Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nvidia GeForce GTX 760 EVEA - czarny ekran po instalacji sterowników.

SaiyajiNN 19 Maj 2016 23:22 873 7
  • #1 19 Maj 2016 23:22
    SaiyajiNN
    Poziom 4  

Witam. :)

Więc tak posiadam kartę graficzną Nvidia GeForce GTX 760 EVEA.

Pewnego dnia grałem w Wiedźmina 3 tak z 4-5h., postanowiłem, że uchylę bok obudowy komputera, żeby był lepszy "przewiew" w środku komputera. Przy zdejmowaniu przez przypadek zahaczyłem ręką o zasilanie karty graficznej i komputer się wyłączył. Pomyślałem, że może się przegrzał i po 3h. włączyłem go.
    Lecz jednak podczas włączania komputera resetuje się on przed wyborem profilu użytkowników i tak w kółko. Chciałbym podkreślić, że do tego momentu obraz jest kompletny, nie ma żadnych artefaktów czy coś w ten deseń.
    Przestraszyłem się i sformatowałem dysk i karta zachowuje się normalnie do momentu gdy próbuję zainstalować sterowniki. Gdy na pasku postępu jest napisane, że instalują się sterowniki to komputer się resetuje i jest to samo co poprzednio czyli dojdzie do wyboru profilu użytkownika i komputer się resetuje.

Próbowałem czyścić szynę, instalować starsze wersje sterowników i byłem u kolegi sprawdzić kartę lecz jednak jest to samo.

Jakieś propozycje? :)

Z góry dziękuję. :)

0 7
  • #2 20 Maj 2016 00:06
    Michalxd1232
    Poziom 12  

Pozostaję więc gwarancja bo jeśli zahaczyłeś ręką o zasilanie karty graficznej to mogło się coś spalić ale jeśli działa tylko przy wyborze użytkowników to może być uszkodzona pamięć VRAM karty graficznej tooo jak napisałem pozostaje wymiana/gwarancja.

0
  • #3 20 Maj 2016 11:18
    SaiyajiNN
    Poziom 4  

Michalxd1232 napisał:
    Pozostaję więc gwarancja bo jeśli zahaczyłeś ręką o zasilanie karty graficznej to mogło się coś spalić ale jeśli działa tylko przy wyborze użytkowników to może być uszkodzona pamięć VRAM karty graficznej tooo jak napisałem pozostaje wymiana/gwarancja.

Orientujesz się może ile taka wymiana mogła by kosztować? Bo gwarancji już nie ma :/

0
  • #4 20 Maj 2016 11:31
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Prędzej coś przy złączu zasilania lub w sekcji zasilania padło. Postaraj się zamieścić bardzo dokładne zdjęcia awersu i rewersu karty. Może uda się dostrzec jakieś fizyczne uszkodzenia.

0
  • #5 20 Maj 2016 12:06
    SaiyajiNN
    Poziom 4  

sylweksylwina napisał:
    Prędzej coś przy złączu zasilania lub w sekcji zasilania padło. Postaraj się zamieścić bardzo dokładne zdjęcia awersu i rewersu karty. Może uda się dostrzec jakieś fizyczne uszkodzenia.

W sensie górę i dół karty tak? :)

EDIT: Wrzuciłem :))

Zmieniłem sposób zamieszczenia grafiki. RADU23

0
  • #6 20 Maj 2016 20:01
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

Niestety niczego się nie dopatrzyłem. Zahaczyłeś o przewód zasilający PCI-e, czy może spowodowałeś jakieś zwarcie? Do sprawdzenia rezystory bocznikujące do pomiaru TDP oraz wizualnie okolice zaznaczonego układu Nvidia GeForce GTX 760 EVEA - czarny ekran po instalacji sterowników.
    Nvidia GeForce GTX 760 EVEA - czarny ekran po instalacji sterowników. Oraz wszystkie inne rezystory o małej rezystancji. Podczas zwarcia lub niepożądanego zdarzenia mogą zadziałać jako bezpieczniki.

0
  • #7 22 Maj 2016 12:28
    SaiyajiNN
    Poziom 4  

sylweksylwina napisał:
    Niestety niczego się nie dopatrzyłem. Zahaczyłeś o przewód zasilający PCI-e, czy może spowodowałeś jakieś zwarcie? Do sprawdzenia rezystory bocznikujące do pomiaru TDP oraz wizualnie okolice zaznaczonego układu Nvidia GeForce GTX 760 EVEA - czarny ekran po instalacji sterowników.
    Nvidia GeForce GTX 760 EVEA - czarny ekran po instalacji sterowników. Oraz wszystkie inne rezystory o małej rezystancji. Podczas zwarcia lub niepożądanego zdarzenia mogą zadziałać jako bezpieczniki.

Zahaczyłem o ten przewód zasilający kartę i po tym komputer się po prostu zresetował :/
    Pomiar TDP czyli ?

0
  • #8 22 Maj 2016 12:31
    sylweksylwina
    Red. Komputery FAQ

W przybliżeniu pobór mocy przez kartę. Mierząc spadek napięcia na takim rezystorze można obliczyć prąd, a z niego można obliczyć pobieraną moc.

0