Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G700 - Wymiana karty sieciowej?

19 Maj 2016 10:00 1998 3
  • Poziom 8  
    W związku z rozwiązanym przez miłych kolegów tematem w którym okazało się że Multimedia są ok a gdy przyspieszamy internet warto sprawdzić sprzęt. Chciał bym zasięgnąć opinii. Czy w moim laptopie Lenovo (prawdopodobnie G700) model 20251 ma sens wymiana karty sieciowej Broadcom 802.11n (Qualcomm Atheros AR8172/8176/8178 PCI-E Fast (NDIS 6.3). Pytam ponieważ doszły mnie opinie że przy router Tplink 3600 nie za bardzo zyskamy. Chciał bym przejść na 5Ghz bo w okolicy mam straszny śmietnik na 2,4 a w tej chwili laptop ma słabe wyniki (po sieci okolo30 po kablu max 60Mbit /s) . Dowiedziałem się też że można zewnętrzną kartę podłączyć ale w przypadku moim (wygoda) mogło by to przeszkadzać.
    Moje pytania:
    1.Czy przy tym routerze wymiana karty cos coś pomoże czy trzeba by wymienić i router?
    2.Jaki jest koszt i jakie karty polecacie do tego laptopa? (wiem że 5Ghz wymaga innej anteny ale czytałem że czasem bez wymiany działa)
    3.J/w czy zewnętrzna karta na USB (np Asus USB-AC51 około 100zet) ma sens?
    4.Jesli wymiana karty ma sens prosił bym o jakieś namiary na kogoś kto by to zrobił w Trójmieście (Gdynia) bo sam chyba się nie podejmę.
    P. S. Być może powinienem być i z tych 30Mbit zadowolony ale odczuwam "dyskomfort" wiedząc że teoretycznie mam 120Mbit. Proszę o wyrozumiałość.
  • Poziom 35  
    Ja odczuwam dyskomfort na samą myśl o WiFi. (tablety, drukarki, lodówki, pralki, tostery - proszę bardzo) ale do komputera przy którym kolokwialnie ujmując się pracuje - NIE.
    Jak to ktoś kiedyś powiedział, muszę widzieć jak po podłodze podskakuje kabel podczas transferu. (pozdrowienia dla internetowego grubaska od gwiezdnych wojen)
    Bitwa o megabity vs WiFi, to tak jakby Car Audio w 126p, no niby się da, tylko po co :?:
    Karty na USB nie mają większego sensu.
    Wymiana karty bez wymiany anten nie ma sensu.
    Wymiana wszystkiego tylko dla swojego samopoczucia - sam sobie odpowiedz.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Nic z tego szanowny Kolego. Lenovo (i nie tylko ten producent) blokuje w BIOS wewnętrzne karty sieciowe Wi-Fi w swoich komputerach. Ujmując to nieco dosadnie: Albo karta dedykowana - albo "pocałujta" w tyłek wójta.
    Tylko spróbuj wymienić/podmienić, a zostaniesz powiadomiony stosownym komunikatem błędu POST i odmową dalszej współpracy ze strony komputera :|
  • Poziom 8  
    Sprawa prosta - przed zawarciem umowy dokładnie czytać nase forum i nie tylko.