Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sagemcom Fast 2704 - zwiększenie zasięgu Wi-fi Sagemcom Fast 2704

18 Maj 2016 21:05 966 3
  • Poziom 6  
    Witam
    Mam pytanie czy w jakiś szybki prosty sposób można powiekszyć zasieg sieci Wi-fi?
    Potrzebuje naprawde niewiele, w całym domu jak i poza domem internet smiga swietnie, problem pojawia sie w garażu. Włąsnie tam internet dziala mi tylko z 1-2 metry od wejsca ( i to jeszcze słabo troche) czym dalej tym gorzej.

Sprzęt to Sagemcom Fast 2704
    Laptop Samsung SAMSUNG 270E
    Netbook Toshiba NB520-10U
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    leigimas napisał:
    Mam pytanie czy w jakiś szybki prosty sposób można powiekszyć zasieg sieci Wi-fi?

leigimas napisał:
    Sagemcom Fast 2704

Najprościej i najtaniej - przestawić go w inne miejsce ;) .

A jeśli to nie jest możliwe - to zakupić jakiś AP, kilka metrów skrętki i umieścić tego AP bliżej garażu.
  • Poziom 6  
    Czyli rozumiem ze musze zakupić to:

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Podłączam go jakos pod swojego sagema i to wszystko?

Wiem że to moze głupie wpytanie ale kiedyś widziałem takie anteki na usb do latopa to zasiegu nie zwiekszy o pare metrów?:D
  • Specjalista Sieci, Internet
    leigimas napisał:
    rozumiem ze musze zakupić to:

Optymista.

Najpierw się upewnij, że ten sprzęt będzie miał co wzmocnić a druga sprawa, ja w takie wynalazki nie wierzę - ale to zawsze wybór danej osoby.
    No i pamiętaj - taki wybór ogranicza przepustowość sieci o połowę.
    leigimas napisał:
    kiedyś widziałem takie anteki na usb do latopa to zasiegu nie zwiekszy o pare metrów?

Możesz nawet sobie i radar podłączyć - tylko co z tego, skoro to sygnału i zasięgu nie poprawi.