Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ubee evw3226 - Zaniżona prędkość internetu w domu a u montera normalna

17 Maj 2016 10:18 642 6
  • Poziom 9  
    Witam!
    Od paru dni walczę z UPC i ich cudownym internetem 120Mb/s. Już nakreślam całą sytuację.
    Mieszkamy we 4 osoby, mamy 3 PC i jednego laptopa - wszystko na kablu wprost do routera. Karty sieciowe Gigabitowe, kable wtyczki itp też.
    Od dwóch lat mieliśmy internet 60Mb/s i ładnie śmigał. Po wykupieniu nowej usługi 120Mb/s prędkość na KAŻDYM komputerze spadła nam według speedtestów do ok 30-40Mb/s.
    Zamówiliśmy technika. Przyszedł, podłączył się do TEGO SAMEGO kabla który ja miałem wpięty w swój PC i mu pokazało ładnie 110-112Mb/s.
    No to zonk nie wiadomo o co chodzi. Sprawdziliśmy jeszcze jedna ciekawą rzecz. Sumarycznie jak ściągamy coś np ze Steama to jesteśmy w stanie wyciągnąć ~120Mb/s ale pojedynczo maks te 30-40Mb/s.

Co może być powodem takiego zachowania? Powiem szczerze że nie wiem już o co chodzi. Zastanawiam się jeszcze nad sklonowaniem adresu MAC z komputera technika.

Pomóżcie :(
  • Specjalista Sieci, Internet
    Widocznie steam ogranicza pasma na jednym połączeniu.
  • Poziom 9  
    Ech
    1. steam był przykładem że sumarycznie całe mieszkanie może pobierać więcej, ten sam efekt uzyskuje torrent

2. Steam nie ogranicza pasma w jednym połączeniu bo na 60Mb/s wyciągałem więcej niż obecnie

3. Pomiary prędkości wykonywane były na różnych speedtestach na wielu komputerach
  • Specjalista Sieci, Internet
    Wykona test pasma między komputerami, pobierz iperf.exe

na komp1:
    iperf -s

na komp2
    iperf -r -c IP_KOMP1

pokaż wyniki.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dostaje ale czysty adres IP a nie MAC sieciowej. Chyba że się mylę. Reset robiłem, przełączenie w tryb bridge też. Co do Iperfa
    ubee evw3226 - Zaniżona prędkość internetu w domu a u montera normalna

Jurek twoją instrukcję resetowania IP też zrobiłem i nic.
  • Poziom 1