Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupiłem auto. Czy muszę przerejestrować ?

Filipek1992 20 Maj 2016 19:40 16317 121
  • #1 20 Maj 2016 19:40
    Filipek1992
    Poziom 10  

Witam. Zakupiłem auto w swoim województwie lecz z innego miasta (inne tablice niż miejscowe) mam ważne OC do 2017 jak i przegląd. I stąd moje pytanie czy muszę przerejestrowywać auto ? czy mogę powiedzieć że pożyczone ? Czy policja ma możliwość sprawdzenia samochodu że je zakupiłem?

0 29
  • #2 20 Maj 2016 19:46
    Kune
    Poziom 23  

A dlaczego tak kombinujesz?
    Zaplac podatek w US.

2
  • #3 20 Maj 2016 20:00
    Filipek1992
    Poziom 10  

podatek zapłaciłem. autem mam zamiar przejeździć do Końca wakacji tak więc nie opłaca mi się przerejestrowywać.

Dodano po 8 [minuty]:

stąd moje pytanie czy policja ma możliwość sprawdzenia że właścicielem auta jestem obecnie ja? czy mogę powiedzieć że auto pożyczone i to przejdzie ?

0
  • #4 20 Maj 2016 20:14
    Kune
    Poziom 23  

Zawsze możesz powiedzieć, że wróciłeś z wyjazdu i jeszcze tego nie zdążyłeś zrobić.
    Wątpie, żeby jakoś specjalnie ich to zainteresowało.

0
  • #5 20 Maj 2016 20:26
    gimak
    Poziom 37  

Do czasu dopóki nic się nie stanie, bo później mogą być kłopoty, jak sprzedający zgłosił fak sprzedaży samochodu do UK i ubezpieczyciela.

2
  • #6 20 Maj 2016 20:35
    janek1815
    Poziom 38  

Ja tak jeździłem 1,5 roku aż zgubiłem tablice rejestracyjną i za to mi policja zabrała dowód i musiałem przerejestrować.

2
  • #7 20 Maj 2016 20:37
    2761720
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 20 Maj 2016 21:06
    janek1815
    Poziom 38  

W tym kraju jest tak z rejestracją wszyscy się boją US a za resztę brak kary. Jak ustawodawca to zmieni pewnie się wszyscy zmobilizuja do przestrzegania prawa. Powinno się karać w końcu pora zbierać na pińcet plus.

2
  • #9 20 Maj 2016 21:09
    Filipek1992
    Poziom 10  

Interesuje mnie bardziej czy Policja ma możliwość sprawdzenia że właściciel widniejący w dowodzie nie jest już właścicielem pojazdu ???

0
  • #10 20 Maj 2016 21:21
    Gitner
    Poziom 27  

Filipek1992 napisał:
    Interesuje mnie bardziej czy Policja ma możliwość sprawdzenia że właściciel widniejący w dowodzie nie jest już właścicielem pojazdu ???

Jeśli sprzedający nie zgłosił tego faktu do WK to skąd mają wiedzieć? Nie wiem czemu masz ukrywać fakt zakupu. Pokazujesz dowód rejestracyjny, jeśli zapytają czy Twój to potwierdzisz i na ich ewentualne życzenie pokażesz umowę zakupu.

0
  • #11 20 Maj 2016 21:23
    janek1815
    Poziom 38  

Wg mnie nie ponieważ byłem kilkakrotnie kontrolowany podczas tych 18 miesięcy. Auto dostawcze więc chętnie kontrolowane bynajmniej w moich stronach. US zapłacony i polisa OC przepisana na siebie. Ja niestety nie miałem czasu podjechać do WK.

0
  • #12 20 Maj 2016 21:34
    Filipek1992
    Poziom 10  

Gitner napisał:
    Filipek1992 napisał:

Jeśli sprzedający nie zgłosił tego faktu do WK to skąd mają wiedzieć? Nie wiem czemu masz ukrywać fakt zakupu. Pokazujesz dowód rejestracyjny, jeśli zapytają czy Twój to potwierdzisz i na ich ewentualne życzenie pokażesz umowę zakupu.

mam 30dni na przerejestrowanie jeśli tego nie zrobię policja zabierze mi dowód rejestracyjny z powodu takiego że dane w nim zawarte nie przedstawiają stanu faktycznego dlatego stąd moje pytania i chęć ukrycia zakupu..

2
  • #13 20 Maj 2016 21:39
    Kune
    Poziom 23  

hephaestus napisał:
    Co za kraj. Za takie świadome olewanie prawa powinna być kara w postaci dożywotniego pozbawienia prawa jazdy, plus roboty spoleczne w wymiarze kilkuset godzin w swoim miejscu zamieszkania.

HAHAHAHA
    A dlaczego nie rozstrzelanie? Jaka jest szkodliwosc tego czynu madralo?

10
  • #14 20 Maj 2016 21:43
    Filipek1992
    Poziom 10  

Mam ważna polisę OC ważny przegląd i teoretycznie mógł bym poruszać się autem bez problemu bo jest wszystko okej. Wiadomo 30 dni jest do przerejestrowania w wydziale komunikacji lecz kary nie są przewidywane na chwilę obecną. Policja niby nic mi nie może zrobić lecz jak znajdzie się służbista to problem może być w tym że informacje zawarte w dowodzie nie przedstawiają stanu faktycznego. I stąd kierowało się moje pytanie czy mogę skłamać i powiedzieć że auto pożyczone ale skoro mówicie że mogę to spawdzić to nie ma sensu kłamać a liczyć na farta że policjant też człowiek i nie zabierze dokumentu.. ewentualnie pójść przerejestrować pojazd.
    Każdy głosi swoje mądrości i jak nie przeżyje to się nie dowiem tak więc śmigam dalej i liczę na farta :)

0
  • #15 20 Maj 2016 21:47
    CzakiBest
    Poziom 15  

Napisze to raz i ostatni. Nabywca jest właścicielem nawet jeśli auto zostało wyrejestrowane przez poprzednika. Dwa w polskim prawie nie ma kary za brak przerejestrowania. Możesz jeździć do woli nikt nic ci nie zrobi. Wiem to kobieta moja jest policjantka drogówki. Wrazie kontroli mówisz że auto jest twoje a nie przerejestrowałeś bo nie ma za to kary i nie mają prawa cie tknąć. A tutaj widzę sami znawcy co drugi to lepszy jak zwykle.

6
  • #16 20 Maj 2016 21:51
    Gitner
    Poziom 27  

Filipek1992 napisał:
    Gitner napisał:
    Filipek1992 napisał:

mam 30dni na przerejestrowanie jeśli tego nie zrobię policja zabierze mi dowód rejestracyjny z powodu takiego że dane w nim zawarte nie przedstawiają stanu faktycznego dlatego stąd moje pytania i chęć ukrycia zakupu..

Dowodu nie zabiorą, co najwyżej dostaniesz upomnienie. Przy sobie masz mieć prawo własności, czyli umowę zakupu.

0
  • #17 20 Maj 2016 21:55
    Filipek1992
    Poziom 10  

CzakiBest napisał:
    Napisze to raz i ostatni. Nabywca jest właścicielem nawet jeśli auto zostało wyrejestrowane przez poprzednika. Dwa w polskim prawie nie ma obowiązku przerejestrowania samochodu. Możesz jeździć do woli nikt nic ci nie zrobi. Wiem to kobieta moja jest policjantka drogówki.

No i taka odpowiedz mi się podoba lecz ustawowo nabywca ma 30dni na przerejestrowanie pojazdu lecz kary nie są przewidywane. A podobno policja moze zabrać dowód rejestracyjny za to że zawarte dane w dowodzie nie przedstawiają stanu faktycznego, to jak to w koncu z tym jest w praktyce ?

Dodano po 3 [minuty]:

Gitner napisał:

Dowodu nie zabiorą, co najwyżej dostaniesz upomnienie. Przy sobie masz mieć prawo własności, czyli umowę zakupu.

Dlaczego mam wozić ze sobą dowód zakupu ? po co ? w jakim celu ?

0
  • #18 20 Maj 2016 22:00
    CzakiBest
    Poziom 15  

Prawo o Ruchu drogowym Art.135 i Art.132 poczytaj tam jest wszystko na temat zatrzymywania dokumentów. I nie może zabrać bądź spokojny.

0
  • #19 20 Maj 2016 22:08
    Filipek1992
    Poziom 10  

CzakiBest napisał:
    Prawo o Ruchu drogowym Art.135 i Art.132 poczytaj tam jest wszystko na temat zatrzymywania dokumentów. I nie może zabrać bądź spokojny.

Punkt 7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

A więc jednak mogą zabrać dowód. Bo aktualnym właścicielem pojazdu jestem Ja a nie osoba widniejąca w dowodzie...

0
  • #20 20 Maj 2016 22:14
    igorrr
    Poziom 15  

CzakiBest napisał:
    Napisze to raz i ostatni. Nabywca jest właścicielem nawet jeśli auto zostało wyrejestrowane przez poprzednika. Dwa w polskim prawie nie ma kary za brak przerejestrowania. Możesz jeździć do woli nikt nic ci nie zrobi. Wiem to kobieta moja jest policjantka drogówki. Wrazie kontroli mówisz że auto jest twoje a nie przerejestrowałeś bo nie ma za to kary i nie mają prawa cie tknąć. A tutaj widzę sami znawcy co drugi to lepszy jak zwykle.

Brednie .... Jest się karanym z Art 97 Kodeksu Wykroczeń, w związku z Art 78 ust. 2 Prawo o Ruchu Drogowym. Wniosek idzie do sądu
    Mam z tym do czynienia na co dzień ....
    Oczywiście nie działa to z automatu, ale jest częstą praktyką w niektórych KPP.

0
  • #21 20 Maj 2016 22:21
    CzakiBest
    Poziom 15  

Filipek1992 napisał:
    CzakiBest napisał:

Punkt 7) uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

A więc jednak mogą zabrać dowód. Bo aktualnym właścicielem pojazdu jestem Ja a nie osoba widniejąca w dowodzie...

Wtedy umowa zakupu i nara :)

Dodano po 2 [minuty]:

igorrr napisał:
    CzakiBest napisał:

Brednie .... Jest się karanym z Art 97 Kodeksu Wykroczeń, w związku z Art 78 ust. 2 Prawo o Ruchu Drogowym. Wniosek idzie do sądu

podałes dwa artykuły które nie mówią nic. I co z tego że ma obowiązek a czym go ukarasz ? nie ma na to Przepisu kumasz. Ty jesteś policjantem jak długo chyba zaraz po szkole.

0
  • #22 20 Maj 2016 22:23
    igorrr
    Poziom 15  

Wykroczenia wnioski robią, nie drogówka.

1
  • #23 20 Maj 2016 22:26
    CzakiBest
    Poziom 15  

igorrr napisał:

Że jak ? :roll: :roll:

0
  • #24 20 Maj 2016 22:30
    igorrr
    Poziom 15  

Wyobraź sobie taka sytuację. Ktoś wywinie coś autem, ucieknie. Wzywasz właściciela auta na przesłuchanie, mijają dwa tygodnie, przychodzi koleś i mówi ze auto sprzedał rok temu. Pokazuje umowę, wzywasz drugiego, też pokazuje umowę, że to już nie jego itd... i sprawa toczy się pół roku. Poszkodowany dostaje szału.
    A tak wszyscy dostają wniosek o ukaranie i mają nauczkę na przyszłość.

5
  • #25 20 Maj 2016 22:30
    Filipek1992
    Poziom 10  

igorrr napisał:
    CzakiBest napisał:

podałes dwa artykuły które nie mówią nic. I co z tego że ma obowiązek a czym go ukarasz ? nie ma na to Przepisu kumasz. Ty jesteś policjantem jak długo chyba zaraz po szkole.[/quote]

hmmm po twojej wypowiedzi się pogubiłem to są kary za nieprzerejestrowanie czy nie ma ?

0
  • #26 20 Maj 2016 22:33
    CzakiBest
    Poziom 15  

NIE MA !!! Każdy policjant to wie ona sama jeździ nie przerejestrowanym. 2 Lata.

A jak jest taki mądry to niech ci da artykuł w którym pisze że za brak przerejestrowania jest kara tyle i tyle. Nie MA !!!

0
  • #27 20 Maj 2016 22:33
    igorrr
    Poziom 15  

CzakiBest napisał:
    igorrr napisał:

Nie wiem jak u Ciebie, ale w moich regionach to delikwent dostaje wezwanie z pouczeniem, dostaje termin przesłuchania do wydziału wykroczeń, następnie wykroczenia robią wniosek do sądu.

0
  • #28 20 Maj 2016 22:35
    CzakiBest
    Poziom 15  

igorrr napisał:
    CzakiBest napisał:
    igorrr napisał:

Nie wiem jak u Ciebie, ale w moich regionach to delikwent dostaje wezwanie z pouczeniem, dostaje termin przesłuchania do wydziału wykroczeń, następnie wykroczenia robią wniosek do sądu.

To się zgadza pisz jaśniej. (na przyszłość)

0
  • #29 20 Maj 2016 22:39
    Filipek1992
    Poziom 10  

hmmm.. Czyli policja za nieprzerejestrowanie auta nie może mi zabrać dokumentów ?
    piszecie tu o jakiś wnioskach karach przesłuchaniach można jaśniej ? :P

0
  • #30 20 Maj 2016 22:40
    CzakiBest
    Poziom 15  

Wnioski to co innego poboczny temat :) nie nie zabiorą ci. Jeździj a sam się przekonasz.

0