Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra 1.6 16V Czujnik położenia wałka rozrządu

20 Maj 2016 12:12 2592 1
  • Poziom 7  
    Witam serdecznie mam problem i liczę że pomożecie a mianowicie chodzi o czujnik położenia wałka rozrządu w Oplu Astrze 1.6 16V z silnikiem Twin Port.
    Auto ma zabudowany jakiś zamiennik tego czujnika problem w tym że auto kręci do 3.5 tysiąca i dalej już nie ciągnie zapala się kontrolka auta z silnikiem po podłączeniu do komputera wyświetla błąd P0340 kupiłem czujnik też jakiś zamiennik po zamontowaniu auto odpala i od razu gaśnie. Postanowiłem sprawdzić jeszcze czy odpali bez czujnika choć nie powinien odpala i chodzi bez zastrzeżeń dodam że auto było po wypadku . Z nowym czujnikiem zostałem w lesie bo elektrycznych części oddać nie można. W serwisie śpiewają 500zł 180za diagnostykę za wymianę 200zł dodatkowo czyli 1000zł nie moje a jeszcze coś wynajdą to już w ogóle nie wyjadę w sklepie najdroższy zamiennik 300zł więc jak kupie nawet najdroższy zamiennik to ryzyko czy zadziała jak nie zadziała to znowu 300zł w błoto wyrzucone.
    więc mam pytanie czy ktoś miał taki problem, czy z odłączonym czujnikiem można jeździć czy nie uszkodzę komputera czy może ma ktoś astrę z takim czujnikiem i może podać numer katalogowy albo firmę .
    Czy jeżeli była uszkodzona instalacja elektryczna i była by dziś pomieszana co czy jest możliwe by auto chodziło bez czujnika?

Bardzo proszę o pomoc zależy na czasie bo w poniedziałek pilny wyjazd a auto leci w kulki.
  • Poziom 25  
    Podpowiem Ci, ty lecisz w kulki z samochodem - nie one z Tobą.