Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV Toshiba 40L3433DG podłączenie kina bez wyjścia ARC i OPTICAL.

bartekbtw 17 Maj 2016 18:21 2730 13
  • #1 17 Maj 2016 18:21
    bartekbtw
    Poziom 2  

Witam!
    Mam problem z podlaczeniem Soundbara do TV.
    Posiadam telewizor: Toshiba 40L3433DG
    Sounbar Panasonic: SC-HTB 485
    Dekoder telewizji kablowej Vectra : Arris HMC3021, product name: SET-TOP BOX.
    Chciałbym podłączyć nagłośnienie w ten sposób aby dzwięk z soundbara leciał podczas oglądania telewizji z dekodera, filmów z USB. niestety nie potrafię tego w logiczny sposób podłączyć.
    W tv jest wyjscie :SIDEAV,YPbPr, coaxial out,VGA ,SCART, i 3x HDMI ale żadne z nich nie jest wyjsciem ARC.
    W soundbarze jest: OPTICAL DIGITAL AUDIO IN, oraz wejscie i wyjscie HDMI.
    W dekoderze sa wyjscia: HDMI, DIGITAL AUDIO, YPbPr, video l/r.
    Kupiłem wiec przejsciówke : in coaxial - optical out, podłączylem kabel optyczny z tv do konwertera (coaxial out w tv do coaxial in w konwerterze). Nastepnie z konwertera kabel optyczny (optical out) do wejscia w sounbarze optical audio in.
    Dodam ze tv z dekoderem jest podłączony kablem HDMI.
    Konwerter ma osobny zasilacz.
    Probowałem tez podłączyc kabel coaxial z tv bezpośrednio do dekodera (digital audio.)
    Żadna z tych opcji nie dziala.
    Podłączylem również kabel HDMI z dekodera do sounbara a z soundbara drugim kablem HDMI do tv, niestety działa tylko obraz po włączaniu soundbara a zamiast dzwięku jest lekkie piszczenie. Gdy soundbar jest wyłączony obraz i dźwięk lecą z telewizora.
    Proszę o pomoc.
    pozdrawiam

0 13
  • #2 17 Maj 2016 19:15
    waxman
    Poziom 19  

Na początek sprawdziłbym jak te urządzenie bezpośrednio ze sobą współpracują. Tzn. OTV z dekoderem (coaxial, hdmi) oraz OTV z soundbarem oraz dekoder z soundbarem, a potem bym testował kaskady. Zobacz czy na dekoderze wybierasz dźwięk przestrzenny, jeśli dobrze pamietam to jest w : menu -> ustawienia -> tryb dźwięku. Dodatkowo sprawdź czy źródło dźwięku jest kompatybilne z odbiornikiem (tutaj potrzebnne jest przestudiowanie instrukcji i spr. ustawień). Z pewnością lepiej jest mieć soundbar tej samej firmy co OTV bo tutaj chyba producenic zadbali o kompatybilnoć ... no ale jak się nie ma co się lubi ... to się kombinuje :)

0
  • #3 17 Maj 2016 19:26
    bartekbtw
    Poziom 2  

Waxman TV z dekoderem działa, bo używam tego już od roku. W ustawieniach dzwięku w dekoderze jest wybrana opcja"Dolby DIGITAL". Instrukcji od TV nie mogę znaleźć niestety ani w domu ani w internecie. wczesniej czytałem opinie, że producent w tyych sprzetach nie ma większego znaczenia,że wszystkie się łączą.

0
  • #4 18 Maj 2016 07:47
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm, w zasadzie kolega podłączył do telewizora poprawnie ten sound-bar.
    Ale jedna rzecz mnie "boli" ...

bartekbtw napisał:
    probowałem tez podłączyc kabel coaxial z tv bezpośrednio do dekodera (digital audio.)

Takich rzeczy nie robi się, mam nadzieję, że kolega nie uszkodził wyjść audio w tych urządzeniach.

Proszę jeszcze raz podłączyć sound-bar do telewizor przez konwerter Coax - Opt.
    - kable HDMI odłączyć od sound-bar - tylko połączenie optyczne.
    - sound-bar ustawić na TV.
    - o ile nie będzie dźwięku w soundbar to proszę sprawdzić ustawienie "Wyjście cyfrowe" w TV - inst. str. 28 i zmienić bieżące ustawienie na inne.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ten konwerter podłączyć do dekodera. Ale w tym przypadku wyjście audio trzeba zmienić z HDMI na SPDIF (lub Coax) w ustawieniach dekodera.
    Również może być konieczna zmiana w opcjach wyjścia cyfrowego dekodera np. z PCM na Dolby.

W razie niepowodzeń proszę podłączyć inny przewód CINCH łączący wyjście cyfrowe urządzenia i wejście konwertera.

I na koniec, tak na wszelki wypadek. Kolega zdjął osłonki ochronne z końcówek przewodu optycznego?

bartekbtw napisał:
    Instrukcji od TV nie mogę znaleźć niestety ani w domu ani w internecie.

Tu kolega nie odrobił dobrze lekcji ... Zajęło mi dwie minuty, aby znaleźć tę instrukcję - załączam poniżej:

0
    Załączniki:
  • #5 18 Maj 2016 13:43
    waxman
    Poziom 19  

Sprawdziłem to na moim boxie i działa następująco: dekoder z OTV po hdmi, tryb dźwięku w dekoderze przestrzenny, kino domowe z dekoderem po spdif (światło) i jedynie w kinie domowym byłem zmuszony zmienić source audio bo OTV brał dźwięk z STB

0
  • #6 18 Maj 2016 21:04
    bartekbtw
    Poziom 2  

Załączam zdjęcia, może to coś ułatwi:
    TV Toshiba 40L3433DG podłączenie kina bez wyjścia ARC i OPTICAL. TV Toshiba 40L3433DG podłączenie kina bez wyjścia ARC i OPTICAL. TV Toshiba 40L3433DG podłączenie kina bez wyjścia ARC i OPTICAL. TV Toshiba 40L3433DG podłączenie kina bez wyjścia ARC i OPTICAL.

Dodano po 7 [minuty]:

Polon_us
    Wejść chyba nie uszkodzilem bo wszystko działa tak jak działało.
    Podłączyłem wszystko tak jak napisałeś i zmieniłem w ustawieniach tv dzwięk na "PCM'" poźniej na
    "skompresowane" ale brak efektu, nic sie nie dzieję.
    W jaki sposób podlączyć konwerter do dekodera, bo nie bardzo rozumiem?
    osłonki z końcówek zdjęte.
    Dzięki za instrukcje, musiałem przeoczyć.

waxman.
    nie mam mozliwosci zmiany w tym soundbarze "source audio".
    jedyne opcje to "tv", "bluethooth" i "bd/dvd". poza tym moge zmieniac tylko ustawienia typu basy ipt.
    co to jest spdif? bo chyba nie mam takiego wyjscia.

0
  • #7 19 Maj 2016 00:23
    waxman
    Poziom 19  

Opjca tv jest właściwa, taką samą ustawiam u siebie

0
  • #8 19 Maj 2016 02:09
    Polon_us
    Poziom 41  

bartekbtw napisał:
    Wejść chyba nie uszkodzilem bo wszystko działa tak jak działało.

Jeśli już, to wyjść audio. A jaką kolega ma pewność, że nie są uszkodzone?
    Póki co, dźwięku nie udaje się uzyskać w sound-bar ... Ale bądźmy dobrej myśli.
    bartekbtw napisał:
    W jaki sposób podlączyć konwerter do dekodera, bo nie bardzo rozumiem?

Przewód CINCH idący do konwertera proszę podłączyć do gniazda "Digital Audio" w dekoderze. Funkcjonalnie, to jest takie samo wyjście jak wyjście SPDIF w telewizorze.
    W tym przypadku proszę pamiętać:
    Polon_us napisał:
    Ale w tym przypadku wyjście audio trzeba zmienić z HDMI na SPDIF (lub Coax) w ustawieniach dekodera.
    Również może być konieczna zmiana w opcjach wyjścia cyfrowego dekodera np. z PCM na Dolby.

- również
    Polon_us napisał:
    - kable HDMI odłączyć od sound-bar - tylko połączenie optyczne. Koniecznie - przynajmniej na czas testów.

- sound-bar ustawiony na TV

O ile te wszystkie próby zawiodą, to na końcówce przewodu optycznego (od strony sound-bar) proszę sprawdzić, czy jest widoczne tam światło.
    Należy pamiętać o ułożeniu przewodu optycznego. Nie może być żadnych ostrych zagięć tego przewodu, tylko łagodne łuki.
    Również zmiana przewodu CINCH by się przydała w takim przypadku.
    Jesli kolega ma możliwość (miernik czy tez multimetr), to dobrze byłoby sprawdzić czy zasilacz konwertera pracuje poprawnie.

I tak na wszelki wypadek - gniazdo słuchawkowe nie jest wykorzystywane? Kolega nie zmieniał nic w ustawieniach tego gniazda?

0
  • #9 19 Maj 2016 08:59
    waxman
    Poziom 19  

Masz starszy typ dekodera gdzie nie masz spdif'a (to jest właśnie światłowód o którym pisze Polon_us ). Pozostaje Ci zrobić to co kolega zaproponował w w/w poście

0
  • #10 19 Maj 2016 09:31
    Polon_us
    Poziom 41  

waxman napisał:
    Masz starszy typ dekodera gdzie nie masz spdif'a

Tu kolega nie ma racji.

S/PDIF - Sony/Philips Digital Interface Format - jest to standard komunikacji cyfrowej audio.
    Ten standard odnosi się zarówno do transmisji optycznej (TosLink), jak i "elektrycznej" - połączenie koaksjalne (Coax).
    Także stwierdzenie, cytuję "nie ma spdif'a" jest nie na miejscu.
    Dekoder autora tematu nie ma wyjścia optycznego, ale ma wyjście cyfrowe typu Coax , które spełnia standard S/PDIF.

0
  • #11 19 Maj 2016 13:41
    waxman
    Poziom 19  

Masz rację poniosło mnie :), co nie zmienia faktu ze tej optyki nie ma a to miałem na myśli

0
  • #12 26 Maj 2016 13:58
    bartekbtw
    Poziom 2  

sorry za nieobecność Panowie ale niestety delegacja... w poniedziałek prawdopodobnie bede mial chwile czasu żeby iść do sklepu kupic kabel CHINCH, bo takiego nie posiadam u siebie. Pokombinuje i dam znać czy udalo się coś ogarnąć. Dodam, że w kablu OPT widać czerwone światełko. pozdrawiam

0
  • #13 30 Maj 2016 22:40
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

bartekbtw napisał:
    Dodam, że w kablu OPT widać czerwone światełko.

Jak przystawisz do okna, będzie widać białe światełko :D - to nic nie znaczy, bo o potencjalnie uszkodzonym porcie SPDiF tu mowa.

0
  • #14 10 Lis 2016 11:59
    wendy_
    Poziom 1  

Dzień dobry forumowiczom,

zastanawia mnie rezultat walki użytkowania z powyższym tematem - sam jestem w podobnej sytuacji z tym że ja jeszcze nie zakupiłem konwentera coax - opt, ale chyba zmierzam w tym kierunku. TV toshiba, inny model ale podobne gniazda.

Czy udało się podłączyć skutecznie kabel optyczny do soundbara przez konwenter coax ?

Pozdrawiam,

0