Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator BCS - traci połączenie z dyskiem

20 Maj 2016 20:46 1284 6
  • Poziom 20  
    Witam

Mam leciwy rejestrator BCS analogowy, 16 kamer. Rejestrator często przestajena nagrywać, tak jakby przestał działać dysk twardy.
    Czasem nagrywanie po prostu zanika, czasem przez jakiś czas pojawiają się przerwy w nagrywaniu (chwilę nagrywa, chwilę nie) aż w końcu przestaje nagrywać całkowicie.
    Jeśli nagrywanie zaniknie to w menu nie ma również dostępu do dysku (tak jakby go w ogóle nie było)

Abrzywrócić nagrywanie czasem wystarczy fizycznie zresetować rejestrator, a czasem trzeba odpiąć dysk i podłaczyć ponownie.
    Dysk został wymieniony (1TB SATA), usterka pozostała.
  • Pomocny post

Poziom 43  
  • Poziom 20  
    Witam

Miałem swego czasu podobny problem z rejestratorem BOSCHa. Nie wiedzieć czemu, nagrywanie raz działało, a raz nie (przy ustawionym harmonogramie 24h/7d). Rejestrator raportował problemy z dyskiem, ale po wymianie dysku problem pozostał nadal. Czytałem opinie, że mogą to być problemy z kablem SATA (jak zresztą pisze też @marek216 ), ale jego wymiana także nic nie dała. Co ciekawe problem pojawił się po ok. roku działania rejestratora, więc mogło być to coś z elektroniką (zasilacz?). Pomimo tego, iż gwarancja już się skończyła, producent jednak stanął na wysokości zadania i wymienił sprzęt na nowy model. Po wymianie (ok. 3-4 mies.) na razie cisza. Klient nie zgłasza, że coś nie działa.

PS. Co mogę także powiedzieć odnośnie rejestratorów analogowych BOSCHa i BCSa? To raczej na pewno to to samo rozwiązanie jeśli chodzi o oprogramowanie, więc pewnie podobnie będzie i sprzętowo... ;-)
  • Poziom 20  
    Dzięki za pomoc.
    Wymieniłem kabel SATA i już trzeci tydzień bez zawieszenia...
  • Moderator - Sieci, Internet
    Temat zamykam. W razie problemów zapraszamy ponownie do nas na forum.