Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor TOSHIBA 40HL933 nie włącza się

przybyszlukas 19 May 2016 15:35 5697 8
    przybyszlukas
    Level 9  
    Witam i proszę o pomoc .Telewizor toshiba 40hl933 działał poprawnie bez żadnych niepokojących objawów do dnia kiedy nie można go włączyć .Czerwona dioda stan-by świeci po paru próbach wciskania power zaświeci się zielona ekran na chwile się rozświetli na ciemny granat i na przemian co parę sekund czarny.
    Zasilacz w telewizorze to delta DPS-140SP-1 wymieniłem w nim elektrolity c240 ,c120 , c956 ,c957 ,c 907 ,c607B bez żadnych rezultatów .Dodam że nieraz trzeba wyjąć ze dwa razy wtyczkę z sieci by udało się by zapaliła się zielona dioda
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ssss
    Level 35  
    Witam
    Najpier sprobuj aktualizowac soft!!!!!!!!!!
    mirex
    Level 43  
    ssss wrote:
    Witam
    Najpier sprobuj aktualizowac soft!!!!!!!!!!

Jesteś pewien, jeśli nie wiadomo, czy zasilacz jest sprawny? ;)
    przybyszlukas
    Level 9  
    Witam pobrałem ze strony toshiba FIRMWARE VERSION 1 25 02 http://www.dl.toshiba.com/dtv/NA/GB/EN/40HL933G.html i nic się nie dzieje nie wykrywa pendraiva .Nic tylko ciemny obraz .Nieraz dioda przy uruchomieniu miga na przemian czerwono-zielona po czym zapali się zielona i matryca świeci na granatowo .Najczęściej nie idzie już go wyłączyć z pilota. W zasilaczu wymienione elektrolity oprócz jednego 450v 82uf

Dodano po 12 [minuty]:

Telewizor TOSHIBA 40HL933 nie włącza się
    ssss
    Level 35  
    Witam
    A co z pomiarami jakie napiecia z zasilacza .Jakie napiecie na tym duzym elko
    lenti
    Level 14  
    Czy udało się naprawić? Mam identyczny problem z Toshibą 32AV933.