Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bartop Arcade - z cyklu "zrób to sam".

daman 19 Maj 2016 18:24 8391 9
  • No to i ja się pochwalę.
    Bartop Arcade o następującej specyfikacji: ;)
    - "obudowa" mdf, farba "Enamel" wysoki połysk.
    - Szyba (tak - szyba nie pleksa i to był najlepszy pomysł jaki miałem), 6.3mm laminowana, pomalowana z tyłu na czarno. Z monitora zdjęte wszelkie plastiki tak, że LCD przylega idealnie do szyby. Efekt naprawdę świetny;
    - podświetlane przyciski jak na zdjęciu;
    - w środku: zasilacz 12V/5V, wzmacniacz + głośniczki 5W, Raspberry Pi 3 z RetroPie.
    - z boku po jednym dodatkowym białym przycisku, z tyłu gniazdo zasilania z wyłącznikiem. Na lewym boku (z tyłu) gniazdo USB (ładnie wkomponowane w drzewo - bez żadnych plastików itp).

Panel i cały przód bez żadnych dziur, łączeń czy śrub. Dostęp do panela od dołu ("podłoga" na zawiasach). Dodatkowy dostęp z tyłu (zdejmowany panel tyłu).

Wygląda ślicznie.;)
    Nawet żonie się podoba, a jedyna moja rzecz która się jej do tej pory podobała to iMac (i - uwaga - może stać w widocznym miejscu! To naprawdę coś znaczy. ;))
    Śnieżno-biała obudowa, "nasycone" kolory przycisków, wszystko proste (na zdjęciu raczej żółte, wyblakłe i krzywe, ale lepiej robię Bartopy niż zdjęcia).
    Te dwie "dziurki" na dole panela. Tak będą gniazda słuchawkowe (których jeszcze nie założyłem. Gniazdka oczywiście nie będą wystawały - dziury są "na miarę").

Bartop Arcade - z cyklu "zrób to sam".

Dla wielbicieli arcade zagadka - jaka to gra? ;) (pytanie raczej proste).
    Podpowiedź: moja ulubiona (może nie licząc Phoenixa na którym traciłem kiedyś całe swoje "kieszonkowe". ;)

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    daman
    Poziom 10  
    daman napisał 22 postów o ocenie 11, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Dublin. Jest z nami od 2004 roku.
    swiercm
    Moderator na urlopie...
    daman napisał:
    Dla wielbicieli arcade zagadka - jaka to gra? (pytanie raczej proste).

Proste.
    MetalSlug i to raczej 1 część.
    Zobacz:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3119479.html
    daman napisał:
    Podpowiedź: moja ulubiona (może nie licząc Phoenixa na którym traciłem kiedyś całe swoje "kieszonkowe".)

Tylko na Phoenix'ie?:)

Efekt, jak piszesz, dobry. Gratuluję.
    daman
    Poziom 10  
    @swiercm: proste dla tych co grali. ;) Ja jestem "starej daty" - wtedy Phoenix to było coś, a i kieszonkowe nie dorównywało dzisiejszym. ;)

@coperfild: podobieństwo do czego? Tutaj masz wcześniejsze fazy budowy (przymiarka do malowania szyby pod monitor i przymiarka marquee) skoroś taki niedowiarek. ;)
    Bartop Arcade - z cyklu "zrób to sam". Bartop Arcade - z cyklu "zrób to sam".
    coperfild
    Poziom 34  
    Co do samych gier ARCADE to jak wchodziłem do salonu na niektórych przekręcałem liczniki i mogłem się bawić w kółko, fakt że wcześniej poszło z kieszeni.

Teraz napisz czym to wycinałeś.
    Jaki monitor.
    Pokaż pulpit z joystick.
    Zrób zdjęcie wnętrza.

Dla mnie to gotowiec i tyle.
    daman
    Poziom 10  
    coperfild napisał:
    Dla mnie to gotowiec i tyle.

Cóż - jak będziesz kiedyś w Dublinie - zapraszam. Pokażę, rozkręcę. Dam podotykać.
    Sporo czasu i nerwów straciłem prz tym więc trochę mnie ten "gotowiec" zdenerwował.

coperfild napisał:
    Teraz napisz czym to wycinałeś.

W sklepie (B&Q) płytę MDF pocięli mi na kawałki 60x60 bo nie miałem ciężarówki żeby całą płytę zmieścić. Reszta - DeWalt DCS331. MDF 18mm. Ostrza też deWalt nie pamiętam modelu a nie chce mi się wstawać z łóżka żeby szukać. Trzęsąca się ręka została skompensowana sporą ilością papieru ściernego i kilkoma straconymi bezpowrotnie kawałkami MDFa.
    Dziury na przyciski/joysticki - wiertarka DeWalt DCD790 i flatbit (nie wiem jak się po polsku to nazywa), dziura na zasilanie - multitoolem DCS355 (jak widać na zdjęciu - wykonanie tragiczne ale gniazdko ładnie przykryło brak doświadczenie w używaniu multitoola).
    Szybę wycinała mi jakaś firma tnąca szkło - nie mam huty szkła więc musiałem kupić.
    Marquee - "pożyczyłem" zarówno "motyw" jak i nazwę (gdzieś na instructables chyba). Grafika wykonana w pixelmatorze (bo autor nie udostępnił wersji o odpowiedniej rozdzielczości więc musiałem robić sam).
    Sloty na brzegach na t-molding wycinał mi znajomy bo nie mam routera.
    Farba: podkład nie pamięam jaki - jakiś biały w puszce. To co widać - Painters Touch Enamel White - Gloss. Chyba z 10 puszek poszło bo warunków do malowania w tym kraju nie ma i sporo poprawek musiało być.
    Szyba malowana tą samą farbą tylko czarną. Na jednym ze zdjęć widać przymiarkę monitora do oklejanie taśmą tuż przed pryskaniem.
    coperfild napisał:
    Jaki monitor.

Eizo L568 kupiony za 25 Euro. Do kosza poszła podstawa i plastiki.
    Ramka (szkło/drewno) - zrobiona z plastikowych listewek (takich jak chyba się do płytek stosuje) - przycięte do 45 stopni i sklejone, potem pomalowane na czarno.
    coperfild napisał:
    Pokaż pulpit z joystick.

A tutaj nie rozumiem. Proszę o doprecyzowanie życzenia.
    I od razu wyjaśniam - nie mam fabryki josticków ani przycisków/diodek/switchy więc te też kipiłem. Razem z kabelkami. Kable do diodek robiłem sam (tzn. nie same kable - patrz brak fabryki - ciąłem i zaciskałem)
    coperfild napisał:
    Zrób zdjęcie wnętrza.

jak tylko skończę przeprowadzkę - będziesz miał zdjęcie wnętrza.

Jako że czuję się nieco urażony - proszę o odpowiedź na pytanie - "podobieństwo do czego...?"
    STEFAN52
    Poziom 12  
    Gratuluję super wykonania! Joystick wyglądają na solidne, mógłbyś podpowiedzieć gdzie zakupiłes?
    STEFAN52
    Poziom 12  
    Jakiej szerokości wyszła Ci cała skrzynka ? Czy dwie osoby komfortowo mogą grać na takiej szerokości ? Jaką farbą malowałeś szybkę od wewnątrz.

Ja swoje joye i przyciski zamówiłem właśnie u Chińczyków http://pl.aliexpress.com/wholesale?catId=0&in...ve_id=SB_20160629105628&SearchText=diy+arcade

Nawet nie wiedziałem, że taki wybór mają :) Najbardziej mnie cieszy fakt ze jest od razu interfrejs usb i nie będzie kombinowania z podpięciem tego.
    mckomo
    Poziom 1  
    Witam, czy mógłbyś napisać gdzie kupowałeś T-Molding i w jakiej mniej więcej cenie? Jaka długość jest potrzebna do tego typu konstrukcji?

PS. Maszyna wyszła super!