Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Kangoo 1.5DCI - Nie odpala. Zacięte wtryski?

josephgo87 17 May 2016 19:59 3459 9
    josephgo87
    Level 11  
    Witam, mam następujący problem z Kangoo 1.5 dci na osprzęcie delphi.
    Autko jeździło bardzo ładnie przez ostatnie kilka miesięcy. Ostatnio w trasie zapaliły się kontrolki,poczułem lekkie szarpanie silnikiem. Zatrzymałem się żeby sprawdzić co jest nie tak,silnik chodził jakby na 3 gary. Zawróciłem do domu,ale niestety autko nie dało rady pokonać całego dystansu o własnych siłach.
    W przewodach paliwowych widoczne były duże ilości powietrza,objawy były takie jakby nie dostawało paliwa. Wyczyściłem smok w baku-było tam trochę czarnego osadu. Wypłukałem go,założyłem nowy filtr paliwa i dołożyłem dwa nowe zaworki zwrotne,bo te w pompce ręcznej przestały działać. Odpowietrzyłem układ. Niestety silnik nie chce odpalić. Po założeniu strzykawek na przelewy podczas kręcenia rozrusznikiem, po kilku sekundach 3 strzykawki nie ruszyły się wcale,a jedna była pełna (10ml). Pytanie brzmi czy jednym wtryskiem tak leje czy te 3 są pozacinane?
    Pozdrawiam.
    adamblonsky 2012
    Level 18  
    Chyba ten jeden jest zużyty i jego należy naprawić.
    mazdax
    Level 15  
    Co najmniej jeden wtrysk do wymiany zaworka
    adamblonsky 2012
    Level 18  
    Opiłki jak są to wiesz co Cie czeka?
    wymiana układu paliwowego :-(
    jak zaniesiesz wrtysk do regeneracji go gość Ci powie czy są.
    josephgo87
    Level 11  
    Niestety po upuszczeniu paliwa ze starego filtra do słoika widać opiłki - całe dno jest nimi pokryte. Chyba jednak wykręce całość tj. wtryski i pompę i zawiozę do sprawdzenia. Oczywiście czeka mnie też płukanie całego układu paliwowego... Jakieś rady jak się do tego zabrać? Ponawiam prośbę o sprawdzony zakład regeneracji układów wtryskowych w Poznaniu i okolicach. Tam gdzie dzwoniłem trwa to kilka dni-tzn proszę przywieźć w poniedziałek a my sie do pana odezwiemy...
    mazdax
    Level 15  
    Kup używaną pompę a wtryski sam zrobisz.