Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206 CC, 2003 - Centralny zamek

GrandBB 19 Maj 2016 11:02 1308 3
  • #1 19 Maj 2016 11:02
    GrandBB
    Poziom 7  

Witam. Mam problem z odbijaniem centralnego zamka.
    Przed napisaniem tutaj sprawdziłem chyba każdy możliwy sposób z sieci i jedyne czego nie robiłem, to rozbiórka kasety w drzwiach.

Auto kupiłem niecały miesiąc temu, problem centralnego zamka występował wcześniej, ale nikt tego nie zrobił.

Co działa:
    1. Auto zamyka się z kluczyka, wszystkie drzwi i klapa bagażnika.
    2. Wszystkie wkładki luźno pracują - po nasmarowaniu WD40, niestety były tak spieczone i brudne, że nie dało się ich normalnie przekręcić.
    3. Otwieranie z pilota - drzwi się otwierają, klapa bagażnika nie, trzeba przekręcać kluczykiem.

Co nie działa:
    1. ZAMYKANIE Z PILOTA - po przyciśnięciu na pilocie "zamknij", centralny zamek się zamyka, a po chwili odskakuje i auto jest otworzone. Dodam, że klapa bagażnika o dziwo się zamyka.
    2. Czujniki otwarcia drzwi - po przekręceniu kluczyka bez względu od pozycji, komputer pokazuje otwarte drzwi.

Czytając gdzieś na innym forum, dowiedziałem się, że to wina wyrobionych kaset i jakichś plastików, które się wyrobiły. Problem w tym, że tych kaset nie da się rozebrać żeby je w jakiś sposób naprawić - mają kilka nitów.

Z elektryką, tzn. wiązki wszystko ok, zlutowałem tylko jeden przewód, który był urwany.

Zatem moje pytanie brzmi, co mogę zrobić? Nie uśmiecha mi się kupowanie nowych kaset po kilka stów, a używki mogą podziałać kilka miesięcy i będzie dalej to samo. Czy jest jakiś magiczny sposób na naprawę centralki?

0 3
  • #2 19 Maj 2016 12:17
    debik5
    Poziom 21  

Witam po pierwsze centralnych zamków nie smarujemy WD-40 jest to preparat odrdzewiający anie smarujący do smarowania zamków użyj smaru w spreju do zamków. Po drugie sprawdzić czujniki otwartych drzwi któryś z nich nie działa i stąd te objawy z centralnym zamkiem.

0
  • #3 19 Maj 2016 12:20
    GrandBB
    Poziom 7  

Czujniki są wbudowane w kasety, które są zanitowane.
    Używając WD40, miałem świadomość tego, że mogłoby się coś zepsuć. Po rozebraniu boczków i poszyć dla drzwi, zauważyłem liczne ślady korozji.

Tu głównie chodzi o odbijanie zamków przy zamykaniu z poziomu pilota.

0