Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dekoder do nc+ enigma?

emswisnia 21 May 2016 08:22 1728 7
    emswisnia
    Level 15  
    Witam,

Potrzebuje kupić na prezent dekoder który będzie lepszy od Opticum 9500HD.
    Niestety w tej kwestii jestem laikiem i zupełnie się nie znam dlatego zwracam się do użytkowników o radę co teraz warte jest zakupu aby było wystarczające na minimum 2 lata góra 3.

Kwotę którą mogę przeznaczyć to około 700zł i najlepiej aby było urządzenie dostępne w znanym serwisie aukcyjnym.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    AxelNext
    Level 38  
    emswisnia wrote:
    Potrzebuje kupić na prezent dekoder który będzie lepszy od Opticum 9500HD.
    Niestety w tej kwestii jestem laikiem

A czy ten któremu dasz ten dekoder w prezencie ma jako takie pojęcie o tunerach na Linuxie ?
    Wiedziałby co zrobić z MiracleBox Premium Mini PLUS+ 2xDVB-S2 ?
    emswisnia
    Level 15  
    Sądzę że raczej tak bo samemu nauczył się "grzebać" w dekoderach a jest to osoba starsza i uważa to jako swoje hobby na emeryturze ;)

Coś takiego jeszcze znalazłem jak VU+ ZERO, MiracleBox MICRO, ZGEMMA STAR 2S, AMIKO ALIEN 2, Golden Media Spark ONE.

Jaka kartę wifi można zastosować do tych dekoderów?
    AxelNext
    Level 38  
    Najpierw zdecyduj czy z jedną głowicą DVB-S2 czy z dwoma ?
    Wspomniany wyżej przeze mnie ma dwie głowice czyli np. na jednej nagrywasz, a na drugiej oglądasz.
    Czy z wyświetlaczem numerycznym czy bez ?

Jest tego trochę także wybór jest lekko ciężki :D
    emswisnia
    Level 15  
    Opticum ma wyświetlacz ;) ale aż tak konieczne to to nie jest.
    Nie używa do nagrywania a raczej do oglądania i kombinowania z lista kanałów i innymi rzeczami. Jest to hobby i chciałbym trochę rozwinąć pasję bo opticum wiadomo szybki to to nie jest i czasami naprawdę psuje nerwy ;)

Super ekstra wypasiony nie musi być ale żeby starczył na kilka lat i nie powodował podniesienia ciśnienia.

Soft też aby był na bieżąco tworzony czy modyfikowany - zbytnio się na tym nie znam.
    AxelNext
    Level 38  
    Jeśli do 700 zł. to polecę z wyświetlaczem MiracleBox Premium Mini PLUS + 1xDVB-S2 za 625 zł. Z WiFi 660 zl.
    Co do oprogramowania to OpenPLi jest dobre, ale każdy lubi co innego dlatego można sobie zmieniać.
    VU+ ZERO 1xDVB-S2 też jest OK.
    Każdemu wedle potrzeb :D
    Popatrz Link Link Link Link
    emswisnia
    Level 15  
    Zastanawiam się nad kupnem tych czterech:
    Golden Media Spark ONE
    AMIKO ALIEN 2
    MiracleBox Premium Mini PLUS
    VU+ ZERO

Tylko nie wiem jak będzie miało wpływ na pracę róźnica między 256 a 512mb pamięci flash bo chyba każdy z nich ma pamięć ram taką samą.

Myśle o amiko alien 2 kwota 600zł.
    AxelNext
    Level 38  
    emswisnia wrote:

MiracleBox Premium Mini PLUS
    VU+ ZERO

Skupiłbym się na tych dwóch ze wskazaniem na MiracleBox

Przy zakupie tunera na Linuxie trzeba wziąć pod uwagę serwis i wsparcie, a MiracleBox i VU+ ma bardzo duże.
    O Amiko nic nie wiem, a Golden to z niższa pólka niż wspomniane wyżej MiracleBox i VU+