Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podwójne połączenie transformatorów z mikrofalówki

kikomek 21 Maj 2016 23:37 567 3
  • #1 21 Maj 2016 23:37
    kikomek
    Poziom 3  

Witam.Zamierzam zbudować cewkę tesli przy użyciu dwóch transformatorów z mikrofalówki (tak wiem , że to dosyć niebezpieczne).Nie wiem za bardzo jaka będzie moc i napięcie na stronie wtórnej , a potrzebne mi to wiedzieć do wklepania w program obliczający cewkę.Proszę o pomoc .

0 3
  • #2 21 Maj 2016 23:52
    niewolno2
    Poziom 39  

Napięcie wzrośnie do 4kV, moc wzrośnie 2x. Przy połączeniu uzwojeń wtórnych szeregowo musisz pamiętać o poprawnym połączeniu początków i końców poszczególnych uzwojeń.

0
  • Pomocny post
    #3 22 Maj 2016 02:28
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 42  

niewolno2 napisał:
    Napięcie wzrośnie do 4kV, moc wzrośnie 2x.
    Slusznie, ale co dalej ?? :cry: Jaki rodzaj klucza chcesz zastosować przy tak wysokich napięciach ? Jakie półprzewodniki, jakie kondensatory choćby ? Czy to cewka T. z mechanicznym przerywaczem ? Albo z jakąś gigantyczną lampą nadawczą z wojskowego demobilu ? Skoro nie potrafisz obliczyć najprostszego połączenia transformatorów i zamierzasz bawić się 4 kilowoltami przy wydajności źródła ponad 1 amper i 50 hercach, czarno to widzę i wyjątkowo niebezpiecznie.

0
  • #4 22 Maj 2016 15:35
    kikomek
    Poziom 3  

Spokojnie , bawiłem się już z HV .Będzie to po prostu zwykła cewka tesli z iskrownikiem oraz kondensatorem na wysokie napięcie.Moja nie wiedza wynika z tego , że przespałem chyba pare lekcji o transformatorach :D

0