Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka do 2000zl dla amatora

krzysiekRen21 17 May 2016 20:02 1995 6
    krzysiekRen21
    Level 9  
    Witam.Chciałbym kupić spawarkę ojcem na pół,ale że ja i on jesteśmy amatorami to nie wiem nawet jak sie do tego zabrac,szukalem na allegro... nie wiem.Chodzi o spawanie jakies w garazu, blachy w tlumiku czy kawalek karoserii w golfie,w tym roku chciałbym też zrobić ogrodzenie,byloby fajnie jakby dało się spawać aluminium,jakis karter od motoru czy coś.
    Nie wiem czy może kupić lepszy użwany sprzęt? Czy nowy gorsz? Czy z gazem czy nie.Proszę o pomoc.
    krzysiekRen21
    Level 9  
    Chcielibyśmy ķupić migomat, tylko nie wiem czy z gazem czy bez...tzn. jesli ta kwota pozwala na to.W garażu są 3 fazy, bezpieczniki 10A tak.Spawane byłyby metale od 1mm do ok 7mm
    Moderated By Akrzy74:

Brak widocznego wkładu pracy własnej!
    Proszę przedstawić modele które kolegę interesują, a my ewentualnie doradzimy.

Ps. Jeśli chodzi o spawanie metodą MIG/MAG, proszę najpierw poczytać o gazach osłonowych i nie pytać- "z gazem czy bez".

DriverMSG
    Admin of Computers group
    krzysiekRen21 wrote:
    spawanie jakies w garazu, blachy w tlumiku czy kawalek karoserii w golfie
    krzysiekRen21 wrote:
    ,byloby fajnie jakby dalo sie spawac aluminium

krzysiekRen21 wrote:
    Spawarka do 2000zl
    W tej cenie, do w/w celów nie potrafię polecić nowego sprzętu.
    Do podobnych celów stosuję ORIGO MIG C250, do tego trzeba doliczyć koszty osprzętu, legalizacja butli, a w przypadku spawania aluminium dochodzi druga butla z innym gazem osłonowym (Argon), droższy przewód - wkład prowadnika drutu elektrodowego, inne rolki podajnika itd.

Innymi słowy - w cenie do 2000zł szukajcie używanego sprzętu, najlepiej marki, do której można w przyszłości dokupić części lub liczyć na serwis. O spawaniu aluminium na razie nie myśl - to "wyższa szkoła jazdy". :)
    krzysiekRen21
    Level 9  
    DriverMSG wrote:
    krzysiekRen21 wrote:
    spawanie jakies w garazu, blachy w tlumiku czy kawalek karoserii w golfie
    krzysiekRen21 wrote:
    ,byloby fajnie jakby dalo sie spawac aluminium

krzysiekRen21 wrote:
    Spawarka do 2000zl
    W tej cenie, do w/w celów nie potrafię polecić nowego sprzętu.
    Do podobnych celów stosuję ORIGO MIG C250, do tego trzeba doliczyć koszty osprzętu, legalizacja butli, a w przypadku spawania aluminium dochodzi druga butla z innym gazem osłonowym (Argon), droższy przewód - wkład prowadnika drutu elektrodowego, inne rolki podajnika itd.

Innymi słowy - w cenie do 2000zł szukajcie używanego sprzętu, najlepiej marki, do której można w przyszłości dokupić części lub liczyć na serwis. O spawaniu aluminium na razie nie myśl - to "wyższa szkoła jazdy". :)

W takim razie rezygnuję ze spawania aluminium,czy używany migomat bez butli w cenie do 2000k z drutem osłonowym pospawa dobrze blachę od 1mm do 7mm? Gdzieś czytałem że te poniżej 1k nie spawają, a zgrzewają, czyli ze kiepsko..
    DriverMSG
    Admin of Computers group
    krzysiekRen21 wrote:
    czy używany migomat bez butli w cenie do 2000k z drutem osłonowym pospawa dobrze blachę od 1mm do 7mm?
    Nie. Żaden migomat bez gazu osłonowego dobrze nie pospawa.

krzysiekRen21 wrote:
    Gdzieś czytałem
    Zmień czytelnię i naprawdę weź się za czytanie. W internecie nie brakuje informacji o podstawach spawania. Cena spawarki nie wyznacza jej jakości, parametrów itp.
    krzysiekRen21 wrote:
    Proszę przedstawić modele które kolegę interesują, a my ewentualnie doradzimy.
    Nadal czekamy.
    krzysiekRen21
    Level 9  
    Witam.Zmienilem czytelnie i kase jaka moge wydac.Mysle o minimag 250 ozas i prosze o jakies opinie.Cena uzywanej ok 3tys bez butli ale z dlugim kablem ok 5m.Pytanie jest czy powinienem kupic reduktor z podgrzewaczem do co2?