Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reduktory do tlenu i acetylenu które leżały kilka lat, czy warto kupić?

supchem 18 Maj 2016 12:41 687 5
  • #1 18 Maj 2016 12:41
    supchem
    Poziom 21  

Witam
    Czy warto kupić nowe reduktory które leżały jako zapasowe kilka lat? W środku jest gumowa membrana i boję się że mogła sparcieć. Reduktory firmy Perun, polskie.

• #2 18 Maj 2016 13:13
    SKM 1964
    Poziom 29  

Mam tlenowe zapasowe , leżą już dość dłuuuugo i jak na razie trzymają nastawę ciśnienia , natomiast acetylenowe zaczęły troszkę puszczać i ucieka wskazówka na roboczym , powoli ale idzie do końca . Stary przewód acetylenowy pękł .

Dodano po 4 [minuty]:

Kiedyś kolega kupował mi zestawy naprawcze w Warszawie do reduktorów , można było samemu to zregenerować . Tylko nie reguluj takiego małego zaworka z boku , bo on jest ustawiony fabrycznie jako bezpiecznik w razie czego . :|

• #3 18 Maj 2016 23:38
    supchem
    Poziom 21  

U mnie też wszystkie acetylenowe przepuszczały. Objawia się to tak że gdy zgaszę palnik i zakręcę zawór to wskazówka od roboczego powoli idzie w górę. Co mogę z tym zrobić?

Na jakie ciśnienie powinien być ustawiony zaworek bezpieczeństwa w acetylenowym? U mnie nakrętka kontrująca ten trzpień którym się ustawia ciśnienie była poluzowana. Dokręciłem ją nie ruszając trzpienia ale chcę się upewnić czy wszystko jest dobrze.
    I jeszcze mam jedno pytanie, gdy dokręcam manometry to gdy dokręcę tak by było szczelnie to są nierówno, np skierowane w różne strony co czasem przeszkadza, co zrobić by były równo przykręcone? Dać nowe uszczelki pod nie?

• #4 19 Maj 2016 08:12
    SKM 1964
    Poziom 29  

Możesz pokusić się o doszlifowanie zaworku nad membraną i gniazda wodnym papierem 2000 albo szlif czymś drobniejszym . Najlepiej wymień środek na nowy .
    W zestawach naprawczych były takie . W środku w zaworku jest jeszcze siatka bezpieczeństwa , nie rozerwij jej . W razie zassania płomienia potrafi zgasić go .
    Co do ustawy zaworów bezpieczeństwa nie powinieneś ich regulować ale zobaczę do mądrej książki technicznej na jakie ciśnienie ustawia fabryka i dam znać . :|

Dodano po 2 [minuty]:

Wydłub stare pozostałości , załóż nowe i powinno być dobrze . :| U mnie są prosto .

• #5 19 Maj 2016 11:49
    2761720
    Usunięty  
  • #6 19 Maj 2016 19:06
    supchem
    Poziom 21  

Rozebrałem ten reduktor do acetylenu, wypolerowałem zaworek, złożyłem i sprawdziłem szczelność reduktora wodą mydlaną. Po odkręceniu reduktor dalej przepuszcza ale troche wolniej. Czy to przepuszczanie dotyczy reduktorów które mają kilka lat czy nawet nowe przepuszczają? Zauważyłem że problem ten dotyczy tylko acetylenowych.
    Mam jeszcze pytanie odnośnie palnika z nasadką do cięcia - nie trzymają w nim zaworki. Po zanurzeniu dzioba w wodze mydlanej widać banieczki. Acetylenowy zawór trzeba mocniej dokręcić i wtedy jest niewielki wyciek przy wyższych ciśnieniach, tlen ucieka dość intensywnie przy ciśnieniu 3 bar. Jest to palnik Pomet PU 241 A, bardzo mało używany, może kilka razy. Czy te zaworki muszą się jakoś dotrzeć?

Sprawdziłem na innym palniku i jest taki sam efekt, zawory nie do końca szczelne.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME