Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Mondeo MK1 1996r. - programowanie kluczyka do zamykania drzwi

minimoher11 20 Maj 2016 18:57 807 10
  • #1 20 Maj 2016 18:57
    minimoher11
    Poziom 3  

Witam wszystkich, otóż dziś zrobiłem sobie kluczyk i podczas kliknięcia działa, wysyła fale, więc jest ok. I mam z nim problem aby go zaprogramować z autem aby działał centralny zamek z pilota. Próbowałem bardzo wielu sposobów z tego forum, lecz żaden nie działa.

Wiem że udało mi się tylko włączyć immobiliser, wyłączyć również, lecz nie wiem jak zaprogramować aby działał na drzwi (otwieranie oraz zamykanie z pilota)
    pomoże ktoś :) ?

Także musi czytać pilota skoro immobiliser się włącza, ale nie otwiera drzwi ;/

0 10
  • #3 20 Maj 2016 20:34
    minimoher11
    Poziom 3  

KMal napisał:
    Witam.
    W zał. instrukcja programowania pilotów do Ford Mondeo od 1996 do 1999 r. (radiowy i na podczerwień).

Dzięki za odp, ale to nie działa. Gdzie jest ten odbiornik IR ? Niby przy drzwiach powinno łapać a nie łapie ;(

Pomożesz coś jeszcze ? Dodam że z pilota immobiliser łapie a drzwi do otwierania nie ;/ ani zamykania
    Może jakiś bezpiecznik sprawdzić ?

0
  • #4 20 Maj 2016 23:13
    marek1977
    Poziom 33  

Odbiorniki IR masz przy klamkach. Zrób zdjęcie klamek i zdjęcie kluczyka. Na pewno masz nadajnik IR w pilocie?

Włóż kluczyk do stacyjki i przekręć na poz.1
    Poczekaj aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury.
    Przekręcić z powrotem i wyjmij kluczyk ze stacyjki, wysiądź z samochodu i zamknij drzwi.
    Zbliż i skieruj transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce.
    Trzymając wciśnięty przycisk zamykania, naciśnij cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
    Jeżeli zaprogramuje się prawidłowo mignie dioda na pilocie i dopiero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
    Kluczyk do stacyjki na zapłon , zero i powinno działać

Włącz aparat w telefonie i skieruj IR na kamere i naciśnij przycisk. Jak działa powinno byc widać światełko z diody.

0
  • #5 20 Maj 2016 23:40
    minimoher11
    Poziom 3  

marek1977 napisał:
    Odbiorniki IR masz przy klamkach. Zrób zdjęcie klamek i zdjęcie kluczyka. Na pewno masz nadajnik IR w pilocie?

Włóż kluczyk do stacyjki i przekręć na poz.1
    Poczekaj aż zapali się dioda obok zegara świadcząca o rozpoczęciu procedury.
    Przekręcić z powrotem i wyjmij kluczyk ze stacyjki, wysiądź z samochodu i zamknij drzwi.
    Zbliż i skieruj transmiter podczerwieni w kierunku czujnika w klamce.
    Trzymając wciśnięty przycisk zamykania, naciśnij cztery razy przycisk otwierania, przy czym po czwartym naciśnięciu puścić oba przyciski równocześnie.
    Jeżeli zaprogramuje się prawidłowo mignie dioda na pilocie i dopiero teraz można odstawić kluczyk od czujnika w klamce.
    Kluczyk do stacyjki na zapłon , zero i powinno działać

Włącz aparat w telefonie i skieruj IR na kamere i naciśnij przycisk. Jak działa powinno byc widać światełko z diody.

Jak włączam aparat to wyraźnie się świeci IR na czerwono. :)
    Podany twój algorytm nie zadziałał nic :(
    Przesyłam zdjęcia klucza oraz klamki
    Ford Mondeo MK1 1996r. - programowanie kluczyka do zamykania drzwi Ford Mondeo MK1 1996r. - programowanie kluczyka do zamykania drzwi

0
  • #6 20 Maj 2016 23:45
    marek1977
    Poziom 33  

Daj zdjęcie kluczyka od strony grota bo tam jest nadajnik IR. W klamce odbiornik jest. Kluczyk od tego modelu to się przynajmniej zgadza :)
    Spróbuj odpiąć albo moduł centralnego pod schowkiem, albo akumulator. Czasem pomagał reset modułu bo coś się podwieszały i potrafiły wykasować klucze.

0
  • #7 20 Maj 2016 23:58
    minimoher11
    Poziom 3  

marek1977 napisał:
    Daj zdjęcie kluczyka od strony grota bo tam jest nadajnik IR. W klamce odbiornik jest. Kluczyk od tego modelu to się przynajmniej zgadza :)
    Spróbuj odpiąć albo moduł centralnego pod schowkiem, albo akumulator. Czasem pomagał reset modułu bo coś się podwieszały i potrafiły wykasować klucze.

Czyli to pod schowkiem mogę wszystko podłączać i poczekać chwile czy konkretne kable ?

Zdjęcie dam jutro , od strony grota czyli rozebrać drzwi ~ o to chodzi :D ?

0
  • #8 21 Maj 2016 00:00
    marek1977
    Poziom 33  

Chodziło mi o kluczyk. Wiem jak wygląda ale zastanawiałem się czy ma nadajnik IR. Ale skoro świeciłeś do telefonu i się świeciło to już nie musisz robić ;)

Możesz najpierw odłączyć akumulator na chwilę. Może tez się zresetuje.

0
  • #9 21 Maj 2016 00:00
    minimoher11
    Poziom 3  

marek1977 napisał:
    Chodziło mi o kluczyk. Wiem jak wygląda ale zastanawiałem się czy naadajnik IR. Ale skoro świeciłeś do telefonu i się świeciło to już nie musisz robić ;)

Możesz najpierw odłączyć akumulator na chwilę. Może tez się zresetuje.

Robiłem to kilka razy :( już od tygodnia się z tym bawie :(

0
  • Pomocny post
    #10 21 Maj 2016 00:05
    marek1977
    Poziom 33  

No to na chwilę obecną nie mam koncepcji :( Szukaj na forum mondeo może oni cos tam wydumali. Może moduł uszkodzony :( Niestety nie wiem czy jest taki sam jak w radiowym. Jeżeli jest inny może być problem z zakupem używanego. Radiowych pewnie cała masa. Wpisz w googlech moduł centralnego zamka i tam masz zdjęcia jak wygląda. Popatrz czy ma podobne numery do tych co na twoim module. Może będzie ten sam.

0
  • #11 21 Maj 2016 00:16
    minimoher11
    Poziom 3  

marek1977 napisał:
    No to na chwilę obecną nie mam koncepcji :( Szukaj na forum mondeo może oni cos tam wydumali. Może moduł uszkodzony :( Niestety nie wiem czy jest taki sam jak w radiowym. Jeżeli jest inny może być problem z zakupem używanego. Radiowych pewnie cała masa. Wpisz w googlech moduł centralnego zamka i tam masz zdjęcia jak wygląda. Popatrz czy ma podobne numery do tych co na twoim module. Może będzie ten sam.

Okej, no nic, narazie Ci dziękuję

Dodano po 10 [minuty]:

Czekam na jakieś inne propozycje

0