Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes actros 2011 nie dziala lodowka podczas postoju

pool1609 21 Maj 2016 12:13 3069 4
  • #1 21 Maj 2016 12:13
    pool1609
    Poziom 1  

witam mam problem z lodowka w actrosie 2011(ciagnik) nie dziala lodowka podczas postoju a dokladnie kiedy gasze silnik przestaje chlodzic lecz zasilanie ma swiatelko sie pali itd podczas jazdy wszystko jest ok dziala bez zarzuty chlodzi super nie bardzo wiem gdzie szukac przyczyny z gory dziekuje POZDRAWIAM

0 4
  • #2 21 Maj 2016 13:15
    kudlaty1125
    Poziom 15  

Działała wcześniej? Jeśli tak to pewnie cos się rozpięło, jeśli nie zapytaj pana elektryka który robił to auto, dlaczego źle podpiął lodówkę.

Moderowany przez T5:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    Ostrzeżenie.

0
  • Pomocny post
    #3 21 Maj 2016 23:02
    klika60
    Poziom 15  

Prawdopodobnie lodówka jest dobrze podpięta tylko sterownik widzi spadek napięcia i ją wyłącza nie wiem jak jest w mercedesie bo nigdy tego nie rozbierałem ale w dafie też kierowcy się skarżą że po zgaszeniu auta lodówka się wyłącza jeśli producentem jest danfoss wystarczy zrobić mostek w sterowniku lodówki

1
  • Pomocny post
    #4 22 Maj 2016 11:56
    Hart3
    Poziom 25  

Tak jak kolega stwierdził przyczyną będzie spadek napięcia poniżej określonego progu.Rozwiązanie takie stosuje się w celu oszczędzania energii potrzebnej do odpalenia pojazdu.Należało by sprawdzić połączenia a dla pewności zasil lodówkę do próby bezpośrednio z akumulatora przewodem 2,5mm kw.Zasadę działania przedstawia załączony plik.

0
    Załączniki:
  • #5 17 Maj 2017 19:57
    DEVIL 26
    Poziom 3  

ja mam tak w dafie ze jak podlacze lodówke pod inne zasilanie to lata bez problemu a jak pod orginalne zasilanie to jest spadek napiecia na kablu i nie odpala orientuje sie ktos jak prowadzi kabel do lodówki w daf xf 105 mozw wymiana pomoze

1