Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - Zamulony system

21 Maj 2016 15:09 558 4
 • Poziom 2  
  Witam. Koleżanka dostała starego lapka swojej mamy. Zainstalowane było na nim sporo zbędnych dla niej programów. Właśnie skończyłyśmy je odinstalowywać. Zastanawiam się, czy nie ma tu jeszcze jakichś dziwnych programów które mogą powodować zmulenie systemu.
  Dodatkowo bardzo często podczas włączania się systemu pulpit dziwnie się ładuje. Jest jakby prześwietlony
  Windows XP - Zamulony system
  po czym wyskakuje okienko
  Windows XP - Zamulony system
  i obraz wraca do normy (wybaczcie, że wstawiam zdjęcia, ale ten lapek to HP Compaq 8510p i nie mam zielonego pojęcia gdzie jest tu prnt scrn).

  W załączniku logi z FRST i OTL.
  Z góry dziękuję za pomoc.
 • Poziom 19  
  Najlepszą metodą na przyspieszenie komputera będzie zakup dysku SSD. Koszt 200-300 PLN a zadowolenie bezcenne. Najlepsza "reanimacja" może nie dać i pewnie nie da takiego efektu jak postawienie systemu na nowo, później wszystkie sterowniki i co jakiś czas kopia zapasowa ghostem/clonezillą/aoemi etc. Czysty system + podstawowe programy zawsze trzymam w ghoście w razie "w".

  Czyszczenie systemu to często babranina na którą poświęcisz wiele czasu i nie koniecznie otrzymasz oczekiwany efekt. Uwierz mi szkoda czasu na taką zabawę.

  A co do ekranu to albo pada sprzętowo albo problem ze sterownikami grafiki. Zainstalujesz świeży system i będziesz mieć odpowiedź.
 • Poziom 2  
  Właśnie sęk w tym, że za bardzo nie mamy jak teraz tego zrobić.
  Potrzebuję jej to ogarnąć póki u niej siedzę :D
 • Poziom 19  
  XP instaluje się w 10-15 minut. Wcześniej warto ściągnąć sterowniki do karty sieciowej przez którą masz podłączony internet, tak, żeby móc po instalacji ściągnąć pozostałe.

  Osobiście na syfy wszelkiej maści polecam ComboFix później obowiązkowo zainstalowany antywirus, choćby darmowa avira. Oczywiście każdy antywir nieco spowalnia system. Ale coś za coś.