Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BRC SQ24 - Uszkodzony układ paliwowy - jak przełączyć na gaz

18 Maj 2016 20:33 804 5
  • Poziom 9  
    Posiadam instalacje BRC SQ24 (soft uniemożliwia awaryjnego odpalania silnika na gazie) w Vectrze C 1.8 16V.
    Zna ktoś jakiś sposób aby np oszukać czujnik temperatury i co za tym idzie, odpalić po przełączeniu na gazie?
    Jeżeli nie ma takiej możliwości to może wie ktoś jak naprawić.

Samochód odpalił bez problemu kilka dni temu na benzynie i zgasł po 3 minutach. Po odczekaniu chwili i bezproblemowym odpaleniu jeszcze raz, silnik się dogrzał i przełączył na gaz. Przejechałam na gazie bez problemu może 12 km w korkach na gazie do pracy. Po pracy samochód odpalił się, ale zgasł po chwili i nie dałem rady wtedy odpalić silnika.
    Prawdopodobnie padła pompa paliwowa bo hałasowała od pewnego czasu lub są jakieś nieszczelności w układzie paliwowym i dostaje się powietrze.

Chciałbym dojechać do mechanika i wpadłem na taki pomysł, że nagrzał bym silnik (aby przełączył się na gaz) utrzymując jego obroty na Plaku. Na początku przepiłowałbym go na resztce paliwa, która zazwyczaj dochodzi do silnika po dłuższej przerwie, a potem odpalił na plaku i utrzymywał (z umiarem) obroty na plaku, aż przełączy się na gaz.
  • Poziom 43  
    gilange napisał:
    Prawdopodobnie padła pompa paliwowa bo hałasowała

Czyli aż się prosiła o benzynę , ale tak to jest jak na stację ciężko zajechać i zatankować PB.
    gilange napisał:
    lub są jakieś nieszczelności w układzie paliwowym i dostaje się powietrze

Z pewnością nie ma nieszczelności bo już miał byś spalone auto.
  • Poziom 13  
    Ja kiedyś w miejsce czujnika wpinalem diodę. Komputer cały czas widział ze temp. jest osiągnięta.
  • Poziom 9  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Czyli aż się prosiła o benzynę , ale tak to jest jak na stację ciężko zajechać i zatankować PB.

Nie schodziłem z poziomem paliwa poniżej 1/4 baku.
    Nie do końca jestem przekonany zniszczoną pompą, bo jeżeli by się zatarła (np od braku paliwa, dlatego starałem się mieć go w miarę pełnego) to nie ładowała by paliwa przez pierwsze chwile chodzenia silnika.
    Ktoś ma jakiś pomysł na przełączenie na gaz? Warto próbować podtrzymywać obroty silnika na plaku aż do przełączenia na gaz?

Norcio12 napisał:
    Ja kiedyś w miejsce czujnika wpinalem diodę. Komputer cały czas widział ze temp. jest osiągnięta.

Jaki tam jest czujnik temperatury? Muszę wstawić diodę prostowniczą w kierunku zaporowym w miejsce czujnika i tyle?
  • Poziom 9  
    Styki w deklu pompy paliwa się upaliły. Po wymianie tego dekla Vectra działa do dziś.
    Zamykam
  • Poziom 9  
    Styki w deklu pompy paliwa się upaliły. Po wymianie tego dekla Vectra działa do dziś.
    Zamykam