Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 206 CC, 2003 - Centralny zamek

GrandBB 19 May 2016 11:02 3768 3
    GrandBB
    Level 9  
    Witam. Mam problem z odbijaniem centralnego zamka.
    Przed napisaniem tutaj sprawdziłem chyba każdy możliwy sposób z sieci i jedyne czego nie robiłem, to rozbiórka kasety w drzwiach.

Auto kupiłem niecały miesiąc temu, problem centralnego zamka występował wcześniej, ale nikt tego nie zrobił.

Co działa:
    1. Auto zamyka się z kluczyka, wszystkie drzwi i klapa bagażnika.
    2. Wszystkie wkładki luźno pracują - po nasmarowaniu WD40, niestety były tak spieczone i brudne, że nie dało się ich normalnie przekręcić.
    3. Otwieranie z pilota - drzwi się otwierają, klapa bagażnika nie, trzeba przekręcać kluczykiem.

Co nie działa:
    1. ZAMYKANIE Z PILOTA - po przyciśnięciu na pilocie "zamknij", centralny zamek się zamyka, a po chwili odskakuje i auto jest otworzone. Dodam, że klapa bagażnika o dziwo się zamyka.
    2. Czujniki otwarcia drzwi - po przekręceniu kluczyka bez względu od pozycji, komputer pokazuje otwarte drzwi.

Czytając gdzieś na innym forum, dowiedziałem się, że to wina wyrobionych kaset i jakichś plastików, które się wyrobiły. Problem w tym, że tych kaset nie da się rozebrać żeby je w jakiś sposób naprawić - mają kilka nitów.

Z elektryką, tzn. wiązki wszystko ok, zlutowałem tylko jeden przewód, który był urwany.

Zatem moje pytanie brzmi, co mogę zrobić? Nie uśmiecha mi się kupowanie nowych kaset po kilka stów, a używki mogą podziałać kilka miesięcy i będzie dalej to samo. Czy jest jakiś magiczny sposób na naprawę centralki?
    debik5
    Level 21  
    Witam po pierwsze centralnych zamków nie smarujemy WD-40 jest to preparat odrdzewiający anie smarujący do smarowania zamków użyj smaru w spreju do zamków. Po drugie sprawdzić czujniki otwartych drzwi któryś z nich nie działa i stąd te objawy z centralnym zamkiem.
    GrandBB
    Level 9  
    Czujniki są wbudowane w kasety, które są zanitowane.
    Używając WD40, miałem świadomość tego, że mogłoby się coś zepsuć. Po rozebraniu boczków i poszyć dla drzwi, zauważyłem liczne ślady korozji.

Tu głównie chodzi o odbijanie zamków przy zamykaniu z poziomu pilota.