Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica exclusive 7e - Działa tylko jedna grzałka. Źle podłączona wtyczka?

sabaton19 17 Maj 2016 17:13 624 2
  • #1 17 Maj 2016 17:13
    sabaton19
    Poziom 7  

Witajcie.
    Moja poprzednia kuchenka poszła z dymem. Szukając czegoś na szybko natknąłem się na znajomego który miał takową do oddania. Nieużywana jakiś czas, więc nie wiedział czy działa. Przywiozłem, uruchomiłem i okazuje się, że grzeje się tylko jedna maszynka (górna lewa). Co więcej wygląda na to, że ten patent działa tylko przy specyficznej konfiguracji pokręteł. Większy obrót któregokolwiek z nich i nie grzeje wcale. Reszta grzałek/piekarnik/zegar nie działa wcale.
    Wygląda, jakby coś było robione przy wtyczce. Może tu leży problem? Kabel 4-żyłowy. Do 1-go bolca przykręcony jest przewód niebieski, do 2-go czarny i brązowy skręcone razem i do środka żółto-zielony.
    Przepraszam za małą ilość informacji o modelu, ale nigdzie nie mogę znaleźć tabliczki z większą ilością danych. Oraz za brak zdjęć, ale nie mogę ich dodać z telefonu.
    Z góry bardzo dziękuję za każdą pomoc.

0 2
  • Pomocny post
    #2 17 Maj 2016 17:22
    widaw
    Poziom 17  

Niezła rzeźba...
    Bez załączonego i ustawionego zegara, żadna grzałka nie powinna zadziałać.
    Potrzebujesz schemat i kumatego serwisanta który "kablologię" ogarnie.
    Z twojego opisu wynika że sterownik krzywkowy też niedomaga.
    Spore koszty.

0
  • Pomocny post
    #3 18 Maj 2016 00:58
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Kuchenka jest przystosowana do zasilania trójfazowego, więc zdecydowanie przydałaby się pomoc elektryka, któremu ewentualnie możesz pokazać wycinek z instrukcji:

Amica exclusive 7e - Działa tylko jedna grzałka. Źle podłączona wtyczka?

0