Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 2 2003 Nie otwieraja się drzwi kierowcy

17 Maj 2016 19:56 1653 2
  • Poziom 28  
    Witam.
    Dzisiaj przytrafiła mi się pewna niemiła sytuacja, mianowicie po przyjściu z zakupów na parking i otworzeniu samochodu pilotem drzwi kierowcy zachowywały się jakby dalej były zamknięte. Myślałem, że to coś z pilotem, ale pozostałe drzwi otwierały się normalnie. Drzwi od strony kierowcy nie można otworzyć ani od wewnątrz, ani od zewnątrz.
    Filmik lepiej prezentuje moją myśl:

https://www.youtube.com/watch?v=0SINyHT_9wQ

Zastanawia mnie tylko dlaczego ten rygiel przy klamce po naciśnięciu przycisku UNLOCK otwiera się a potem delikatnie wraca.

Co to może być? Co mogło się zepsuć? Jakie będą ewentualne koszty naprawy?

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 13  
    Możliwe , że zamek jest mocno zabrudzony lub coś się wyłamało na ryglowaniu , spróbuj spryskać zamek i klamkę od środka ( przy otwartej szybie wciśnij wężyk w kierunku zamka) jakimś środkiem czyszcząco-smarującym i kilkakrotnie energicznie ręcznie pociągnąć i szybko puścić klamkę , ten sam zabieg przy zew. i wew. może wskoczy jak nie to niestety trzeba będzie rozebrać wszystko i dopiero sprawdzić co z zamkiem.
  • Poziom 28  
    Witam.
    Byłem z tym u mechanika. Okazało się, że jakaś sprężynka z zamka centralnego spadła i wystarczyło ją rozciągnąć i znowu założyć.

Pozdrawiam.