Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

philips 200cw - Zamiennik,altewrnatywa dla org.płyty zasilania

kaiel 21 May 2016 11:15 1656 5
    kaiel
    Level 10  
    Witam,
    czy istnieje jakiś zamiennik dla org. power board'a 715g2621-1 ,albo jakiś "myk" ;)
    żeby wpasować tam jakiś bardziej dostępny zasilacz.
    Na chwilę obecną nie mam nawet skąd wytrzasnąć taniego oryginału, a ścieżki w tym co mam już odłażą, ile razy to było naprawiane trudno nawet przypuszczać .
    Pozdrawiam.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Daniel Pietras
    Level 21  
    O jakiego rodzaju myk Ci chodzi? Pomysłów jest co najmniej kilkanaście. Która część zasilacza psuje Ci się tak często? Zasilacz daje napięcia 16V i 5V to łatwo wykonać. Zależy czym dysponujesz (pozostałości z innych urządzeń itp). Do świetlówek są np. inwertery uniwersalne, zdarzają się także uniwersale zasilacze do monitorów mające w sobie już inwerter i jeszcze np wzmacniacz audio.
    kaiel
    Level 10  
    Dzięki za zainteresowanie.
    Z tego co widzę w "service manualu"jest tak jak mówisz 5v i 16v i cztery dwupinowe konektory do ccfl (jak mniemam). Płyta ma po jednej stronie inwerter, elementy powierzchniowe i tu też nadpalone raczej nie do odtworzenia, przynajmniej dla mnie. Na płytę jeszcze wchodzi sygnał on/off, dim, pid.
    Przypuszczałem, że istnieje jakieś rozwiązanie ów "myk",jednak w tej materii moje doświadczenie jest niewielkie. Chodzi o to by to działało, nawet jeśli ten zamiennik by się miał nie mieścić w obudowie,bo sprzęt jest dla mnie, do garażu, do starego pc'eta na którym często właśnie instrukcje serwisowe przeglądam.Byle w miarę tanio.
    Czym się kierować przy wyborze płyty żeby uzyskać 100% zgodność, gdzie tego typu złom najlepiej dostać.
    Mam nadzieję, że byków nie nawaliłem, bo już mi się oczy ze zmęczenia zamykają, a za dnia czasu nie starcza.Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Daniel Pietras
    Level 21  
    Zwykle jest do odtworzenia taki zasilacz, one nie są trudne. Możesz wrzucić jakąś fotografię płyty to się okaże. Jeżeli nie chce Ci się naprawiać a masz sprawny inwerter CCFL to można z dowolnego zasilacza to zasilić 16V (i odpowiedniej wydajności prądowej) + przetwornica step down aby wytworzyć 5 V za pare groszy ze znanego portalu aukcyjnego. Opcja szczególnie interesująca jeżeli posiadasz już jakiś zasilacz. Wtedy nie potrzebujesz żadnej wiedzy i szukania.
    A jeżeli chcesz szukać to po tych parametrach które wypisałeś w swoim poście, wyłapujesz kilka dostępnych zasilaczy i na podstawie danych z sieci patrzysz czym dysponują do skutku.
    kaiel
    Level 10  
    Płytka jest poważnie nadpalona,poprzednie naprawy i ostatnia moja desperacka próba zastąpienia ścieżek przewodami tylko ją dobiły, ku uciesze gawiedzi było trochę dymu i iskier, ale jako wyznawca "jak się nie wyrócis to sie nienaucys" nie poddaję się, tylko wycofuję na wcześniej upatrzoną pozycję.
    Potwierdziłeś moje przypuszczenia co do niewesołego sposobu znalezienia odpowiedniego zamiennika.
    Zamówiłem już jakąś płytkę o podobnym numerze i wyglądzie(niemal identyczna), dycha plus koszty wysyłki i bez żadnej gwarancji,jakby co posłuży jako dawca dla następnej.
    Martwią mnie tylko te sygnały sterujące, czy z tym nie będzie kłopotu. Nie zagłębiłem sie w temat jak ono się odbywa, przypuszczam tylko że on/off przez zwarcie do masy lub któregoś z napięć, pozostałe to pewnie pwm i tu się trochę obawiam kłopotów.
    Robię to dla siebie więc mogę sobie pozwolić na eksperymenty i czas nie goni, tylko trochę brakuje mi monitora.
    Miłego wieczoru,ehh... poranka.
    kaiel
    Level 10  
    Płytka nie jest aż tak bardzo podobna(715g1823-3), brak sygnału Pid, po przelutowaniu wtyczki efektem jest miganie zielonej diody w przycisku "power". Z płytki dobiega bardzo ciche jednostajne cykanie,bardzo ciche,ledwie słyszalne ale jednak cyka.Sprawdziłem losowo wybrane kondensatory,mosfeta także, poprawiłem kilka wątpliwych lutów i bez zmian...trochę mi chęci zabrakło, by to dzisiaj kontynuować.Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.