Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz CD Onkyo starszy model

Adrian.L 17 Maj 2016 09:33 747 9
  • #1 17 Maj 2016 09:33
    Adrian.L
    Poziom 4  

Dzień dobry wszystkim. Chciałbym zapytać jaki odtwarzacz CD onkyo możecie polecić do 400-500 zł. Teraz słucham CD na bdp phillips 5600, onkyo 8150, Monitor audio mr4. Drażni mnie wizualnie brak widocznego nr utworu na wyświetlaczu w bdp, sterowanie 2 pilotami, chciałbym używać tylko tego od amplitunera. Jaki z odtwarzaczy onkyo jest wart uwagi, tylko żeby nie tłamsił najnizszego pasma bo i tak go niewiele (w najblizym czasie planuje zakup suba). Czy zostać narazie na tym bdp bo nic rozsądnego nie kupie?

0 9
  • Pomocny post
    #2 23 Maj 2016 00:44
    bbobii
    Poziom 22  

Zaproponuje ci Onkyo DV-SP402 jest to DVD bardzo udane dobrze brzmiące. Bez istotnych zmian zaadaptowało przetworniki oraz system sterowania Pioneera.

0
  • #3 23 Maj 2016 19:31
    Adrian.L
    Poziom 4  

Sprawdzałem tego dvd, ma coax, wygląda ok. Poszukalem na Allegro, olx ale są same srebrne/szampańskie a mi zależy żeby był czarny. A co sądzisz o typowych Cd np. te co napisałem, może jakiś inny model?

0
  • Pomocny post
    #4 23 Maj 2016 21:27
    bbobii
    Poziom 22  

Na ebay.de jest Onkyo DV-SP503E czarny, to też jest dobry odtwarzacz.

0
  • #5 24 Maj 2016 23:06
    Adrian.L
    Poziom 4  

Sprawdziłem ten odtwarzacz. Nie to że sie napaliłem ale jak wypada ten DV-SP503E w porównaniu do dx-7511 (jest na Allegro, Olx za 350 zł). Tak zdroworozsądkowo to odtwarzacz cd powinien grać lepiej niż dvd, nie wiem może się mylę (nie będę jeździł po Polsce na odsłuchy na sprzęcie za 400 zł).

0
  • #6 25 Maj 2016 17:04
    bbobii
    Poziom 22  

Gdybym uważał że CD będzie lepszym wyborem taki bym zaproponował. Model CD który podajesz jest że tak powiem bardzo średni.

0
  • #7 28 Maj 2016 09:24
    Adrian.L
    Poziom 4  

Jeszcze pytanie czy ten bd / dvd Onkyo lepiej będzie podłączyć analogiem czy cyfrowo. Wiem że zależy to od przetwornika w bd i ampli. Jeszcze go nie kupiłem ale już na przyszłość zapytań. No i teraz ten bdp Philipsa jest sens podłączać analogiem, wydaje się że ampli lepiej sobie poradzi z przetworzenie sam (czy najlepiej po prostu sprawdzić, muszę kupić kabel - jak tak to jaki).

0
  • Pomocny post
    #8 28 Maj 2016 12:24
    bbobii
    Poziom 22  

Teoretycznie amplituner powinien dekodować lepiej.
    Do podłączenia analogowo przewód 2 x RCA.

0
  • #9 28 Maj 2016 13:01
    Adrian.L
    Poziom 4  

Słabo sprecyzowalem z tym kablem, bo taki zwykły za 10zl to znalazłem, czy jest sens kupować jakieś powyżej 40-50zl (z ciekawości podepne pod tego b-r).
    I jeszcze a propo DAC: Do kupna przetwornika do dodtwarzania Cd narazie się wstrzymam, ale odnosnie strumieniowania Flac (bo przez kabel i komputer lub telefon to odpada) musi być DAC z Wi-Fi, jak tak to jaki ewentualnie. W ogóle to widzę sens kupna tego ca tylko w celu odtwarzania Flac z urządzeń zewn.

0
  • #10 28 Maj 2016 15:21
    bbobii
    Poziom 22  

Tylko po co jeżeli twój amplituner to ma. Jeżeli będziesz niezadowolony z jakości to kupno DAC wtedy będzie miało sens.
    Co do kabla to przy tym sprzęcie to max 100 - 150 zł

0