Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman/Kardon HK 630 - Czasami, gra tylko jeden glosnik.

ARKHAMER 21 Maj 2016 14:09 909 6
  • #1 21 Maj 2016 14:09
    ARKHAMER
    Poziom 2  

Witam wszystkich!
    Mam skadinad dobry wzmacniacz Harman/Kardon HK 630 i od pewnego czasu z nim problem. Po wlaczeniu gra tylko jedna kolumna, przewaznie lewa, ale czasami prawa.
    Wyeliminowalem przyczyne lezaca po stronie kolumn a na sluchawkach gra poprawnie. Usterka ustepuje kiedy wlacze przycisk Source Direct, wtedy ten "milczacy" kanal sie zalacza, ale mam wrazenie, ze jest w nim wiecej niz w drugim tonow wysokich.
    Wiem, ze byl podobny temat, ale dot. innych modeli i co ma z ta usterka wspolnego wlaczenie przycisku Source Direct? Pomozcie!

0 6
  • #3 22 Maj 2016 11:10
    ARKHAMER
    Poziom 2  

Dzieki krys06 za szybka podpowiedz, ale...oczywiscie wiem do czego sluzy przycisk
    source direct, ale nie rozumiem co on ma do rzeczy i ktory przedwzmacniacz masz
    na mysli? Moglbys wskazac gdzie on sie znajduje. Harman/Kardon HK 630 - Czasami, gra tylko jeden glosnik.DSC045..JPG Download (852.69 kB)

0
  • #4 22 Maj 2016 18:38
    SlawekKedra
    Poziom 41  

Czy problem występuje niezależnie od tego do których gniazd (Speaker1, Speaker2) są podłączone głośniki?

Dodano po 3 [minuty]:

krys06> Ta serwisówka z linku jest od amplitunera model 630 a nie od wzmacniacza HK630

0
  • #5 23 Maj 2016 13:44
    ARKHAMER
    Poziom 2  

Slawku - nie podlaczylem do gniazd Speaker2, jedynie przelaczalem we wzmacniaczu
    na Speaker2 w czasie kiedy byly podlaczone do Speaker1. Ale to chyba to samo.
    Myslalem o "zimnym lucie" gdzies, ale co by mialo wspolnego z przyciskiem Source Direkt? No jednak mysle, ze to nie to samo - podlacze.

Dodano po 2 [godziny] 44 [minuty]:

No, jednak nie to samo. Podlaczylem kolumny do gniazd Speaker2 i wszystko gra,
    tzn. graja obydwie kolumny - wydaje mi sie ze ta, ktora uprzednio nie grala, gra nieco ciszej a raczej jest w niej nieco mniej wysokich tonow. Ale tylko nieco a poza tym moze tak ma byc, wszak prawa kolumna nie odtwarza dokladnie tego co lewa.
    Slawku, czy w zwiazku z tym masz jakies wnioski co do przyczyny tego zjawiska.

0
  • Pomocny post
    #6 23 Maj 2016 16:46
    SlawekKedra
    Poziom 41  

ARKHAMER napisał:
    Slawku, czy w zwiazku z tym masz jakies wnioski co do przyczyny tego zjawiska.

Tak, trzeba rozebrać i przeczyścić przekaźnik załączający zestaw Speaker 1 lub grać sobie na Speaker2. To są równorzędne wyjścia więc nie ma znaczenia na którym zestawie go używasz

Dodano po 9 [minuty]:

ARKHAMER napisał:
    jest w niej nieco mniej wysokich tonow. Ale tylko nieco a poza tym moze tak ma byc, wszak prawa kolumna nie odtwarza dokladnie tego co lewa.

Jeśli przełączysz w tryb mono, wówczas obie kolumny dostaną taki sam sygnał. W ten sposób można sprawdzić czy rzeczywiście jedna z nich ma mniej wysokich tonów

0
  • #7 24 Maj 2016 10:52
    ARKHAMER
    Poziom 2  

Zaangazowanym w temat chcialem podziekowac a zwlaszcza Slawkowi Kedra i zamknac go, tzn. temat a nie Slawka.

0