwrócić uwagę ? Coś co polecacie? Może coś z HP ?

0
  • #6 17 Maj 2016 08:59
    copyman
    Specjalista - kserokopiarki

Jeżeli nie musiałoby być nowe to poleciłbym Bizhub-a C35 . Bardzo tania eksploatacja nawet na oryginalnych tonerach a sama maszyna naprawdę super ! Tylko obawiam się że w tym budżecie sie nie zmieścisz ...

C.

0
  • #7 17 Maj 2016 09:01
    bartekmlawa
    Poziom 10  

Tylko nowe wchodzi w grę.

0
  • #8 17 Maj 2016 20:32
    01_cezi
    Poziom 22  

Kolego Impirmarex. Z całym szacunkiem ale jak serwis ostanie drukarkę np z licznikiem 2000 czy 3000 stron i z tonerami startowymi to uwierzy w to.
    Zakup 1 kpl i tak będzie konieczny.
    Inna sprawa, że maszyna rejestruje jakie ma tonery. Będzie pracować na zamiennikach ale zarejestruje że były nieoryginalne

0
  • #9 17 Maj 2016 21:32
    bartekmlawa
    Poziom 10  

Tak czy inaczej...jakaś inna propozycja niż Brother ?

0
  • #10 24 Maj 2016 10:39
    lamapl
    Poziom 9  

Podpinam się pod ww. pytanie. Ktoś jest w stanie coś napisać np o SAMSUNG SL-C480FW ?
    Nigdzie nie mogę nic znaleźć o tym urządzeniu a ciekawy jestem jak się sprawuje i czy ten automatyczny podajnik wart jest tych około 200 zł w porównaniu do modelu bez.

0
  • #11 24 Maj 2016 11:44
    Imprimarex
    Poziom 24  

Aktualnie do drukarki Samsung SL-C480FW nie ma tonerów zamienników, a komplet oryginalnych to wydatel minimum 650zł.

Proszki do regeneracji tonerów są, zaś chipów nie ma.

Proponuję szukać innej marki niż Samsung.

2
  • #12 24 Maj 2016 20:08
    my41s
    Poziom 32  

Zastanów się nad HP M176

Generalnie tani laser kolor to droga eksploatacja

0
  • #13 26 Maj 2016 00:34
    lamapl
    Poziom 9  

Słabo tam z rozdzielczością wydruku z tego co widzę w tym HPku w porównaniu do tego Samsunga. Fakt, tonery są drogie, ale kosmicznych przebiegów nie przewiduję.

0
  • #14 26 Maj 2016 13:20
    my41s
    Poziom 32  

lamapl napisał:
    Słabo tam z rozdzielczością wydruku z tego co widzę w tym HPku w porównaniu do tego Samsunga. Fakt, tonery są drogie, ale kosmicznych przebiegów nie przewiduję.

Polecam poszukać możliwości i zrobić wydruk na HP i na Samsungu... Ciekawe, czy zauważysz różnicę :)

W tych drukarkach są malutkie tonery. Zobaczysz, jak schodzą przy drukowaniu grafiki :) Także przebieg jedno, a zapełnienie strony tonerem drugie.

0
  • #15 08 Cze 2016 10:23
    bartekmlawa
    Poziom 10  

KUpiłem Brothera DCP 9015. Podrukowałem troche i jest super! Jak na moje potrzeby wystarczy..mam ją z 2 tygodnie i wszystko super!
    Wifi śmiga, drukuje szybko i ładnie. Dzisiaj nawet wydrukowałem sb dwa obrazy..jeden na grubszym papierze,a drugi na błyszczącym i wyszło ekstra!
    Dużych przebiegów ja nie robię,wiec sprawdzi się u mnie idealnie!

0