Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1.6 16V Czujnik położenia wałka rozrządu

20 May 2016 12:12 3360 1
  • Level 8  
    Witam serdecznie mam problem i liczę że pomożecie a mianowicie chodzi o czujnik położenia wałka rozrządu w Oplu Astrze 1.6 16V z silnikiem Twin Port.
    Auto ma zabudowany jakiś zamiennik tego czujnika problem w tym że auto kręci do 3.5 tysiąca i dalej już nie ciągnie zapala się kontrolka auta z silnikiem po podłączeniu do komputera wyświetla błąd P0340 kupiłem czujnik też jakiś zamiennik po zamontowaniu auto odpala i od razu gaśnie. Postanowiłem sprawdzić jeszcze czy odpali bez czujnika choć nie powinien odpala i chodzi bez zastrzeżeń dodam że auto było po wypadku . Z nowym czujnikiem zostałem w lesie bo elektrycznych części oddać nie można. W serwisie śpiewają 500zł 180za diagnostykę za wymianę 200zł dodatkowo czyli 1000zł nie moje a jeszcze coś wynajdą to już w ogóle nie wyjadę w sklepie najdroższy zamiennik 300zł więc jak kupie nawet najdroższy zamiennik to ryzyko czy zadziała jak nie zadziała to znowu 300zł w błoto wyrzucone.
    więc mam pytanie czy ktoś miał taki problem, czy z odłączonym czujnikiem można jeździć czy nie uszkodzę komputera czy może ma ktoś astrę z takim czujnikiem i może podać numer katalogowy albo firmę .
    Czy jeżeli była uszkodzona instalacja elektryczna i była by dziś pomieszana co czy jest możliwe by auto chodziło bez czujnika?

Bardzo proszę o pomoc zależy na czasie bo w poniedziałek pilny wyjazd a auto leci w kulki.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 25  
    Podpowiem Ci, ty lecisz w kulki z samochodem - nie one z Tobą.