Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop MSI Ge600 - Ati Mobility HD5730 karta graficzna trup?

17 Maj 2016 14:19 633 4
  • Poziom 2  
    Witam.
    Posiadam Laptopa Ge600 z kartą Ati Radeon Mobility HD5730.
    Komputer zaczął mi przycinać na kilka sekund.
    Pojawiły się problemy z załadowaniem sterownika, BSOD nawet przy oglądaniu YT/Filmów.
    Myślałem że to wina zasyfionego systemu jednak pojawiły się artefakty w postaci pionowych kresek zaraz po logo firmowym przy teście biosu.
    i w postaci czarnych kropek i plam na niebieskich ekranach śmierci i było ich z każdym kolejnym restartem coraz więcej.
    A sam Laptop aktualnie jest po formacie i działa na zintegrowanym Intel HD Graphic.
    Nie eksploatuje jej oczywiście tak jak tamtej grafiki by mi też nie umarła.
    System nie wykazuje żeby to była wina płyty głównej a nie karty graficznej.
    Po za tym próbowałem wyczyścić sterowniki i zainstalować od nowa ale znowu pojawia się BSOD a po zainstalowaniu sterowników i uruchomieniu ponownie robi się pętla spowodowana tym BSOD zaraz po logo Windows.

Jako że nie nie chce robić rebailingu skoro nic nie daje na dłuższą metę.
    Zależałoby mi na kupnie nowej albo takiej która miała by długi czas gwarancji.
    Idzie gdzieś taką nową sztukę dostać, czytałem że jest z tym problem.
    Albo jaki inny model mógłbym zainstalować zamiast tego, jak najbardziej zbliżony oczywiście?
    Znalazłem Ati Mobility HD 5650 - ta sama rodzina i architektura ale nie wiem czy to samo złącze i czy nie będzie problemu z odprowadzaniem ciepła i napięciami , mógłby mi ktoś to sprawidzić albo doradzić jakaś inną?

I czy dałbym rade kupić tą grafikę gdzieś w serwisie w Olsztynie?
  • Poziom 15  
    Najpewniej będzie na starej karcie wymienić układ na nowy pewny w profesjonalnym serwisie. Na taką usługę dostaniesz 12m gwarancji oraz karta pożyje drugie tyle co do tej pory albo i dłuzej.
    Wg. mnie nie opłaca się kupować używek bo kupisz wygrzewany układ nawet z 6mcy gwarancji a pewności nigdy nie masz.
  • Poziom 2  
    Wspomniany HD5650 jest nowy, ma 2 letnią gwarancje.
    A zna ktoś profesjonalny serwis w Olsztynie?
    Bo to co patrzyłem to głownie były właśnie "grzańce".
    I jakoś nie przekonany jestem do ich usług.

dawbra napisał:
    A zna ktoś profesjonalny serwis w Olsztynie?

Takich pytań nie zadajemy w dziale serwisowym. RADU23
  • Poziom 15  
    Jeśli karta jest nowa z 2 letnią gwarancja to jest to opcja do rozpatrzenia. Zawsze masz te pewne 2 lata no i wyjdzie podejrzewam taniej niż wymiana układu. Taka usługa z układem będzie kosztować 300++ . Co do serwisów to czasem warto dorzucić te 20zł na wysyłkę i mieć pewność.
    Co do zamienności kart to nigdy z tym nie kombinowałem. Wiem, że złącza MXM są różne więc wcięcie musi być w tym samym miejscu. Do tego oczywiście wszystkie otwory na chłodzenie i śrubki. Możesz zapytać sprzedawcy czy wchodzi w grę sprawdzenie kompatybilności i ewentualny zwrot. W końcu zgodnie z prawem kupujący ma 14 dni na zwrot przedmiotu w nienaruszonym stanie. Spróbuj zapytać/dogadać się ze sprzedającym.
  • Poziom 2  
    Mógłbyś mi jeszcze podać różnice pomiędzy wymianą karty graficznej a wymianą układu chce się upewnić czy dobrze to rozumiem.

I czy mogę samemu sprawdzić czy wymiana układu jest potrzebna.
    Nie chciałbym zapłacić więcej niż potrzebuje.