Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sandero leon czy inną bezyna pod gaz

realmat 01 Cze 2016 17:48 2538 38
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    kakibara napisał:
    autor szuka czegoś na miasto

Tu troche nie doczytałem i stad moje propozycje aut z nieco wiekszymi silnikami. Ale jak Kolega wyzej napisał 1,6 w seacie też nie będzie ekonomiczny w mieście.
    kakibara napisał:
    powinien autor kupić jak najmłodsze auto za posiadane pieniądze - w większości wydłuży czas do kolejnych napraw i wymian, autor szuka czegoś na miasto, a na miasto w zupełności wystarczy mu seat 1.6 czy proponowane przez niego sandero

Niby racja , ale auto najmłodsze rocznikowo = niska klasa = niska jakość materiałów. Mała pojemność to z reguły i mała trwałość trwałość. Niska klasa to marne wyciszenie, brak komfortu, oraz marne bezpieczeństwo bierne jak i z reguły aktywne.
    Jak mam gaz to juz bez znaczenia czy auto pali 10, czy 12 l LPG bo to koszt aktualnie 16 lub 19 zł/100km.
    MrMalo82 napisał:
    1,6 oszczędne nie są to nie 1,9 sdi ;)
    Taki oszczedny ten SDI ? W mieście wciagnie w leonie 7 l ropy czyli prawie 30 zł???
    Dlatego wolę 2,0 + LPG.
    kakibara napisał:
    to 2.0 będzie paliło mu i 15l w mieście,

Miałem vana 1600kg z opływowością troche lepszą od lodówki z motorem 2,0 i tylko po mieście, krótkie odcinki z klimą na full najwięcej spalił 14 LPG. Normalnie mieszany tryb to było 12 l LPG. O wygodzie i przestrzeni nie będe pisał, bo cały leon zmieściłby sie do środka :D . Auto nawet klasy średniej z nowoczesnym silnikiem w mieście nie powinno spalić więcej jak 12 l LPG . Jak ma być najtaniej to wspomniany jazz +LPG za 14 zł/100km :idea:
  • Sklep HeluKabel
    tzok
    Moderator Samochody
    Samochód do miasta to przede wszystkim lekki samochód. Im cięższy samochód tym więcej trzeba zużyć energii, a zatem paliwa, by go rozpędzić i tym więcej energii trzeba rozproszyć by go zatrzymać (szybsze zużycie układu hamulcowego). Jako, że w większych miastach jeździ się gaz-hamulec, to im większe i cięższe auto, tym więcej zmarnowanego paliwa i tym krótsza żywotność klocków i tarcz hamulcowych.

Bezpieczeństwo to też możliwość uniknięcia kolizji, czyli np. droga hamowania czy możliwość szybkiej zmiany pasa ruchu, a niska masa, to mała bezwładność, zatem możliwość szybszej zmiany prędkości i kierunku ruchu.
  • Sklep HeluKabel
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Co do paliwa to sie ogólnie zgadza , ale od czego jest LPG, które jest znacznie tańsze i ekologiczne i dzieki temu nie wykluczamy aut z wiekszym silnikiem .
    Co do hamowania to nie do końca sie zgadzam, skutecznośc hamulców ( wielkosc tarcz, klocków) jest dobierana do masy auta i zaużycie będzie podobne, choc wiadomo , że będą one droższe w wiekszym aucie i tu jest różnica. Wcale nie oznacza, ze będa one dobre w 1-litrowym maluchu, a raczej wolałbym mieć hamulce np z leona ST 1,8 180KM ...
    Brak np ESP w aucie klasy B nie pozwoli Ci uniknąć kolizji po wjechaniu jednym kołem w kałużę czy na warstwę lodu. O kolizjach nie będę dużo pisał ( brak kurtyn itd), sprawdźcie testy NCAP front i szczególnie w uderzeniu bocznym ( bardzo czestym na skrzyżowaniach w miastach) w 10-letnich autach klasy B i D. W tych drugich z przodu nie peka nawet szyba, a w bocznych odpalaja się kurtyny. Zawsze będę za większymi autami mimo niewiele wiekszych kosztów, które ponoszę świadomie "kupując" za to nieporównywalny komfort i bezdyskusyjne bezpieczeństwo. Małe auta wcale nie sa takie tanie jak sie wydaje.
    Znam przypadki w którym z wypadku znajomi wyszli bez szwanku TYLKO dlatego , ze był to duży samochód (wypowiedź JRG i policji) np. pojechał mondeo i miał poważny wypadek z bocznym uderzeniem, a miał jechać...uno i by go już z nami nie było.
    Jedyna wada dużego auta w mieście to miejsca parkingowe i tu maluchy wygrywają, choć w wiekszości przypadków decyduja umiejętności i czasem widze jak ktoś nie może wjechać corsą a mnie sie udaje zaparkować moje 5,05m w to samo miejsce.
    To było moje zdanie, a autor ma swój rozum i portfel i niech decyduje.
    tzok
    Moderator Samochody
    Czy samochód klasy B wyklucza zasilanie LPG? Mało to jeździ Polo, Punt czy Cors na LPG? W wielu hatchbackach klasy B dostępne są silniki benzynowe o pojemności 1.8, a 1.4 jest standardem. Widziałem nawet Matiza (segment A) z silnikiem 1,0 z LPG i też jeździł.

andrzej lukaszewicz napisał:
    Znam przypadki w którym z wypadku znajomi wyszli bez szwanku TYLKO dlatego , ze był to duży samochód
    Nie można jednak wykluczyć opcji, że gdyby to był mały samochód to do wypadku w ogóle by nie doszło... jadąc małym samochodem w naturalny sposób czujesz się mniej pewnie, zatem jesteś bardziej ostrożny i skupiony na tym co dzieje się wokół Ciebie.

Jedyna wada dużego auta w mieście to miejsca parkingowe i tu maluchy wygrywają, choć w wiekszości przypadków decyduja umiejętności i czasem widze jak ktoś nie może wjechać corsą a mnie sie udaje zaparkować moje 5,05m w to samo miejsce.
    Jeśli chodzi o parkowanie jestem perfekcjonistą ;) i nie mam z tym problemu, ale zwyczajnie są miejsca gdzie np. Mondeo się nie zmieści, a Punto zaparkuję bez problemu. Jeśli chodzi o samą łatwość parkowania to większe auta zazwyczaj parkuje się nawet łatwiej, ze względu na mniejszą średnicę zawracania.
    kkknc
    Poziom 43  
    Nie chcę tu biadolić ale, im starsze auto tym większe prawdopodobieństwo że jest bardziej zgnite i wypadkowe. Więc w razie kolizji te duże fajne autko nie zapewni ci odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, na który tak się powołujesz.
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 39  
    Nie bardzo rozumiem ,ale sugerujesz, ze auto z 2006 roku bedzie tak zgniłe , że nie zadziała poduszka, kurtyna, czy ESP? Szwagier ma sonatę 2006 i nie ma grama rudej leje tylko paliwo, typowa eksploatacja bez awarii i jazda tak od 5 lat. Auto może mieć nawet dziury na błotnikach, czy dziure w progu, chyba , że spawane z 3 części, ale to z reguły spotykamy w 99% autach niemieckich, nie koreańskich, czy francuskich, ze względu na owczy pęd i bezkrytyczny "zasysanie" tych cudeniek w "okazyjnej" cenie w naszym kraju.
    kkknc
    Poziom 43  
    Nie bardzo rozumiem ,ale sugerujesz, ze auto z 2006 roku bedzie tak zgniłe , że nie zadziała poduszka, kurtyna, czy ESP?

Wskaż mi miejsce w którym to napisałem o nie zadziałaniu EPS. Zawsze ponoszę odpowiedzialność za to co napisałem, a nie za widzimisię innych.

Szwagier ma sonatę 2006 i nie ma grama rudej leje tylko paliwo, typowa eksploatacja bez awarii i jazda tak od 5 lat. Auto może mieć nawet dziury na błotnikach, czy dziure w progu, chyba , że spawane z 3 części, ale to z reguły spotykamy w 99% autach niemieckich, nie koreańskich, czy francuskich.

No to pokaż zdjęcia endoskopowe profili zamkniętych. Na potwierdzenie swoich słów.
    Na a to że tylko niemieckie spawają z...... to już pojechałeś.
    https://www.youtube.com/watch?v=krc1imN1iHM
    A to masz taki przykład większego fajnego autka akurat Niemca, ale to nie ma znaczenia.
    https://www.youtube.com/watch?v=rjhKEQFHqZw
    Po wypadku z nowym autem segmentu B to auto powrotem się rozpadnie do stanu jak na zdjęciach, a margines bezpieczeństwa maże być mniejszy jak w maluchu.
    Ogólnie nie ma znaczenia czy auto stare czy młode ważne by nie było spawane z paru części, zajeżdżone i nie zgnite . Bo inaczej może stać się skarbonką bez dna.
    marek1977
    Poziom 33  
    Starego żużla nie opłaca się naprawiać. Tylko w miarę świeże auta. Co do korozji hmmm nowe samochody gniją bo księgowi już oszczędzają na zabezpieczeniu. Wchodząc pod nowe auto blachy gołe jak panienka w GOGO... Nawet łączenia blach nie zabezpieczają. Z wierzchu ładny a pod spodem sito.
    tzok
    Moderator Samochody
    marek1977 napisał:
    Starego żużla nie opłaca się naprawiać. Tylko w miarę świeże auta.
    Zgoda, ale jak jesteś 5'tym właścicielem, to jaką masz pewność, że to auto jeszcze jako "w miarę świeże" nie zostało poskładane z ćwiartek?

Artysta przy pracy: http://autobotanik.livejournal.com/
    To jest autentyczny zakład naprawczy "Avotbotanik" z Moskwy. On to zamieszcza jako reklamę. Nasi "spece", rzadko kiedy się tak starają...