Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczne wyłączanie dysków twardych w Opcjach zasilania

Patrick04 21 Maj 2016 16:16 714 2
  • #1 21 Maj 2016 16:16
    Patrick04
    Poziom 15  

Mam następujący problem i nie wiedziałem czy dać go do Hardware czy software.

Posiadam dysk SSD i dysk HDD. Na SSD mam Windowsa oraz wszystkie aplikacje, na których pracuję na co dzień. W opcjach zasilania Windows 7 na profilu zrównoważonym ustawiłem aby dyski twarde wyłączały się automatycznie po 10 minutach bezczynności i działa.
    Niestety po jakimś określonym czasie zauważam, że dysk HDD cały czas chodzi a opcja przywraca się do wartości domyślnych i ustawia, że dysk ma się nigdy nie wyłączać.

Nie wiem co powoduje reset tych ustawień.
    Jedyna rzecz jaka zwraca mi uwagę jest to, że jak włączam STEAM'a to mimo, że wszystkie ( bo aż 2-3 ) gry oraz sama aplikacja jest zainstalowana na SSD to słyszę, że dysk HDD startuje.
    Przy zamykaniu Windowsa również słyszę, że na kilka sekund przed wyłączeniem zasilania dysk HDD rusza.

Moja konfiguracja:

Dysk SSD Crucial MX200 250GB CT250MX200SSD1
    Dysk HDD Seagate 1TB ST1000DM003
    Płyta główna ASRock Z97 PRO4

Wiem, że trochę wyższy model podobnej płyty głównej miał wbudowaną funkcję automatycznego wyłączania zasilania dysków HDD gdy nie były używane ale ta tej funkcji nie ma dlatego w ten sposób to ustawiłem.

Czy może po prostu ta funkcja w opcjach zasilania nie działa w taki sposób jaki ja rozumuję ??

0 2
  • #2 21 Maj 2016 17:20
    helmud7543
    Poziom 42  

Zmienia się tylko wartość czy przestawia się cały profil? Jaka jest nazwa tego profilu?

0
  • #3 21 Maj 2016 17:25
    Patrick04
    Poziom 15  

Tak jak wyżej pisałem jest to profil zrównoważony ( tzn ten domyślny dla Windowsa ) i zmienia się tylko wartość z " 10 minut " na "nigdy".

0