Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Leonardo - Jako włącznik komputera

pawelbi 17 Maj 2016 02:45 771 1
  • #1 17 Maj 2016 02:45
    pawelbi
    Poziom 9  

Witam
    Potrzebuję pomocy w zaprogramowaniu płytki Leonardo jako włącznik komputera w samochodzie po przekręceniu stacyjki. Jako, że moja wiedza programistyczna jest znikoma mam z tym duży problem a to co chce osiągnąć jest pewnie bardzo proste i tylko tego potrzebuje aby uruchomić moje carpc w aucie.

Potrzebuję zaprogramować płytkę w następujący sposób.

1. Włączenie zapłonu w samochodzie
    (Leonardo sprawdzi czy komputer nie jest już włączony jeśli nie to odczeka 5-10sekund aż auto się uruchomi i włączy przekaźnik na 1s i komputer zacznie się uruchamiać)

2. Wyłączenie zapłonu
    (Leonardo sprawdzi jaki upłynął czas od włączenia komputera jeśli > 1min to odczeka 5-10 sekund aby wykluczyć przypadkowe zgaszenie auta i wyślę do komputera sygnał klawiatury np. Ctrl+Alt+d co uruchomi na komputerze skrót do wyłączenia komputera) jeśli czas będzie < 1min to arduino poczeka aż komputer się uruchomi i wtedy go wyłączy.

W moim aucie mam wyprowadzony włącznik do ręcznego uruchamiania kompa i pod niego chcę podłączyć styki przekaźnika aby włączyć komputer po uruchomieniu auta.
    Sygnał uruchomienia auta mogę podać do arduino jako masa na określony pin. lub +12 po stacyjce przez pewnie jakiś rezystor aby nie spalić Leonardo.
    Sygnał uruchomionego komputera mogę podać napięcie z portu usb komputera chyba że jest jakaś komenda w arduino sprawdzająca komunikację z komputerem to rozwiązanie byłoby dla mnie nawet lepsze.

Dobrze byłoby aby czas wyłączenia komputera nastąpił po co najmniej minucie od jego włączenia. Chcę uniknąć takiej sytuacji gdy auto zostanie uruchomione na 15 sekund i zgaszone wtedy komputer nie zdąży się uruchomić i wysłany sygnał wyłączenia nie zostanie odebrany przez system Windows 7. Mój komputer uruchamia się szybko i potrzebuje jakieś 12 do 30 sekund.
    Moje Leonardo jest widziane przez Windows jako klawiatura bo steruje system pilotem przy kierownicy i to udało mi się zaprogramować.

Na początek potrzebuję pomocy w tym jak zaprogramować arduino aby po wciśnięciu przycisku na stałe i trzymaniu go dioda zaświeciła się na sekundę i zagasła ale żeby to wykonało się tylko raz bo ciągle dioda miga. Znalezione przeze mnie w cieci rozwiązania nie działają tak jak chcę.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i sugestie.

0 1
  • #2 27 Maj 2016 14:34
    pawelbi
    Poziom 9  

Po kilku dniach walki udało mi się osiągnąć zamierzony cel.
    Nie jest to najlepsze rozwiązanie ale moja wiedza nie pozwala na razie na lepsze rozwiązanie.
    Poniżej podaję swój kod może komuś początkującemu pomoże.

[/code]

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Jeśli ktoś będzie mógł go poprawić aby co minutę nie wysyłał kombinacji klawiszy to będę wdzięczny.
    Pozdrawiam

0