Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Victrix - Błąd 02

20 Maj 2016 13:14 4272 13
  • Poziom 8  
    Witam
    Wyskakuje mi błąd 02 w piecyku Immergas Victrix 24 2i.
    Elektroda zapłonu jak i Jonizacji wymieniona. Serwisant był ale to raczej z tych co potrafią tylko przeczyścić piec. Stwierdził, że nie podaje gazu i płyta walnięta. Podał dane do elektronika który stwierdził, że płyta OK.
    Pytanie co może być przyczyną? Piec nie chce zastartować podaje iskrę ale nie podaje gazu.
    Dostałem sugestię aby zmostkować termostat granicznej temperatury oraz spalin. Nie bardzo wiem jak to zrobić.

Piec po wymianie elektrody jonizacyjnej odpalił ale wyskoczył błąd 10. Pan serwisant zostawił 1.2 bara ciśnienia. Zwiększyłem do 1.5 bara. Ale piec nie zapala przez błąd 02.
    Jakie jeszcze usterki można pod to podpiąć? Czy to faktycznie któryś z termostatów. Bądź może jednak płyta?

Pic się uruchomił na 5 min pochodził chwilkę i się wyłączył. Przez ten czas wydaje mi się, że złapał dość wysoką temperaturę. Mam odczucie, że za dużą?

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Sprawdż czy pompka się kręci.
  • Poziom 8  
    Witam
    Na 90% jest to wina termostatu spalin :)
    Po zmostkowaniu 2 termostatów na raz piec odpalił. Później po kolei raz odcięty termostat graniczny i zmostkowany a podłączony spalin. Piec nie odpala. Następnie podpięty graniczny a zmostkowany spalin piec odpala.
    Wydaje mi się, że powinno być ok. Piec chodził z 5-10min nie chciałem dłużej bo nie wiem czy tak może być. Zamówię termostat. Jeżeli jakimś cudem okażę się, że to nie to. W tedy podeśle zdjęcie zobaczymy co dalej

Pozdrawiam
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Nie zamówisz termostatu spalin, bo nie występuje jako część zamienna.
  • Poziom 8  
    mauri_b napisał:
    Nie zamówisz termostatu spalin, bo nie występuje jako część zamienna.

Witam
    Teoretycznie zamówiłem ją w sklepie Rostam. Zobaczymy czy to prawda. Jeżeli nie to nie wiem co zamówić. Mój termostat się wykręca. Jeżeli da się wyciągnąć termostat to powinienem móc go kupić. Jeżeli rzeczywiście jest niedostępny. To będzie piękna antyreklama dla tego rodzaju kotłów.

Pozdrawiam
    @irus.m , z całym szacunkiem, ale nie występuje jako część zamienna, a jeśli sie myle to podaj numer to odszczekam :)
    Sondę spalin to nie ma problemu, chodziło mi o bezpiecznik termiczny wymiennika, który jest w szeregu z termostatem bezpieczeństwa.
  • Poziom 8  
    Witam
    Według schematów jest to termostat spalin. Nie będę polemizować na ten temat.
    Dostałem wczoraj to co zamówiłem. Piec działa poprawnie na razie jeden dzień.
    Dla potomnych mam nadzieje przyda się ten temat.
    Mój problem to błąd 02. Wymienione:
    Elektroda jonizująca, Elektroda zapłonu (piec 5lat), Termostat spalin. Elektroda zapłonu całkowicie zniszczona. Oderwał się kabelek więc to 100% do wymiany. Elektroda jonizująca wymieniona bo też miała ślady zużycia.
    Termostat spalin padł. Doszedłem do tego po zmostkowaniu 2 termostatów.
    Tyle w temacie.

Edit:
    Przy zamawianiu termostatu dostałem informacje, że w niektórych piecach Victrix podobno Termostat jest niewymienialny. Ale nie wiem dokładnie w jakich...

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    wyciągnąłeś jakieś wnioski z tego co dzieje się w piecu?
  • Poziom 8  
    GETomek napisał:
    wyciągnąłeś jakieś wnioski z tego co dzieje się w piecu?

Witam
    Tak wniosek to.... Umiesz liczyć licz na siebie. Kolejny wniosek 250zł/h za serwis pieca. Potem sie dziwić, że ludzi muszą. Nie chcą tylko muszą sami naprawiać bo zwyczajnego Polskiego obywatela nie stać na taki wydatek!
    Rozumiem, że każdy chcę zarabiać. Ale jak by cena za serwis była połowę mniejsza to bym serwisanta chętniej widział w domu....

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Lepiej skup się na tym dlaczego padł termostat spalin bo zaraz będziesz miał powtórkę z rozrywki.