Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TD-V26 - Jak wykonać dump i flash firmware chińskiego radia TD-V26?

20 Maj 2016 15:38 2553 4
  • Poziom 6  
    Witam załogo

Kupiłem na AliExpress'ie bardzo fajne i potężne jak na swoje wymiary radyjko TD-V26 za kwotę 20 zł (to samo radio ze swoim nadrukiem sprzedaje Manta za 60 zł). Posiada wejście na kartę microSD, można podłączyć pena, a także m.in. przed podwójny męski USB do komputera, wtedy na ekranie pojawi się napis PC, a na Win objawi się albo jako zwykłe głośniki lub CD002. Poza tym ma bardzo fajny bas no i wbudowany akumulatorek.

Tak mi się spodobało, że kupiłem za parę miesięcy drugie. Trafiłem jednak na podróbkę (patrz foto - lewy oryginał), co mnie zdziwiło, że Chińczyk Chińczyka potrafi podrobić - Incepcja.

Podróbka poza tym, że ma poprzestawiane elementy wyglądu, długo, nieadekwatnie i z szumami wyszukuje stacje zapisując je do listy. Wersja sprzedawane przez Mantę z kolei nie zapamiętuje ostatniej znalezionej stacji. Do środka ciężko się dostać, jako że tylko antenka jest do odkręcenia, a reszta prawdopodobne zalana klejem, więc porównanie płyt głównych jest prawdopodobnie niemożliwe bez rozbicia obudów.

Tutaj pojawia się moje pytanie: jak i czy w ogóle da się zgrać firmware działającego radyjka i sflashować go na próbę do "podróbki"? Może da się jakoś zajrzeć na pamięć radia?

Pozdrawiam
    Alek

TD-V26 - Jak wykonać dump i flash firmware chińskiego radia TD-V26?
  • Poziom 24  
    Da się, otwórz obudowe.
    Jak coś na Allie jest gwarancja, jeżeli dostaniesz podróbkę to zwracają pieniążki ;)
  • Poziom 6  
    Kasę odzyskał, ale chcę pokombinować dalej coś ze sprzętem.

Jak otwierasz obudowę?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zapomnij o odczytaniu pamięci z takich chińskich pudełek. Nawet sobie tym głowy nie zawracaj. To są tzw. jednorazówki.
  • Poziom 24  
    AlecClaire napisał:
    Kasę odzyskał, ale chcę pokombinować dalej coś ze sprzętem.

Jak otwierasz obudowę?

Jeżeli Ci nie szkoda i chcesz się pobawić to obudowę można rozkleić wbijając w miejsce zgrzewu np, nóż albo skalpel. Ja tak najczęściej otwierałem obudowy zasilaczy do laptopów i wychodziło to całkiem w porządku.