Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica słabo chłodzi, termostat K59P1761

shinok82 17 Maj 2016 12:44 1647 2
  • #1 17 Maj 2016 12:44
    shinok82
    Poziom 2  

Witam!
    Koleżanka poprosiła mnie o pomoc ze względu na koszty związane z wezwaniem fachowca, jakieś podstawowe umiejętności posiadam, jednak nie jestem specjalistą. Ma chłodziarko-zamarażarkę AMICA Fresch Line, która ma ok.16 lat, brak gdziekolwiek tabliczki znamionowej, jest tylko numer fabryczny: 046936800002010000080085.
    Problem, z lodówką był następujący: Bardzo rzadko się włączała, i temperatury w środku były nieprawidłowe, w zamrażalniku ok. -9 C, w chłodziarce ok. +8 C.
    Pierwsze co zrobiłem to zmostkowałem termostat.
    Lodówka od razu zaczęła pracować i temperatury zaczęły spadać, więc stwierdziłem, że możliwe, że termostat do wymiany.
    Termostat był tam RANCO K59-P1761 i taki też kupiłem w sklepie z częściami AGD.
    Przy wymianie okazało się, że kapilara w starym termostacie mierzy ok.160cm, natomiast ten który kupiłem ma 130cm. Przeszukałem internet i wszędzie ten model termostatu ma kapilarę ok,130-135cm.
    Lodówka z nowy termostatem się załączyła i zaczęła lepiej mrozić, jedanak się nie wyłączała.
    Według mnie powodem jest długość kapilary, jednak nie jestem tego pewien, druga sprawa, to jak to jest możliwe, że termostaty o takim samym oznaczeniu mają różne długości kapilary i dziwne jest to, że nie można dostać takiego 160cm?
    Nie wiem co teraz robić, czy wzywać fachowca?
    Czy ewentualnie można dobrać jakiś inny model termostatu?
    Prosiłbym o jakieś podpowiedzi, z góry dziękuję.

0 2
  • Pomocny post
    #2 17 Maj 2016 13:08
    zibi1971
    Specjalista AGD

Witam
    Prawdopodobnie masz za krótką kapilarę w termostacie , stąd problem z niewyłączaniem się lodówki. Kapilara może bć za długa, nigdy za krótka. Gdy montujesz kapilarę tz. wsuwasz do rurki prowadzącej to wsuwasz ją do oporu ąz poczujesz że doszła do końca. Z doborem termostatu nie powinno być problemu, lekkie odchyłki od zakresu temperatur nie mają dużego znaczenia.

0
  • #3 22 Maj 2016 11:16
    shinok82
    Poziom 2  

Dzięki za podpowiedź.
    Udało mi się w sklepie podmienić termostat na model K59P1793, który ma długość kapilary 170cm. Kapilarę włożyłem do końca, zostające ok.10cm delikatnie zakręciłem przy termostacie i lodówka na razie działa tak jak trzeba.
    Pozdrawiam!

0