Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Videodomofon Competition MT670C brak komunikacji głosowej i wywołania

Darek.S 17 May 2016 12:01 1515 2
Ochrona Domu
 • #1
  Darek.S
  Level 33  
  Witam. Monitor to MT670C-CK2P kaseta rozmówna SAC5C-CK. Po wciśnięciu na kasecie rozmównej przycisku pojawia się obraz ale nie ma akustycznego sygnału wywołania. Cichutko i ze zniekształceniami słychać co się mówi do kasety rozmównej natomiast w drugą stronę nic. Jest natomiast silny efekt lokalny na kasecie rozmównej. Do tego stopnia, że jak ją zasłonić ręką to sprzęga. Pytanie czy ktoś już coś podobnego naprawił. I gdzie szukać uszkodzenia w kasecie czy monitorze? na chwilę obecna sprawdziłem mikrofon elektretowy w monitorze. Może ktoś dysponuje schematem przynajmniej podobnego urządzenia. Duplex realizowany jest tutaj na zaledwie jednym przewodzie :| . Musi być zatem jakaś automatyka, która wyłącza jedną stronę gdy druga mówi. Ale co się dzieje jak mówią obydwie? Podejrzewam, że wtedy przytyka oba kanały. Chętnie spojrzę na takie rozwiazanie, bo domofonami w zasadzie nie zajmowałem się.
 • Ochrona Domu
 • #2
  Darek.S
  Level 33  
  Darek.S wrote:
  Duplex realizowany jest tutaj na zaledwie jednym przewodzie :| . Musi być zatem jakaś automatyka, która wyłącza jedną stronę gdy druga mówi.

  http://www.digchip.com/datasheets/download_datasheet.php?id=2171941&part-number=BL34118
  I taki fizycznie jest w monitorze. Problem tylko z jego dostępnością w Polsce. W Chinach kosztuje grosze.
  http://pl.aliexpress.com/item/1PCS-BL34118/32427980650.html?spm=2114.56010308.4.2.hpMS5c
 • Helpful post
  #3
  Darek.S
  Level 33  
  Udało mi się zdobyć płytę z układem MC34118L ( oryginalnie w naprawianym wideodomofonie był BL34118) niestety po wymianie jest dokładnie to samo ( niestety nie mam pewności czy układ z niej był sprawny :| ). Może dysponuje ktoś schematem? Jeszcze pytanie gdzie generowany jest sygnał wywołania (gong) w kasecie rozmównej czy monitorze?

  Dodano po 34 [minuty]:

  Na 3-ciej nodze MC jest stan wysoki ( czyli chip disable). Po wymuszeniu tam stanu niskiego ( zwarcie do masy) mam dobrą słyszalność kaseta - monitor ( przez kilka sekund po wciśnieciu przycisku na kasecie) niestety nie na odwrót. Dalej brak wywołania.

  Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

  Uszkodzony był C4558. Po jego wymianie mam już duplex ale nie ma jeszcze wywołania. Przy czym Generator RT03202 na wyjściu daje przebiegi. Ale obok jeszcze jeden 4558...

  Dodano po 29 [minuty]:

  Darek.S wrote:
  Ale obok jeszcze jeden 4558...

  I po jego wymianie bingo :D . Temat można ewentualnie przenieść do diagnoza. Pozdrawiam.