Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlanie obrazu z Raspberry Pi na telefonie

17 Maj 2016 17:57 4119 22
  • Poziom 5  
    Witajcie, od jakiegoś czasu zastanawiam się czy da się zrobić z mojego starego Samsunga Galaxy S3 wyświetlacz do maliny. Robił ktoś coś takiego, albo wie jak to zrobić?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Dzięki za informację, tylko jak wrócę do domu to Sprawdzę czy działa
  • Poziom 13  
    Badałem to zagadnienie przez dość długi czas... raspberry niestety ma zbyt małą moc obliczeniową, aby w czasie rzeczywistym móc "skompresować" obraz do H264. W zasadzie bez opóźnienia nie da się tego zrobić, a opóźnienie jest inkrementalne. O tyle o ile obraz z kamery można przesłać bezpośrednio bez demuxowania, czy enkodowania do odpowiednich kodeków VIDEO na komputerze (z opóźnieniami udało mi się dojść do rzędu < 100ms), to przesyłanie tego co się wyświetla z punktu widzenia softwareowego jest po prostu awykonalne bez dodatkowych urządzeń.
  • Poziom 13  
    Bez pudła znaczy z opóźnieniem około 2 sekund :)

PS. Może źle zrozumiałem intencję... wybaczcie:)
  • Poziom 13  
    Piotrus_999 napisał:
    A zinnej mani
    Full hd z kamery PRi kompresuje bez pudła "w locie".

Bardzo proszę o rozwiązanie "w locie" (bez opóźnień) streamingu z kamery raspberry na kompa w takim razie. Jeśli takowe istnieje, jestem w stanie za to ucałować w stopy :)
  • Poziom 13  
    VLC demuxując pakiety miał około 0.5 sekundy opóźnienia na 1 sekundę obrazu przy rozdzielczości 640x400... dlatego uważam, że to co mówisz jest po prostu nieprawdą.
  • Poziom 13  
    Ja nie dyskutuję, a czekam na rozwiązanie. Jeśli nie znasz takiego, to po co w ogóle się wypowiadasz?

Z moich testów wynika, że Raspberry nie jest w stanie w czasie rzeczywistym zakodować poprawnego H.264. Ale chętnie dowiem się, że się mylę... jednak jedynym dowodem na to jest pokazanie rozwiązania które działa. Na razie znam tylko takie, które przerzuca całe encodeowanie na maszynę, która sygnał odbiera.
  • Poziom 40  
    A nie lepiej sobie VNC postawić?
    Server na malinie, co kto lubi, ja używam TightVNC, ale do twoich zastosowań lepszy byłby chyba zwyczajny x11vnc.
    I kliencik na Androidowym smartfonie, np doskonały bVNC.
  • Poziom 13  
    Żenada... zamiast odpowiedzieć na pytanie, wyciągasz jakieś inne wątki... wiesz co? Takich ludzi to tu raczej na forum nie potrzebują... raczej oczekuje się tutaj pomocy zamiast wywyższania się bez argumetnów. Z resztą podając cytat przynajmniej byś powiedział czego niby mam się nauczyć. Bo urządzenie działa od 2 miesięcy i nie ma żadnych problemów z tym, iż diody są podłączone bez rezystorów pod GPIO. Jestem też magistrem Fizyki, wolę jednak empiryzm, niż czyste brednie.

(Zgłoszony do moderacji.)
  • Poziom 13  
    UW. I nie mędrkuję, a z Raspberry testuję różne rzeczy od kilku lat. Ty widocznie nie i opierasz się na czystej specyfikacji, którą możesz sobie wsadzić. Bo więcej rozwiązań odkryłem, które działają, niż ty sobie gadałeś, że nie. Dla mnie koniec tematu... mi w niczym nie pomożesz ze swoim zadufanym podejściem. Oby OP był zadowolony, ale jakoś nie zaznaczył Twojej odpowiedzi jako satysfakcjonującą.
  • Poziom 40  
    RPi powinien sobie poradzić z 1 kamerką FHD.
    Pytanie jaki RPi, jaki system, jaka kamera, jak podłączone, jak skonfigurowane, i ile innych rzeczy ten kalkulator musi robić na raz...
    Wydajny to on nie jest więc trzeba wszystko dobrze dopracować.
    Osobiście miałem RPi2 przez chwilę, ale sprzedałem. Względem Odroida C1 którego miałem wcześniej to mułowaty kalkulator ;) Choć NIBY, TEORETYCZNIE porównywalne względem bebechów...
    Odroid radzi sobie nawet z 4 kamerami, wedle tego co użytkownicy piszą.
    RPi2 pewnie dałby radę z 3, więc RPi1 zakładam że powinien udźwignąć jedną.

Nie wiedząc nic o konfiguracji jaką tworzysz ciężko coś powiedzieć więcej sensownego.
  • Poziom 13  
    No właśnie teoria daleka jest od praktyki, a jedyna osoba, która niby uważa, iż jest to możliwe bez większych opóźnień nagle zaczęła flameować mnie we wszystkich moich postach... no przedszkole normalnie.
  • Poziom 40  
    Zamiast się wyzywać od przedszkolaków podaj konkretne info o swoim problemie.
    Bo z tematu o wyświetlaniu obrazu z RPi na telefonie (domyślnie każdy myśli Pulpit Zdalny) jest temat o kodowaniu obrazu z kamery do H264 i pewnie to wyświetlane ma być na telefonie...
  • Poziom 13  
    Tak zgadza się. Ja odnoszę się do innych akcji użytkownika związanych z tym wątkiem, gdzie nagle w moich wątkach zaczął się do mnie przypierdalać. Uważam, iż to OP powinien zdecydować, czy odpowiedź na ten wątek jest dla niego satysfakcjonująca, jednak nie życzę sobie, żeby Piotrus_999 nagle zaczął odpowiadać na wszystkie moje tematy obrażając mnie. Dobrze, że admin tego forum jest moim przjacielem i ja uczciwie ostrzegam przed tego typu PISowskimi zagraniami. Tym bardziej, jak użytkownik dołączył do forum 10 lat po mnie i pewnie jest jednym z gimbusów.

Co do wątku:
    Wszystko zależy od tego, co użytkownik chce przesyłać... jeśli mają to być dane, które rzadko się zmieniają, to pewnie VNC wystarczy... ale filmu HD w rozdzielczości 1080x1920 raczej nie ma najmniejszych szans encodeować w czasie rzeczywistym.
  • Poziom 40  
    No raczej nie ma... Tyle tylko że sensu to też nie ma żadnego... DTS też ma kodować? I frytki do tego? ;)
    RPi2 ma podobno już uruchomiony sprzętowy encoder w sobie, więc może warto zmienić platformę? Lub inne SBC na ARM.
    Chyba trochę przeceniasz możliwości tego "kalkulatora" który ma CPU porównywalne z dzisiejszymi lepszymi routerami...
    RPi1 ogarnie np DIY monitoring z kamerki USB, ale nie o "kinowych" parametrach.
    Ogarnie nawet więcej kamerek IP, jednak takich które już same wysyłają gotowy strumień.
  • Poziom 13  
    Karaczan napisał:
    ...

W 100% się zgadzam... niestety.