Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wymienić głowicę tnącą podkaszarki elektrycznej

19 May 2016 20:31 26637 8
  • Level 9  
    Witam.
    Nie wiem jak wymienić głowice tnącą do podkaszarki elektrycznej GRIZZLY ERT 450
    jakieś pomysły ?. Jak wymienić głowicę tnącą podkaszarki elektrycznej Jak wymienić głowicę tnącą podkaszarki elektrycznej Jak wymienić głowicę tnącą podkaszarki elektrycznej
    [22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 38  
    Zdejmij to "niebieskie", pod tą pokrywką jest nakrętka :D .Link
  • Level 9  
    wystaje tylko szpilka 4mm i to jeszcze głęboko nie przypomina to nakrętki albo śruby .Jutro zrobię zdjęcie może coś pomoże
  • Level 1  
    Witam. Posiadam kosę NACTE55DW. Niestety na osi silnika nie ma żadnego gwintu.Jest tylko choinka na wcisk. Wziąłem brzeszczot do metalu a potem zapalniczkę i zniszczyłem całą starą głowicę. Już zamówiłem nową do tego modelu.Nauczony doświadczeniem "nic nie rób na siłę" ponieważ zniszczyłem w życiu parę komutatorów i uzwojeń w silnikach delikatnie za pomocą brzeszczotu i zapalniczki zniszczyłem starą głowicę. W mojej kosie nie ma żadnej blokady ani zapadki, myślę że to jedyne rozwiązanie. Wujek "Google i youtube" nic nie mówią w tym temacie. Pozdrawiam i życzę powodzenia - Krzysiek
  • Level 2  
    Witam
    Posiadam podkaszarkę GARDENA EasyCut 400.
    Jak kolega "Krzysiek" pisał na osi silnika jest tzw. choinka na wcisk.
    Ja swoją głowicę wymieniłem w następujący sposób:
    W śrogku głowicy jest otwór, w którym jest umieszczona sprężynka.
    Po usunięciu sprężynki widać koniec osi silnika.
    W ten otwór wkręcam wkręt do drewna o średnicy nieco większej niż średnica otworu.
    Otwór ma 7 mm średnicy. Wkręcany wkręt ma łeb M17.
    Wkręcam kluczem trzymając głowicę, tak długo aż zejdzie z osi.
    Wygląda to jak na zdjęciu.
    Pozdrawiam.
    Jak wymienić głowicę tnącą podkaszarki elektrycznej
  • Level 2  
    Krzysiek 1500100900 wrote:
    Witam. Posiadam kosę NACTE55DW. Niestety na osi silnika nie ma żadnego gwintu.Jest tylko choinka na wcisk. Wziąłem brzeszczot do metalu a potem zapalniczkę i zniszczyłem całą starą głowicę. Już zamówiłem nową do tego modelu.Nauczony doświadczeniem "nic nie rób na siłę" ponieważ zniszczyłem w życiu parę komutatorów i uzwojeń w silnikach delikatnie za pomocą brzeszczotu i zapalniczki zniszczyłem starą głowicę. W mojej kosie nie ma żadnej blokady ani zapadki, myślę że to jedyne rozwiązanie. Wujek "Google i youtube" nic nie mówią w tym temacie. Pozdrawiam i życzę powodzenia - Krzysiek

Kupiłem takę samą podkaszarkę- sprzęt super , ale rozpadła się głowica przeczytałem powyższy wątek i rozprułem na pół starą głowicę lutownicą.
    Ośka podkaszarki ma takie frezy jak choinka nie ściągniesz domowymi sposobami.
    natomiast montaż nowej głowicy trwał 3 sekundy razem z ustawieniem osi i nowej głowicy :)

Dodano po 3 [minuty]:

ziemek56 wrote:
    Prezent prawie dobry.

Ale tu nie ma nic o wymianie głowicy - tylko wymiana szpuli...
  • Level 12  
    1. Psiknąłem WD40,
    2. Wziąłem płaski śrubowkręt, duży,
    3. Wsunąłem śrubowkręt aż do samej piasty,
    4. Podważyłem na zasadzie dźwigni, powoli - zaczęła głowica się wysuwać,
    5. Gdy zabrakło dźwigni od śrubowkrętu, to wziąłem grubszy metalowy element i dokończyłem wysuwanie głowicy.
  • Level 2  
    ja bałem się abym osi nie wygioł lub nie uszkodził obudowy silnika , ale jak zadziałało to ok :spoko: