Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

kość motorolla - Poszukuje programatora

turfa8 19 May 2016 13:14 801 8
    turfa8
    Level 18  
    Witam!
    Poszukuje programatora do kości motorolli wyjętej ze sterownika poduszki powietrznej z samochodu marki GRAN CHEROKEE. Na zdjęciu jest wyjęta kość(niewidoczne oznaczenie) i druga którą mam w zapasie(oznaczenie widoczne) z innym oznaczeniem lecz nie wiem czy są to takie same modele, szukając czegoś na ten temat ni znalazłem jednoznacznej odpowiedzi. Druga kość ma oznaczenie S908AZ60EMFUE - 0L69X i do niej poszukuje programatora z możliwością odczytu i zapisu.
    kość motorolla - Poszukuje programatoraIMG_201605...125716.jpg Download (4.44 MB) kość motorolla - Poszukuje programatoraIMG_201605...125806.jpg Download (4.78 MB)

Pozdrawiam!
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    sk700
    Level 31  
    Widać, że pod tą warstwą lakieru/kleju są jakieś oznaczenia. Musisz je odczytać, czasem trzeba zdrapać czy zmyć to coś co je zasłania. W jakim celu wylutowałeś te mikrokontrolery?
    turfa8
    Level 18  
    "Druga kość ma oznaczenie S908AZ60EMFUE - 0L69X" poprzednia poduszka powietrza uległa uszkodzeniu mianowicie ta kość a drugą dostałem za grosze więc chciałbym odczytać i zapisać ją na drugiej kości i mialbym jeden moduł w zapasie
  • Helpful post
    sk700
    Level 31  
    Obie motki bez problemu zrobi UPA. Na czym polega uszkodzenie tego uC? Po prostu poduszki wystrzeliły? Modele są te same, róźnią się indeksami na końcu które to odpowiadają za cechy konkretnej kości jak np napięcie zasilania, zakres temperatur pracy. Z tego co na szybko przejrzałem notę powinna pracować jednak stanowczo odradzam tego typu zabawy ze względu na bezpieczeństwo. Poduszki to nie lampka do czytania, nie zadziałanie gdy powinny lub zadziałanie gdy nie powinny może mieć tragiczne konsekwencje, a takie lutowanie to nie zabawa, nie słyszałem aby ktoś bawił się w podmianę procka w sensorze. Jeśli sensor jest po crashu można odczytać pamięć, usunąć crash i wgrać ją ponownie, nawet jeśli crash zapisany jest w procesorze to robi się to bez wylutowywania go natomiast jeśli faktycznie uszkodzona jest motorolka a nie wsad w niej to moim zdaniem sensor do śmietnika. Nie warto tyle ryzykować.
    turfa8
    Level 18  
    Kość jest po prostu pęknięta poduszka nie wystrzeliła zapalił się błąd, próbowałem kasować lecz bez skutku więc rozebrałem i zauważyłem pęknięcie. Czy tylko UPA obsługuje ten procesor czy są jakieś tańsze programatory do tej motorolli
  • Helpful post
    sk700
    Level 31  
    Czyli tak na dobrą metę nie masz ani procesora ani wsadu. Czyli będziesz próbował dopasować inny procesor i wsad z internetu nie mając pewności, czy reszta peryferiów sensora jest sprawna bo procesory nie pękają same z siebie. Masz chłopie jaja.
    Nie znajdziesz tańszego gotowca niż UPA, jeśli jest ona dla Ciebie za droga to zostaje DIY. W tym temacie niestety nie pomogę bo nie budowałem żadnego programatora do motoroli.
    turfa8
    Level 18  
    Wsad mam z kupionego drugiego modułu chciałbym go tylko skopiować na zapas do drugiej
  • Helpful post
    sk700
    Level 31  
    Dalej jest to spore ryzyko.
    Możesz podjechać do kogoś kto ma chociaż UPA lub próbować DIY w stylu motorola cracker.
    Pamiętaj, że jeśli motorolka w sprawnym sensorze jest zabezpieczona to możesz uwalić również jego. Takie rzeczy najwygodniej robi się na wlutowanym uC w płytkę ze względu na delikatność wyprowadzeń w tym rodzaju obudowy.
    turfa8
    Level 18  
    Jednak dam sobie spokój, zbyt duże ryzyko za kilka groszy.