Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka candy go4 106 df nie wiruje

Gost12XD 18 Maj 2016 18:23 780 2
  • #1 18 Maj 2016 18:23
    Gost12XD
    Poziom 2  

Witam mam problem z pralką candy go4 106 df po praniu w bębnie została woda nigdy mi się to nie zdarzyło więc chciałem żeby odwirowało ustawiłem na tryb wirowania ale bęben się nie kręcił pomyślałem że za duże obciążenie więc wyciągnąłem pranie i nastawiłem samo wirowanie żadnej reakcji słychać jak silnik daje moc wszystko niby ok ale nic nie kręci minimalny pisk nw czy tak powinno być jestem nowy i nie znam się wiec postanowiłem zwrócić się do was o pomoc jak by ktoś wiedział co i jak naprawić albo wymienić i w jakiej cenie mniej więcej to z góry Dziękuje :)

0 2
  • Relpol
  • Pomocny post
    #2 18 Maj 2016 19:39
    kudlaty1125
    Poziom 15  

Jaśniej proszę.

Czy ukochana frania normalnie pierze, a tylko wirowania nie robi, czy tylko piszczy? Jeśli normalnie pracuje, to zmierz napięcie na silniku, ustaw na wirowanie i sprawdź. Jeśli będzie w miarę podobne, znaczy że to jakaś usterka mechaniczna. Najlepiej zrób to tak:

Zdejmij pokrywę, spróbuj dostać się do złącz silnika, zasil pralkę, sprawdź napięcia, jest tam dużo złączek, więc przy pomocy próbnika napięcia i miernika określ które to te właściwe.
    Następnie ściągnij pasek, możesz odkręcić silnik (może się przydać w innym projekcie), sprawdź czy to nie usterka mechaniczna ręcznie obracając bęben.

Kolejnym krokiem będzie odkręcenie górnej osłony i sprawdzenie czy tam wszystko jest ok, pewnie i tak się nie znasz więc popatrz z góry czy to ładnie wygląda (zawsze trochę doświadczenia załapiesz).

Jeśli do tego momentu dotarłeś, a problem dalej istnieje, proponuje sprawdzenie silnika. W pralkach stosowane są od wieków silniki uniwersalne, więc czym nie zasilisz i tak zakręci. Przydałoby się przynajmniej z 50V, tutaj liczę na twoją fantazję. Owszem możesz próbować z napięciem sieciowym 230v, ale to dla zaawansowanych graczy, zwarcie takiego napięcie kawałkiem drutu, małym transformatorkiem czy skręconym przewodem może powodować problemy, ja sam mając jakieś 7-8 lat kilka razy tego doświadczyłem, ale dość o mnie, wracajmy do problemu.

ODPOWIEDŹ NA TWOJE PYTANIE LENIU, BYŁ JUż TAKI TEMAT: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2094940.html

Mamy już działający silnik, dobry bęben, grzałkę, i parę zaworów w pralce. Najprostszym rozwiązaniem byłoby podłączenie silnika na krótko, jedynie czasowo zmieniając podłączenie uzwojeń. Z grzałką jest podobnie, tak samo z zaworami.

Tak więc udajemy się dalej na aliexpress, kupujemy tanią podróbkę rabesperypii, jest szajs i tandeta, ale jak dobrze poszukasz to i program gotowy na jakimś forum znajdziesz. Kupujemy też tanie przekaźniki, jest zasada, to jest dopiero prototyp więc i tak się spali, więc kup ładne przekaźniki. Przynajmniej przed uruchomieniem będziesz z siebie dumny.

Następnie łączymy wszystko, w przednim panelu robimy otwór na wyświetlacz (za 20 zł idzie kupić 16x2 z podświetlaniem) do maliny takie coś podłączyć to nie problem. Od tej pory jesteśmy z siebie dumni, że pokonaliśmy wielką korporację i sami skonstruowaliśmy coś o wiele lepszego. Ta wersja pewnie padnie w ciągu paru godzin, tygodni, ale pamiętaj to dopiero prototy, kolejne wersje twórz w oparciu o doświadczenia, i nazywaj się dumnie konstruktorem.

0
  • Relpol
  • #3 18 Maj 2016 19:52
    Gost12XD
    Poziom 2  

Dzięki Wielkie za szybką i zrozumiałą odpowiedz. Postaram się to jutro na spokojnie ogarnąć. A co do pralki normalnie wszystko chodzi jak nastawiłem tylko że bęben się nie kręci i leciutki pisk podczas gdy bęben miał się obracać nw czy to od paska czy od silnika Pozdrawiam :)

0