Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 2010 - Czujnik otwartych drzwi

19 Maj 2016 18:14 5244 9
  • Poziom 10  
    Witam. Mam problem ze swoim Masterem, mimo tego że wszystkie drzwi są zamknięte to autko sygnalizuje mi że jakieś drzwi są otwarte. Jadąc samochodem czasem jest ok ale zaraz nie robiąc nic z żadnymi drzwiami zaczyna mi pikać że któreś drzwi są otwarte, dodam że nie mam pojęcia o które dokładnie może drzwi chodzić ale coś mi się wydaję że mogą to być drzwi od strony kierowcy bo niekiedy jak kilka razy pod rząd zacznę nimi trzaskać to w końcu w którymś momencie załapie. Gdzie dokładnie znajduję się taki czujnik?
  • Poziom 27  
    Witam, w starszych autach były montowane krańcówki, do tej pory w japończykach są, taki wciskany trzpień po otwarciu drzwi łatwo znaleźć, jednak w nowszych w zamku są montowane mikrostyki które za to odpowiadają, rozeznaj jak jest u ciebie i będzie wiadomo co działać.
  • Poziom 10  
    złowrogi_boncur napisał:
    Witam, w starszych autach były montowane krańcówki, do tej pory w japończykach są, taki wciskany trzpień po otwarciu drzwi łatwo znaleźć, jednak w nowszych w zamku są montowane mikrostyki które za to odpowiadają, rozeznaj jak jest u ciebie i będzie wiadomo co działać.

No u mnie nie ma tych krancowek, czyli rozumiem ze musze boczek sciagmac i wyciagnac zamek i w zamku zobaczyc te mikrostyki.?
  • Poziom 10  
    Ostatnio juz wlasnie rozkrecilem boczek i zamek odlrecilem ale nie umialem go wyciagnac ze srodka drzwi,ktos ma jakas instrukcje albo rady jak to ogarnac.?
  • Poziom 27  
    Czasem trzeba wyjąć szybę i szyny od szyby, zależy co ci blokuje zamek że go nie idzie wyjąć, pewnie szyna od szyby właśnie.
  • Poziom 9  
    Mam starszego Mastera - II, tutaj są właśnie krańcówki z wciskanym trzpieniem. Tylko że u mnie po otwarciu drzwi na zegarach nie zapala się w ogóle "kontrolka otwartych drzwi", ponadto oświetlenie kabiny, to pod sufitem - przycisk na 1-pozycji, światło nie gaśnie po zamknięciu drzwi - co to może być? Co sprawdzić?
  • Poziom 13  
    Dzidek, jak masz mastera z suwanymi bocznymi drzwiami to sprawdź styki tych drzwi - przeczyść najlepiej czymś. U mnie to często sprawiało problemy.
  • Poziom 9  
    "cwirra" dzięki za podpowiedź, jednak mam skrzyniowca, najdłuższą wersje, czujniki chyba tylko w drzwiach.. to musi być coś innego.. uciążliwa jest ta ciemność, tym bardziej teraz po zmianie czasu..
  • Poziom 1  
    Wracam do tematu.
    Jestem tu nowy. Mam problem z drzwiami podobnie jak napisaliście z czujnikiem. Jak to rozwiazaliscie ?
    Tylne drzwi są zamknięte a mimo wszystko musze mocno zamknąć kilka razy.
    Z drzwiami kierowcy mam podobnie, ujade z 5 km i wyświetla mi ze sa drzwi otwarte, zamkne z kilka razy i jest ok. Denerwujace jest pikanie ze drzwi otwarte. Jak to rozwiazac ?? Master 2011 rok