Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Bravo - Chip tuning źle zrobiony?

komodo404 03 Jun 2016 23:13 7119 35
Tespol
 • #31
  tzok
  Moderator of Cars
  1.9 JTDm w Lancii Delta seryjnie miał 190KM i 400Nm, więc raczej bym się tym nie martwił... i nie porównywał go do 1.9TDI. Przyjrzałbym się natomiast sterowaniu geometrii turbiny (VNT) i klap wirowych oraz stanowi kolektora dolotowego (czy nie jest zalepiony smołą).
 • Tespol
 • #32
  SQ9MEM
  Level 29  
  Coś się obliczenia nie zgadzają. Fabryczna moc 150KM, fabryczny moment 305 Nm, po modyfikacji 185KM i 448 Nm. Teraz policzmy: 150 x X = 185, więc X= 1,23 czyli 23%; 305 x X=448, więc X=1,47 czyli 47%. Wybaczcie te obliczenia na poziomie podstawówki, ale takie wyniki wychodzą i tyle. A czemu nikt nie pisał że to za dużo - bo nie zdążył, jak padnie silnik to większość osób szuka wirtualnych przyczyn a nie chiptuningu. Odnośnie błędów - pytanie, jak został usunięty problem, bo jeśli przez usunięcie tabeli błędów to nic nigdy się nie zaświeci. Zastanów się na zdrowy rozsądek - teraz niczego nie robi się z zapasem prawie 50%.
 • Tespol
 • #33
  komodo404
  Level 11  
  A to dlatego nam się te % nie zgadzały gdyż porównywałeś je z jakimś inny autem "katalogowym" które nigdy nie będzie miało tyle co w katalogu (ani nigdy nie będzie tyle spalać paliwa co pisze producent :) )

  Ja porównałem do tego co wyszło na hamowni (Test przed modem) gdzie fabrycznie auto miało 155km i 337Nm

  Wiecie co, napisze po prostu do pewnej osoby (mechanika) który był wskazywany za "wzór" na forum fiata bravo które kurcze w najgorszym momencie padło i nie działa od paru dni:(
  Można podejrzeć jego mody które ponoć są sprawdzone i bezpieczne i "wyjeżdżone" przez wielu i przez wiele lat bez przeszkód.
  Patrząc na nie moje auto nie wypada aż tak tragicznie z tym momentem i może w cale nie jest tak źle jak wypisywaliśmy.
  Proszę sobie porównać
  Inny Fiat Bravo z tym samym silnikiem:
  Fiat Bravo 1.9 150KM Mod
  Fiat Bravo - Chip tuning źle zrobiony?
  Fiat Croma z tym samym silnikiem:
  Fiat Croma 1.9 150KM Mod
  Fiat Bravo - Chip tuning źle zrobiony?

  A tutaj przykłady też fiata Bravo tylko z trochę mocniejszą jednostką bo 2.0 ale sam chip tuning również bardzo odważny a na prawdę ludzie go (tego mechanika) z całej polski polecali że wszystkie chipy bezpieczne i sprawdzone.

  Fiat Bravo 2.0 165KM
  Fiat Bravo - Chip tuning źle zrobiony? Fiat Bravo - Chip tuning źle zrobiony?
 • #34
  ladamaniac
  Level 39  
  Seria też wyszła lepsza, tylko chłopaki podnosili samopoczucie klientowi. Pomiar na serii zrobiony bez normy, a chip DIN70020, niby niewiele ale zawsze parę koni i niutonometrów. A ciśnienie niskie, oj niskie...
 • #35
  komodo404
  Level 11  
  Koledzy, trzeci (mam nadzieje ostatni) pomiar, na innej "niezależnej" hamowni w innym warsztacie. Panowie sprawdzali auto wielokrotnie, ani razu nie sprawiało problemów.
  Wyniki takie:
  Fiat Bravo - Chip tuning źle zrobiony?
  Stwierdzili iż jest wgrany mocny program ale na granicy którą auto powinno znieść gdyż widywali "mocniejsze", a auto samo w sobie w serii już miało lekko większe parametry niż powinno.
  Cóż czas pokaże co z tego wszystkiego będzie a ja jak wspominałem wcześniej, nie zamierzam "wykorzystywać" nagminnie dostępnej mocy czy tego momentu więc mam nadzieje że jednak sporo Fiacinka wytrzyma.

  Mimo wszystko podsumowanie ostatniego pomiaru z Waszej strony mile widziane :)
 • #36
  40neos
  Level 13  
  Ta temperatura oleju to chyba jakaś wirtualna jest :D